Merhaba arkadaşlar. Uzun bir zaman sonra şöyle güzel bir anime izledim ve bunu sizinle de paylaşayım dedim. Büyük ihtimalle çoğunuz adını duymuşsunuzdur. Little Witch Academia. Ben öyle animeleri her hafta bekleyerek izlemeyi sevmediğim için bu Little Witch Academia ilk çıktığında görmezlikten gelmiştim. Bir iki sene sonra bir AMV sine denk geldim ve ilginçmiş diye düşünüp listeme aldım. Geçelerde de sınıf arkadaşlarımdan biri çok güzel kesin izle diyincede Little Witch Academia‘ya resmi olarak başladım. Daha fazla detaya girmeden önce size animeyi tanıtayım.

 

e5fc6e2a50cebffc6f39917a18eb9cfd original - Little Witch Academia Anime Tanıtım ve İnceleme - Figurex Genel

MAL Puanı: 8.02 / Opening

Tür: Fantastik – Büyü – Macera – Komedi – Okul

Bölüm Sayısı: 25 + OVA + Movie

Konusu: Kagari Atsuko çocukken Shiny Chariot adlı bir cadının büyü gösterisine gitmiştir. Chariot’tan çok etkilenen Atsuko bir gün onun gibi ir cadı olmaya karar verir. Yıllar sonra Chariot’un okuduğu cadı okulu Luna Nova’ya girmeye hak kazanır. Atsuko sadece cadı soyundan gelenlerin gidebildiği Luna Nova’ya girmeyi başaran ilk normaldir. Daha önce büyü yapmayı boşverin süpürge ile bile uçmayı başaramamış Atsuko için Luna Nova sadece eğlenceli bir yer değil aynı zamanda ızdıraplı bir yer haline gelmek üzeredir.

 

Benim yorumum….

Anime oldukça eğlenceliydi. Komediyi çok güzel ve yeterli seviyede kullanmışlardı. Ana karakterin tipine baktığınızda zaten ciddi bir tip olmadığı hemen belli oluyor ki gerçekten öyle. Tek düşündüğü Chariot. Chariot. Chariot. Başka bir şeyden bahsetmiyor. Bazı zamanlar bu durum benim canımı sıktı. Çünkü o kadar çok demeye başladı ki yeter artık dediğim yerler oldu.

Cadılık olayını da şimdiki zamana iyi uydurmuşlar. Teknoloji çağında insanların büyüye inanışları yok denecek kadar azalmış durumda. Eski zamanlarda cadılar her yerde rahatlıkla büyü yapabilirken şimdi büyü taşı denen bir taşın etki alanı içinde değillerse ne büyü yapabiliyorlar ne de uçabiliyorlar. Chariot desen cadılar dışında insanlar onu hatırlamıyor bile. O kadar hafızalardan silinmiş.

İşin komik yanı artık cadı soyundan gelenler bile neredeyse cadılıkla ilgilenmiyorken Atsuko namı diğer Akko cadı olmak için deli gibi çalışıyor. Tabi okuldaki herkes harika büyüler yaparken Akko’nun yapamayıp olaylar çıkartmasını izlemekte oldukça eğlenceli.

little witch academia akko gif 9 - Little Witch Academia Anime Tanıtım ve İnceleme - Figurex Genel

Akko bir de şans eseri Shiny Cariot’un asasıShining Rod’u buluyor. Bu asa öyle güçlü bir asa ki yüzyıllar önce mühürlenmiş kadim bir sırrın anahtarı. Yedi özel büyünün tekrardan canlandırılması ile mühürün kırılmasını sağlayacak. Akko’da bunu öğrendiğinde  yedi özel büyüyü öğrenmeyi kafaya takıyor. Çünkü mührü kırarsa ve yedi özel büyüyü canladırırsa Chariot ile karşılaşabileceğini düşünüyor. Oysa Chariot o kadar yakınındaki farkına bile değil. Bir de kendine en büyük hayran diyor.

Kısacası Little Witch Academia oldukça eğlenceli bir anime. Eğer büyü ve komedi seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. Üstelik Netflix’te de var. Ben oradan izledim.

Eğer animeyi izlediyseniz ya da bu tarz anime önermek isterseniz yorum yapmayı unutmayın. Şimdiden hepinize iyi seyirler.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın