Benzer anime, film ve diziler adlı yazıma hoş geldiniz. Bu yazıda, söz edeceğim 8 animeye benzer 8 film veya diziden bahsedeceğim. Bu yazıyı yazmamın nedeni internette buna benzer bir içeriğin olmamasıydı. Hep merak ettiğim bu konu hakkında hiç yazı yazılmamış olması üzerine merakımı ve belki de sizin merakınızı gidermeye karar verdim. Umarım beğenirsiniz.

1. One Piece ve Karayip Korsanları

3 - benzer anime, film ve diziler - figurex anime
Benzer Anime, Film ve Diziler 9

Sırf korsanlar var diye bu iki seri neden benzer olsun diye sorabilirsiniz ancak bence tek benzerlik bu değil. Peşlerinde denizciler varken arzuladıklarına ulaşmak için dünyayı dolaşan korsanlar, deniz canavarları, deniz kızları, Karasakal, balık adam korsanları, iskeletten ibaret olan korsanlar, kraken, özel güçlere sahip gemiler ve daha birçoğu…

Ana karakterlerimiz Jack Sparrow ve Monkey D. Luffy de benzer özelliklere sahip. Pek parlak kafalara sahip değiller ama çılgın oldukları kesin. Ciddiyetsiz tavırları, odaklanma sorunu yaşamaları ve eşek şansına sahip olmaları da bahsedilebilir ve bir gerçektir ki bu ikisi ne yapıp edip bir şekilde amaçlarına ulaşıyorlar.

Fakat Jack Sparrow’un aklımızdaki korsan imajına daha çok yatkın olduğu da bir gerçek. Luffy ise yepyeni bir korsan imajıyla karşımıza çıkıyor.

2. Berserk ve The Witcher

5 - benzer anime, film ve diziler - figurex anime
Benzer Anime, Film ve Diziler 10

Berserk ve The Witcher izleyici kitlelerini Orta Çağ Avrupa tarzına sahip, kanın su gibi aktığı, melun yaratıkların kol gezdiği, zayıfın rahatça yaşaması için fazla bir şansa sahip olmadığı bir dünyaya götürüyor. Adeta testesteron kokan ana karakterlerimiz Guts ve Gerald’ın farklı idealleri olsa da kötü yaratıkları kesip biçmekte rakip tanımıyorlar.

Berserk için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

3. Re:Zero ve Yarının Sınırında

4 - benzer anime, film ve diziler - figurex anime
Benzer Anime, Film ve Diziler 11

Öldükten sonra belirli bir zamana geri dönüp tekrar başlamalarıyla bilinen Subaru ve Binbaşı William Cage, içinde bulundukları zor durumlardan kurtulmak için kendilerine bahşedilen bu yetenekten istifade ederler.

Re:Zero için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

4. Vinland Saga ve Vikings

6 1 - benzer anime, film ve diziler - figurex anime
Benzer Anime, Film ve Diziler 12

İki yapımın da Vikingler ile ilgili olması bu listede bulunmaları için yeterli olacaktır. Ana karakterlerin amaçları ve kişilikleri her ne kadar farklı olsa da savaşsız geçen bir günün bile olmadığı benzer dünyalarında yaşamak ikisini de aynı sonra sürükler: savaş ve daha çok savaş…

Vinland Saga için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

5. Steins Gate ve Predestination

7 - benzer anime, film ve diziler - figurex anime
Benzer Anime, Film ve Diziler 13

Zamanda yolculuk konusunu ele alan bu iki yapım ezber bozup seyircinin beynini mıncıklayarak başarıyı yakalıyor. Konularının çok iyi işlenmesi yanı sıra, karakterlerin iç dünyaları da seyirciyi kendilerine çekiyor.

Steins Gate için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

6. Hajime no Ippo ve Rocky

8 - benzer anime, film ve diziler - figurex anime
Benzer Anime, Film ve Diziler 14

Rocky serisini hepimiz biliriz. Rocky’nin sahip olduğu yoğun duygular, sarsılmaz bir irade, emek ve çaba ve hepsinden önce her şeyini tek bir yumrukta toplayabilme becerisi İppo’da da karşımıza çıkıyor.

Hajime no İppo için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

7. Hellsing ve Blade

2 1 - benzer anime, film ve diziler - figurex anime
Benzer Anime, Film ve Diziler 15

Biri tam, biri yarı vampir olan ana karakterlerimiz Alucard ve Blade, usta oldukları işi yapıyorlar, vampir avlıyorlar.

8. Cowboy Bebop ve The Mandalorian

1 2 - benzer anime, film ve diziler - figurex anime
Benzer Anime, Film ve Diziler 16

Ödül avcısı olan ana karakterlerimiz Spike ve The Mandalorian uzayın uçlarına kadar seyahat ediyor ve görevlerini yerine getiriyorlar.

Cowboy Bebop için daha fazla bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın