Anime Tanıtımları

Mahou Shoujo Tokushusen Asuka Anime Tanıtım ve İnceleme

images.jpeg 1

Merhaba arkadaşlar. Bugün size daha şimdi bitirdiğim ve yeni sezonu için dua etmeye başladığım bir animeden bahsedeceğim. Mahou Shoujo Tokushusen Asuka. Diğer adıyla Magical Girl Spec-ops Asuka. Sizin Mahou Shoujo mu dediğiniz duyar gibiyim. Bana güvenin bu seferki Mahou Shoujolar ellerinde asalarıyla pırıltılar saçan kızlar değil. Silah kullanıp kana bulanan Mahou Shoujolar. Benim yorumuma geçmeden önce size animeyi tanıtayım.

 

MAL Puanı: 6.41 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Büyü – Dram – Seinen

Konusu: Dünya bilinmeyen yaratıklar tarafından saldırıya uğrar. İnsan silahların öldüremediği bu yaratıklar bir sürü insanı öldürür. Bir gün bu yaratıklarla savaşan başka bir ırk onlara güçlerini birleştirmeyi teklif eder. Bu nedenle büyü gücü fazla olan 11 tane kız  çocuğu Mahou Shoujo olur ve bu yaratıkları yoketmek için eğitilir. Savaşın bitiminden üç yıl sonra yaratıklar tekrardan ortaya çıkmaya başlar. Mahou Shoujo‘lar bir kez daha insanlık için savaşmak zorundadır.

 

Benim yorumum…

Evet konudanda anladığız üzere kızlarımız elinde sihirli değneklerle oradan oraya uçan kızlar değil. Hepsi öldürmek için eğitim almış askerler. Mahou Shoujoları bu sekilde görmek hem biraz tuhaf hemde oldukça güzel. Çünkü kime Mahou Shoujo sorsan sana hemen cicili bicili giyinmiş elinde asası olan kızları söyleyeceklerdir. Aynı bunun gibi.

 

Tabi iç karartıcı Mahou Shoujolarda var. Ama suikastçi ilk kez görüyorum. Ellerinde silahlar yaratıkları patlatıyorlar. Harika bir şey. Savaş sahneleri de oldukça güzel yapılmıştı. Savaş sırasında arkada çalan şarkılarda sahneyi daha da heyecanlı kılıyordu. Kan sahneleri, kol bacak kopma sahneleri falan oldukça iyiydi. Ne rahatsız edicek kadar detaya girmişler ne de umursanmıycak kadar detaysız yapmışlar.

Animede eksik çok az şey vardı. Ben gecmişe dair daha fazla şey göstermelerini isterdim. Sonuçta Mahou Shoujo olan kızlar kafalarına silah dayatılıp olmadılar. Hepsinin belli bir nedeni vardı. Kurumi ve Mia’nın nedenini animede gösteriyorlar. Asuka’dan da az da olsa bahsediyorlar. Ama Tamara ve Peipei hakkında fazla bir şey yoktu. Diğer Mahou Shoujoları bile çok az gördük. O da hep aynı sahnelerdi. Onun dışında neredeyse hiç görmedik.

Bu konuda biraz eksik olduklarını düşünüyorum. Anime az da olsa ecchi’yede giriyor aslında ama öyle çok detaya girmedikleri için kategorilere eklememeleri normal. Komedi bakımından da öyle kahkaha attıracak tarzda bir şey yoktu ama araya sıkıştırılmış güzel sahneler vardı.

Artıdan hoşuma giden bir şey daha vardı animede. Diğer animelerde çevredeki insanlar maske takmadıkları halde önlerinde savaşan Mahou Shoujo yu normal bir şekilde görünce tanıyamıyorlar.  Maske takmıyorlar bir şey yapmıyorlar siz bunları nasıl tanıyamıyorsunuz. Aklım almıyor. Saç şekilleri bile değişmiyorki sadece kostum giyiyorlar. Ama bu animede kızlar Mahou Shoujo ya dönüştükten sonra diğer insanların onları farklı görmelerini saglayan bri büyüleri oluyor. Gözlerinin önünde bile dönüşseler büyü onları farklı biri olarak gösteriyor. Büyu yüzünden beyinleri onların yüzünü hatırlayamıyor. Bu ayrıntıyı belirtmeleri oldukça hoşuma gitti. Çünkü Mahou Shoujo animelerinde beni en sinir eden budur. Karakter saca kadar degişirse anlarım karşındaki başka biri gibi gelir ama misal Sailor Moon’daki gibi düz kostüm giyipde tanınmazsan burada rahatsız eden bir şey oluyor. Siz de benim gibi sinir oluyor musunuz bu duruma? Lütfen oluyorum diyin tek ben oluyorsam bu çok tuhaf olur çünkü.

Kısaca ozetlersek ikinci sezonunun kesinlikle gelmesi gerek bir anime olduğu. Ben oldukça beğendim umarım sizde izlerken begenirsiniz. Şimdiden iyi seyirler.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın