Anime Tanıtımları

Shuumatsu no Izetta Anime Tanıtım ve İnceleme

kapak 1

Merhaba arkadaşlar. Bugün yeni bir anime tanıtım yazısı ile karşınızdayım. Daha dün gece bitirdiğim Shuumatsu no Izetta animesinin tanıtımı yapacağım. Askeri anime severler için oldukça güzel bir anime.

MAL Puanı: 6,82 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 1939 yılında Emperyalist Alman Devleti ellerindeki teknolojik silhlar ile diğer ülkelere savaş açmaya ve onları kendi himayesi altına girmeye zorlamaktadır. 1940 yılında ise Alman Devleti askerlerini Alp Dağlarının eteğindeki Elystad adında küçük bir ülkeye gönderir. Küçük olduğu için fethetmenin kolay olacağını düşünen Alman Devletleri bir şeyi hesaba katmamıştır. O da Elystad’ın Beyaz Cadı efsanesidir.

 

Benim düşüncem…

Bence anime oldukça eğlenceliydi. Animeye başlamadaki asıl nedenimi size söyleyeyim mi? Koskocaman tüfeğe binip uçan bir kız bana çok tuhaf gelmişti. İşte bu yüzden başladım.

Demek ki neymiş efenim. Cadıların uçmak için illa süpürgeye ihtiyacı yokmuş. Başka şeyler de kullanılabilirmiş. Mesela bir tüfek.

Savaş animeleri sevenlere bu animeyi öneririm. Hem fantastik hem de savaş alanını bize oldukça güzel gösteren bir anime olmuş bence.

Izetta oldukça eğlenceli bir karakter. Bütün hayatını güçlerini saklayıp anneannesi ile göç ederek geçirmiş bir kız. Bu yüzden prenses gibi bir hayat ona oldukça tuhaf geliyor ve buna alışması baya bir zor oluyor. O anları izlemek oldukça eğlenceli aslında.

Bence savaş sahneleri de oldukça güzeldi. Izetta’nın tüfeğe binip oradan oraya uçması ve uçan silahlarla tankları, tekneleri, uçakları indirmesi harikaydı. MAL’den neden bu kadar düşük puan aldığını anlamadım. Bence daha yüksek bir puanı hak ediyordu. Animenin finali de ayrı güzeldi bence. Tabi spoiler vermeyeceğim merak etmeyin. Ama biraz daha devam edersem kesin spoilera gireceğim o yüzden yazıyı burada bitiriyorum. Umarım beğenmişsinizdir.

 

Sonraki yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın