Anime, Dizi, Film, Sinema

Benzer Anime, Film ve Diziler

Untitled design

Benzer anime, film ve diziler adlı yazıma hoş geldiniz. Bu yazıda, söz edeceğim 8 animeye benzer 8 film veya diziden bahsedeceğim. Bu yazıyı yazmamın nedeni internette buna benzer bir içeriğin olmamasıydı. Hep merak ettiğim bu konu hakkında hiç yazı yazılmamış olması üzerine merakımı ve belki de sizin merakınızı gidermeye karar verdim. Umarım beğenirsiniz.

1. One Piece ve Karayip Korsanları

Sırf korsanlar var diye bu iki seri neden benzer olsun diye sorabilirsiniz ancak bence tek benzerlik bu değil. Peşlerinde denizciler varken arzuladıklarına ulaşmak için dünyayı dolaşan korsanlar, deniz canavarları, deniz kızları, Karasakal, balık adam korsanları, iskeletten ibaret olan korsanlar, kraken, özel güçlere sahip gemiler ve daha birçoğu…

Ana karakterlerimiz Jack Sparrow ve Monkey D. Luffy de benzer özelliklere sahip. Pek parlak kafalara sahip değiller ama çılgın oldukları kesin. Ciddiyetsiz tavırları, odaklanma sorunu yaşamaları ve eşek şansına sahip olmaları da bahsedilebilir ve bir gerçektir ki bu ikisi ne yapıp edip bir şekilde amaçlarına ulaşıyorlar.

Fakat Jack Sparrow’un aklımızdaki korsan imajına daha çok yatkın olduğu da bir gerçek. Luffy ise yepyeni bir korsan imajıyla karşımıza çıkıyor.

2. Berserk ve The Witcher

Berserk ve The Witcher izleyici kitlelerini Orta Çağ Avrupa tarzına sahip, kanın su gibi aktığı, melun yaratıkların kol gezdiği, zayıfın rahatça yaşaması için fazla bir şansa sahip olmadığı bir dünyaya götürüyor. Adeta testesteron kokan ana karakterlerimiz Guts ve Gerald’ın farklı idealleri olsa da kötü yaratıkları kesip biçmekte rakip tanımıyorlar.

Berserk için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

3. Re:Zero ve Yarının Sınırında

Öldükten sonra belirli bir zamana geri dönüp tekrar başlamalarıyla bilinen Subaru ve Binbaşı William Cage, içinde bulundukları zor durumlardan kurtulmak için kendilerine bahşedilen bu yetenekten istifade ederler.

Re:Zero için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

4. Vinland Saga ve Vikings

İki yapımın da Vikingler ile ilgili olması bu listede bulunmaları için yeterli olacaktır. Ana karakterlerin amaçları ve kişilikleri her ne kadar farklı olsa da savaşsız geçen bir günün bile olmadığı benzer dünyalarında yaşamak ikisini de aynı sonra sürükler: savaş ve daha çok savaş…

Vinland Saga için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

5. Steins Gate ve Predestination

Zamanda yolculuk konusunu ele alan bu iki yapım ezber bozup seyircinin beynini mıncıklayarak başarıyı yakalıyor. Konularının çok iyi işlenmesi yanı sıra, karakterlerin iç dünyaları da seyirciyi kendilerine çekiyor.

Steins Gate için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

6. Hajime no Ippo ve Rocky

Rocky serisini hepimiz biliriz. Rocky’nin sahip olduğu yoğun duygular, sarsılmaz bir irade, emek ve çaba ve hepsinden önce her şeyini tek bir yumrukta toplayabilme becerisi İppo’da da karşımıza çıkıyor.

Hajime no İppo için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

7. Hellsing ve Blade

Biri tam, biri yarı vampir olan ana karakterlerimiz Alucard ve Blade, usta oldukları işi yapıyorlar, vampir avlıyorlar.

8. Cowboy Bebop ve The Mandalorian

Ödül avcısı olan ana karakterlerimiz Spike ve The Mandalorian uzayın uçlarına kadar seyahat ediyor ve görevlerini yerine getiriyorlar.

Cowboy Bebop için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın