Senki Zesshou Symphogear Anime Tanıtım ve İnceleme

Merhaba arkadaşlar. Senki Zesshou Symphogear anime tanıtım ve önizleme yazım ile sonunda tekrar karşınızdayım.

Uzun süredir yoktum çünkü okula hazırlanıyordum ve o sırada bilgisayarım da bozuldu. Aksilikler üst üste geldi. Okulda da biraz yoğunum. Bu arada Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon bölümüne başladım. Çok mutluyum, sonunda istediğim bölümü okuyorum. Umarım benim yokluğumda siteyi takip etmeyi bırakmadınız. Eğer bırakmadıysanız haber vereyim bomba gibi dönüyorum. Yazamadığım o uzun süreyi çok güzel kapatacağım haberiniz olsun.

Eveeeet hadi artık animemize başlayalım. Size bugün tanıtacağım anime benim çok sevdiğim ve yakın zamanda final vermiş bir seri. Senki Zesshou Symphogear. 

Benim bu anime ile tanışmam tamamen şans eseri oldu. O zamanlar favori seiyuum Nana Mizuki‘ye neredeyse takıktım. (Çaktırmayın hala öyleyim.) O yüzden onun seslendirdiği bütün animeleri izlemeye karar verdim. Kararımın tamamen arkasında duramasamda çoğunu izledim. Neyse konumuza dönelim. Normalde böyle hafif de olsa mecha izlemem. Pek sarmıyordu. Efsanevi anime Macross serisine kadar. Ama o başka bir yazının konusu. Neyse, seslendirdiği karakterin görüntüsü çok hoşuma gitti. Animede şarkı söylediğini de öğrenince dedim çekilin ben bu animeyi izliycem. Diğer animelerimi kenara attım ve başladım. Başlayış o başlayış hala canım sıkıldıkça izliyorum o kadar sevdim yani.

Bahsettiğim karakter bu.

Thatsimplefish small - senki zesshou symphogear anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Çok güzel değil mi? Biliyorum.

Eğer müzik ve savaş seviyorsanız şiddetle tavsiye ediyorum.

Hadi biraz animeyi tanıyalım.

Images. Jpeg 1 1 - senki zesshou symphogear anime tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Bölüm Sayısı: 13

MAL Puanı: 7.08

Diğer Sezonları:

Senki Zesshou Symphogear G

Senki Zesshou Symphogear GX

Senki Zesshou Symphogear AXZ

Senki Zesshou Symphogear AxZ

Konusu: Gürültü denen gizemli yaratıklar insan hayatını tehtid etmektedir. Normal silahların etki etmediği Gürültüler sadece Symphogear kullanıcıları tarafından yok edilebilmektedir. Zwei Wing adlı ünlü bir idol grubu Gürültüler ile savaşıp insanları korumak için hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar.

Benim yorumum…

Evet animeyi de tanıdığımıza göre sıra geldi benim yorumuma. Anime hem çizim hem de aksiyon bakımından oldukça güzel tasarlanmış bir seri. Savaşırken söyledikleri şarkılarda muazzam. Seiyuular çok güzel söylemiş. Seslerine sağlık. Acıyı da? mutluluğu da, komediyi de çok güzel işlemişler bence. Beni başta rahatsız eden tek bir şey vardı o da ana karakterin sürekli iyiyim bir şey yok, iyiyim bir şey yok demesiydi. Ama bir süre sonra alıştım hatta hoşuma gitmeye bile başladı. O karaktere uyuyor çünkü.

İlerleyen seriler hakkında da spoilersız geçeceğim. Bütün seriler birbirinden bağımsız değil. Bu sezon x le savaştılar bu sezon h ile savaşsınlar olayı yok. Bütün seriler birbirine bağlı. Hepsinin ortak yanları var. Her seride çizimler ve zırhlar daha da güzel oluyor. Dönüşümleri de. Bana göre zırhları ilk sezon diğerlerine göre biraz vasat kalıyor. Ama bu normal sonuçta ilk sezon. Diğer sezonlarda daha iyi yapmaları çok doğal.

Ah ah. Bende böyle animeler yapmak istiyorum. Müzik ve aksiyon bir arada. Böyle seriler sizce de harika değil mi? Benim favorim bu tarz animeler ama ne yazık ki böyle animeler fazla yok.

Eveeet bugünlükde bu kadar. Merak etmeyin en kısa zamanda sizinle yeni bir yazıda görüşeceğim. O zamana kadar beklemede kalın. Hepinize bol animeli günleeeer.


Diğer anime inceleme ve tanıtım yazılarımız için tıklayabilirsiniz.

 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın