Sinema

Netflix’de İzleyebileceğiniz Harika Animeler

kapak 1

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Neler yapıyorsunuz? Beni zaten biliyorsunuz. Tembellik. Netflix izlemeyi seven arkadaşlar için şöyle güzel bir anime listesi hazırladım. Tabi bu animeler sadece Netflixte yok. Yanlış bir izlenim oluşturmayayım şimdi.

Aman siz benim demek istediğimi anladınız. Haydı listeye geçelim.


Carole & Tuesday – MAL: 8,00Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Lost Song – MAL: 7,06Tür: Fantastik – Dram

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Rin sınır köyünde yaşayan ve yemek yemeyi çok seven enerjik ve eğlenceli bir kızdır. Finis ise başkentteki kocaman sarayda günlerini tek başına geçiren bir Diva’dır. Birbirinden habersiz yaşayan bu iki genç kızın ise ortak bir noktası vardır. İkisi de şarkı söyleyerek büyü yapabilmektedirler. Lakin Krallığın yaptığı savaşlar günden güne şarkıları kirletmekte ve insanlara yardım etmek yerine acı vermektedir.


Mobil Suit Gundam Iron Blooded Orphans – 

MAL: 8,02Tür: Mecha – Uzay – Aksiyon – Dram – Bilim Kurgu

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Dünya ve Mars arasında yapılan Calamity Wars savaşının üzerinden 300 yıl geçmiştir. Cordelia Mars’ta bulunan Chryse isimli bir şehrin bağımsızlığını istemek için dünyaya gider. Cordelia’nın güvenliğini sağlamakta bağımsız güvenlik firması CGS’ye düşer. 


Violet Evergarden – MAL: 8,62Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Devilman Crybaby – MAL: 7,87Tür: Korku – Şizofreni – Aksiyon – Şeytanlar – Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 10

Konusu: Asuka Ryou en yakın arkadaşı Fuda Akira’ya iblislerin dünyayı ele geçirmek için harekete geçtiğini söyler. İblisleri yenmenin imkansız olduğunu düşünen Ryou Akira’ya onları durdurması için bir iblisle birleşmesinin iyi bir fikir olduğunu söyler. Akira bu birleşmeden sonra bir insanın kalbine ve bir iblisin gücüne sahip olur.


7 Seeds – MAL: 6,52Tür: Romantizm – Macera – Dram – Bilim Kurgu – Psikolojik – Shoujo – Gizem

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Gelecekte bir göktaşının dünyaya çarpması ile dünyadaki bütün canlılar yok olur. Bunu öngörmüş olan hükümet 7Seeds projesini hazırlamışlardı. Özel olarak seçilmiş olan 7 erkek ve 7 kadın beş gruba yerleştirildi. İnsan soyunun yok olması ihtimaline karşılık uyutulan bu 14 kişi uyandıklarında daha önce görmedikleri acımasız bir dünya ile karşı karşıya kalırlar.


Kujira no Kora wa Sajou ni Utau – MAL: 7,22Tür: Fantastik – Gizem – Dram – Bilim Kurgu – Shoujo

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Chakuro Çamur Balinası isimli adada yaşayan 14 yaşında bir arşivcidir. Bu adada her on insandan dokuzu saimia isimli bir güçle kutsanmıştır. Saimia tarafından seçilenler aynı zamanda erken ölüme mahkumdur. Chakuro ve arkadaşları kendileri gibi bir sürü yüzen adaya denk gelmelerine rağmen kendi adalarından bir kez bile çıkmamışlardır. Chakuro bir gün cesaret eder ve Çamur Balinası büyüklüğünde bir adaya çıkar. Orada hayatını değiştirecek bir kızla tanışır.


Akame ga Kill – MAL: 7,58Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Guilty Crown – MAL: 7,55Tür: Aksiyon – Dram – Süper Güçler – Bilim Kurgu

Bölüm Sayısı: 23

Konusu: 2029 senesinde Kayıp Noel isimli tanımlanamayan bir virüsün yayılması yüzünden Japonya pek çok ulusun oluşturduğu GHQ isimli bir organizasyonun kontrolüne girmiştir. Ohma Shu da orada yaşayan bir gençtir. Diğer gençlerden tek farkıysa sağ elinden psişik güçler barındırmasıdır. Kralların Kabiliyeti olarak bilinen bu gücü bunca zaman boyunca saklamayı başarmış Shu Undertaker isimli bir örgüte üye olan Yuzuriha Inori isimli bir kızla tanıştığında ise sakince yaşamaya çalıştığı hayatı birden karmaşayla dolup taşar.


Kakegurui – MAL: 7,47Anime tanıtım ve incelemeyi buradan okuyabilirsiniz.


Kengan Ashura – MAL: 7,48Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Saiki Kusou no Ψ-nan – MAL: 8,48Tür: Okul – Komedi – Doğaüstü Güçler – Shounen

Bölüm Sayısı: 24

Konusu: Saiki Kusou telekinezi dahil olmak üzere bir sürü süper güce sahiptir. Harika gibi gözüksede Kusou’ya göre süper güçler öyle abartılacak şeyler değillerdir. Kusou süper güçlerine rağmen normal bir hayat sürmeye çalışır. 


Death Note – MAL: 8,62Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Angel Beats – MAL: 8,18Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Forest of Piano – MAL: 7,35Tür: Müzik – Komedi – Dram – Okul – Macera – Seinen

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Amamiya Shuuhei anneannesinin hastalığı kötüleştiği için Tokyo’dan taşınıp ailesi ile birlikte kırsal bir alanda yaşamaya başlamıştır. Babası piyanist olan Shuuhei çocukluğundan beri ondan piyano dersleri almaktadır. Tek hayali ise onun gibi olabilmektir. Okuldaki arkadaşları Shuuhei’nin piyano çalması ile dalga geçmesi üzerine Shuuhei piyanosunu ormanın içinde bir yere götürür ve orada çalmaya başlar.


Sword Gai The Animation – MAL: 5,91Tür: Aksiyon – Seinen – Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Şeytani bir kılıç genç bir adamın vücudunun bir parçası olmuştur. İnsanlığın kaderi bu bu genç adamın omuzlarındadır. Kılıcın uğursuz güçlerini düşmanlarını yenmek için kullanır.


Hero Mask – MAL: 6,34Tür: Aksiyon – Gizem – Polisiye – Bilim Kurgu 

Bölüm Sayısı: 15

Konusu: Bir dizi gizemli ölümün ardından kraliyet savcısı Sarah Sinclair ve SSC ajanı James Blood biyolojik maskelerle alakalı bir komplodan şüphelenir.


Aggressive Retsuko – MAL: 7,63Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


BNA – MAL: 7,54Tür: Fantastik – Aksiyon – Süper Güçler

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 21. Yüzyılda yüzyıllarca karanlıkta yaşamış insansı hayvanların varlığı açığa çıkmıştır. Michiru ise ne olduğunu anlamadan kendini tanuki insan (rakın insan) olarak bulur. Kurt Oogami Shiro ile birlikte Anime City’ye gider ve başına bir sürü tuhaf olaylar gelmeye başlar.


Neon Genesis Evangelion – MAL: 8,31Anime tanıtımını buradan okuyabilirsiniz.


Dorohedoro – MAL: 8,13Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Ano Hana – MAL: 8,46Anime tanıtımını buradan okuyabilirsiniz.


Shigatsu wa Kimi no Uso – MAL: 8,78Tür: Müzik – Shounen – Romantizm – Dram – Okul

Bölüm Sayısı: 23

Konusu: Arima Kousei çocuk müzisyenler yarışmasını kazandıktan sonra herkes ona piyano dahisi demeye başlamıştır. Fakat annesinin ölümünden sonra zihinsel ve duygusal bir çöküş yaşayan Kousei artık piyano çalarken hiç bir şey hissetmemeye başlamıştır. Üzerinden yıllar geçmiştir ve Kousei artık piyanoya dokunamamaya başlamıştır. Bütün hayatının böyle geçeceğini düşünürken bir gün parkta melodika çalan Miyazono Kaori’yi görür ve çok etkilenir.


B: The Beginning – MAL: 7,40Tür: Aksiyon – Psikolojik – Doğaüstü Güçler – Gerilim – Polisiye – Gizem

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: İleri teknolojinin hüküm sürdüğü Cremona takım adasında Koku kraliyet polis güçlerinin efsanevi dedektifi Keith ile gizemli bir suç örgütüne bağlayan olayları araştırmaya başlar.


Levius – MAL: 7,28Tür: Dövüş Sanatları – Bilim Kurgu – Seinen – Mecha – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Levius yıllar önce bir kazada kolunu kaybetmiştir. Sonrasında metal boksu görmüş ve büyülenmiştir. Emekli boksör olan amcasından ona koçluk yapmasını ister. Zamanla Metal Boks Liginde adını duyurmayı başarır.


Beastar – MAL: 8,14Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Toradora – MAL: 8,28Tür: Romantizm – Yaşamdan Kesitler – Okul – Komedi

Bölüm Sayısı: 26

Konusu: Ryuuji Takasu aslında sıradan bir lise öğrencisidir. Ama belalı biriymiş gibi görünen yüzü yüzünden hep yanlış anlaşılır. Ryuuji okulun ilk günü hoşlandığı kız ve en yakın arkadaşı ile aynı sınıfta olduğu için çok mutlu olur. Ama o sınıfta sadece onlar yoktur. Okulun en tehlikelisi olarak görünen Taiga Aisaka’da o sınıftadır. Aslında birbirlerinden çok farklı olsalar da ikisnin de ortak bir yönü vardır. İkisi de insanlar tarafından dışlanmıştır. Özellikle de Taiga kendi ailesinden bile dışlanmıştır.


Great Pretender – MAL: 8,35Tür: Aksiyon 

Bölüm Sayısı: 14

Konusu: Edamura Masato için Japonya’nın en iyi üç kağıtçısı olduğu söylenir. Partneri Kudo ile Fransız bir adamı dolandırmaya çalıştıklarında ise asıl onlar dolandırılır. 


3-Gatsu no Lion – MAL: 8,44Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Erased – MAL: 8,40Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Sirius – MAL: 7,07Tür: Tarihi – Doğaüstü Güçler – Vampir – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Vampirler gölgelerde gizlenerek bazı planlar yapmaktadır. Onları bulup yoketmekte Jeager’ların işidir. Yuliy Sirius denen bir ırktan gelen genç bir Jeager’dır. Yıllar önce bütün klanı ve ailesi vampirlerce öldürülen Yuliy artık intikam için yaşamaktadır. Önüne kim çıkarsa çıksın intikamı için devam etmektedir. Peki ailesinden biri onun karşısına çıkarsa. Çoktan ölmüş olması gereken biri.


Owari no Seraph – MAL: 7,51Tür: Aksiyon – Doğaüstü Güçler – Shounen – Dram – Vampir

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Bilinmeyen bir virüs yüzünden bütün yetişkinler ölmüştür ve geriye sadece çocuklar kalmıştır. Geriye kalan çocukların çoğu vampirler tarafından tutsak edinilmiştir ve köle gibi kullanılmaktadır. Yuichiro Hyakuya’da o çocuklardan biridir ve bir gün bütün vampirlerin köklerini kazımak istemektedir.


Little Witch Academia – MAL: 7,95Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


A.I.C.O. Incarnation – MAL: 6,67Tür: Bilim Kurgu – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: 2035 yılında yanlış giden bir deney yüzünden ir kaza meydana gelir ve bu kazaya Kıvılcım adı verilir. Bu yüzden Kurobe Gorge şehri yapay yaşam formu Madde ile kaplanır. Bir zamanlar insanlığın umudu olarak görülen bu şehir artık hükümet tarafından karantinaya alınmıştır. Kıvılcımdan iki yıl sonra ailesini patlamada kaybeden Aiko Tachibana yeni öğrenci Yuya Kanzaki’nin ona yazdığı br not ile sarsılır. Kanzaki Aiko’nun bedeninde gizemli bir sırrın saklı olduğunu ve bu sırrı ancak patlamanın merkezine giderse öğrenebileceğini yazmıştır. 


Gakusen Toshi Asteriks – MAL: 6,94Tür: Fantastik – Okul – Doğaüstü Güçler – Aksiyon – Bilim Kurgu – Komedi – Romantizm – Harem – Ecchi

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Asterisk Yıldız Savaşları denilen düelloların yapıldığı bir okuldur. Asteriks’te kızlar ve erkeklerin üstünlüğünü belirleyen Egemenlik Savaşları da yapılmaktadır. Bu savaşa katılanlardan biri de Amagiri Ayato’dur. 


Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works – MAL: 8,24Tür: Fantastik – Doğaüstü Güçler – Aksiyon – Büyü

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Fuyuki şehrinde ortaya çıkan ve kazananın her dileğini yerine getiren Kutsal Kase için yedi büyücü seçilmiştir. Bu yedi büyücü çağırma ritüelleri ile Rider, Saber, Lancer, Berserker, Caster, Assassin, Archer olmak üzere birer efsanevi kahramanı çağırır ve dilekleri için savaşırlar. Emiya Shirou’da bu savaşa isteği dışında dahil olmuştur. O artık Saber’ın efendisidir ve savaşmaktan başka seçeceği yoktur.


Aaaah amma uzun liste oldu. Yaz yaz bitmedi. Netflix‘te de bolca anime var. Umarım daha da artarda size başka önerilerde yapabiliriz. Duyuyor musun sesimi Netflix Türkiye. Lütfen daha fazla anime getirin. Başka ülkelerin Netflixinde One Piece bile var 😂 Lütfeeeeeen. 

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın