Anime Tanıtımları

Jormungand Anime Tanıtım ve İnceleme

kapak

Merhaba arkadaşlar. Bugün size benim çok sevdiğim bir seri olan Jormungand animesini tanıtacağım. Eğer askeri tarzda animeler seviyorsanız bu animeyi kaçırmamanızı şiddetle öneririm. Hem ciddi hemde eğlenceli bir seridir. Sizi temin ederim ki izlerken sıkılmayacaksınız. Kendi yorumuma geçmeden önce sizin için animeyi tanıtayım.

MAL Puanı: 7,91 / Opening

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Jormungand Perfect Order

Konusu: Koko Hekmatyar HCLI adı altında silah kaçakçılığı yapmaktadır. Çoğu eski ordu çalışanından oluşan ekibine yeni katılan Jonah ise ailesi silah kaçakçıları tarafından öldürülmüş biridir. Silahlardan ve silah kaçakçılığından bir o kadar nefret etse de bu konuda oldukça iyidir. Ailesini öldürenleri bulmak için bu yeteneğini kullanan Jonah dünya barışı için silah kaçakçılığı yaptığını söyleyen Koko’nun yanında işe başlamıştır.

 

Benim düşüncem…

Anime oldukça güzel ve eğlenceli bir ser. Bunu yukarıda da söylemiştim burada da söylüyorum. Jonah’ın başına gelenler beni gerçekten üzdü. Sonuçta ailesi gözü önünde öldürülüyor ve toz pembe hayatı birden simsiyah oluyor. Yaşıtları gibi oyunlar oynaması, okula gitmesi gerekirken o elinde silah dünyayı dolaşıyor.

Koko’nun taa başından beri Jonah’a karşı bir ilgisi var. Kısa süre içinde zaten onun zayıf noktası gibi bir hale geliyor. Koko’nun kendisi zaten komedi. Patronluğun yanında eğlenceli bir kızkardeş havasıda yayıyor etrafa.

Koko’nun bembeyaz olması da ciddiliğinin yanında bazen korkutucu olabiliyor.

Anime günümüzün teknolojisi ile yasa dışı şeylerin ne kadar kolaylaştığını bize ilk elden gösteriyor. Silahlar artık normal birer yük gibi kamyonların arkasında taşınıyor ve insanların yanından geçip gidiyorlar. Kimsede şüphelenmiyor.

Koko dünya barışı için silah kaçakçılığı yaptığını söylüyor ve bu biraz kafa karıştırıcı. Çünkü silah dağıtımı demek Jonah gibi ailesini kaybetmiş bir sürü insan demek. Bir sürü acı ve üzüntü demek. Ben bir süre böyle düşündüm ama ikinci sezona geçtiğimde Koko’nun iş kadını kafası beni feci etkiledi. Belki de bu geninde vardır çünkü babası ve abiside bu işi yapıyor ve aynı Koko gibi oldukça ünlü ve güçlü silah kaçakçıları onlarda. Bu arada Koko ve abisi birbirlerinin karbon kağıdından ikizleriymiş gibiler. Cinsiyetleri farklı olmasa kesin aynı olurlardı.

Koko’nun ekibinde de oldukça iyi eski askerler var. Adamların yetenekleri karşısında bazen şaşıp kalıyorsun. O kadar iyiler. Koko onlara saygı duyup ilgilendiği için onlarda Koko’ya her zaman itaat ediyorlar. İşte ekibin bir fotoğrafı.

Ha bu arada söylemeyi unuttum. Koko’nun ünü o kadar büyük ki FBI’n arananlar listesinde. Tabi adamlar yakalamayı bir kez bile beceremediler. Kadının yakalanma emri var ama uluslararası hava alanında kendi uçağıyla uçup gezebiliyor. Özel ekibinde de kendi gibi FBI’da aranan bir kişi var o da Wilee. Sağdaki siyahi olan. Benim favorim o. Feci bir bomba uzmanı. Bombalarla ilgilenirken kendini öyle kaptırıyor ki bir keresinde başının yanından kurşun sıyırdı ve kan akmaya başladı adamın ruhu duymadı. O kadar psikopat.

Jonah desen oldukça şirin bir çocuk bence. Tam istediğim erkek kardeşi diyebilirim. Diğerlerinin yanında gülümsese de Koko’nun yanında bunu pek yapmıyor. Pek duygularını belli etmeyi seven biri değil. Bu da Koko ile ortak özelliklerinden biri. O da ekibindekilerin ve diğer insanların önünde hep gülümsüyor. Diğer duygularını görmelerine çok ama çok nadir izin veriyor.

Kısacası anime müthiş ve kesin izleyin.

Yakında bir kitap inceleme yazısı yazacağım. Kitap severler için haber vereyim dedim.

Başka bir yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın