Death Note – IMDB: 9.00 (1/52)

List item

Kaynak

İzlenme Sayısı: 66.624.240~

MAL: 8.62

Bölüm Sayısı: 37

Yıl: 2006, 2007

Türler: Gizem, Polis, Psikolojik, Doğaüstü, Gerilim, Shounen

Mangaka: Tsugumi Oba (Yazar), Takeşi Obata (Çizer)

Konusu: Bir ölüm tanrısı olan bir shinigami, kurbanın yüzünü görmeleri ve kurbanının adını Ölüm Notu adlı bir deftere yazması koşuluyla herhangi bir kişiyi öldürebilir. Bir gün, shinigami yaşam tarzından sıkılan ve bir insanın bir Ölüm Notunu nasıl kullanacağını görmekle ilgilenen Ryuk, birini insan alemine bırakır.

Lise öğrencisi ve dahi Light Yagami, Ölüm Defteri’ne rastlar ve – dünyanın durumundan üzüldüğü için – ölümcül defteri içine bir suçlunun adını yazarak test eder. Suçlu, Ölüm Defteri ile yaptığı deneyden hemen sonra öldüğünde, Light Yagami çok şaşırır ve eline düşen gücün ne kadar yıkıcı olabileceğini çabucak fark eder.

Bu ilahi kabiliyetle Light Yagami, suçun olmadığı ve insanların ona bir tanrı olarak taptığı yeni bir dünya inşa etmek için tüm suçluları öldürmeye karar verir. Ancak polis, bir seri katilin suçluları hedef aldığını çabucak keşfeder ve sonuç olarak suçluyu yakalamaya çalışır. Bunu yapmak için, Japon araştırmacılar dünyadaki en iyi dedektifin yardımına güveniyor: sadece L adıyla bilinen genç ve eksantrik bir adam.

Bir cevap yazın

Loading…

Warcraft III: Reign of Chaos (6/7)

Shingeki no Kyojin – IMDB: 8.80 (2/52)