#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Çizimleriyle Sizi İçine Çeken Animeler

Merhaba arkadaşlar, görüşmeyeli nasılsınız? Bende iyiyim. Başlıktan da anlayacağınız üzere sizin için yeni bir anime listesi hazırladım. Bildiğiniz gibi bizi izlemeye çeken şeyler genellikle çizimleri ve bende bu listede çizimleriyle sizi içine çeken animelerden oluşan harika bir liste hazırladım.

İçine çeken animeler listesi bir okurumuzun isteği üzerine hazırladığım bir liste. Fikir oldukça güzel keşke önce benim aklıma gelseydi 😂 Çizimleriyle sizi içine çeken animeler. Sizce de ilgi çekici bir başlık değil mi?

O okurumuz okuyorsa bu liste sana gelsin. Haydi başlayalım.

Çizimleriyle Sizi İçine Çeken Animeler

Kimetsu no Yaiba – MAL: 8,68

 

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Kimetsu no Yaiba sizi en çok içine çeken animelerden biri olacaktır. Garanti veriyorum.


Tales of Zestria The X – MAL: 7,34

 

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Mahoutsukai no Yome – MAL: 8,11

Tür: Fantastik – Yaşamdan Kesitler – Shounen – Büyü

Bölüm Sayısı: 24

Bağlantılı Animeler: Mahoutsukai no Yome: Hoshi Matsu Hito

Konusu: Hitori Chise 16 yaşında hayattan bütün umudunu kesmiş bir kızdır. Ne ailesi ne de umudu olan Chise için bir gün şans çarkı dönmeye başlar. Gizemli bir Magus birden Chise’nin yanında belirir ve ona geri çeviremeyeceği bir şans tanıyacağını söyler.


Accel World – MAL: 7,35

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz


Overlord – MAL: 7,98

Tür: Fantastik – Aksiyon – Oyun – Macera – Büyü – Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Overlord II – Overlord III – Overlord Movie 1 – 2 – Overlord Ple Ple Pleiades

Konusu: Popüler oyun Yggdrasil’de Momonga adında herkesin korktuğu bir oyuncu vardır. Bu oyuncu ve takımını kimse mağlup edememiştir. Ama o takımdan artık geriye tek Momonga kalmıştır. Diğer üyeler işleri yüzünden oyuna giremez hale gelmişlerdir. Momonga gene oyuna girdiği bir gün oyundan çıkamadığını farkeden. Üstelik takımının yarattığı yardımcı karakterler kendi başlarına hareket edebilmeye başlamıştır.

NOT: Kesin izleyin. Overlord müthiş bir anime.


Re;Creators – MAL: 7,59

Tür: Fantastik – Bilim Kurgu – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 22

Konusu: İnsanlar yüzyıllar boyunca bir sürü hikaye yarattılar ve birbirlerine anlattılar. Bu hikayeler dinleyenlere öfke, hüzün, mutluluk gibi bir sürü duyguyu hissettirdi. Ama bunlar hikayedeki karakterlerin hissettikleri duygular değillerdi. Anlatıcıların ve dinleyicilerin hissettikleriydi. Belki de hikayedeki karakterleri dinleyicilerle aynı duyguları hissetmiyorlardı. 


Beatless – MAL: 6,20

Tür: Aksiyon – Dram – Bilim Kurgu – Romantizm

Bölüm Sayısı: 21

Bağlantılı Animeler: Beatless Final Stage

Konusu: Yapay zekanın tanıtılması ile birlikte insanlığın anlayamadığı insan teknolojisinden çok daha gelişmiş varlıklar ortaya çıkar. Lacia’da onlardan biridir. 17 yaşındaki Arato Endo şans eseri Lacia ile karşılaşır.


Senki Zesshou Symphogear – MAL: 7,03

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Satsuriku no Tenshi – MAL: 6,85

Tür: Korku – Gerilim – Psikolojik – Macera

Bölüm Sayısı: 16

Konusu: 13 yaşındaki Rachel uyandığında kendini daha önce görmediği bir yerde bulur. Geçmişe dair hiç bir şey hatırlamayan Rachel birilerini bulma umuduyla binada dolaşırken her tarafı sargılı bir genç ile karşılaşır. Isaac adındaki bu gencin elinde Azrail’inkine benzer bir orak vardır. 


Youjo Senki – MAL: 8,03

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Grancrest Senki – MAL: 7,27

Tür: Fantastik – Dram – Romantizm – Aksiyon 

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Kaosun hakimiyet sürdüğü kıtalarda Lord’ların elinde bu kaosa son verebilecek bir güç vardır. Bir süre sonra ise Lord’lar kaosu sonlandırmak yerine kendi çıkarları için bu güçleri kullanmaya başlarlar. Lordlardan uzakta yaşayan ve onları hor gören büyücü Shiruuka ile kendi ülkesini korumak için yola çıkan Theo şans eseri karşılaşır. Theo’nun hedeflerinden etkilenen Shiruuka onun büyücüsü olmaya karar verir ve birlikte yolculuklarına başlarlar.


Kakegurui – MAL: 7,47

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Hitsugi no Chaika – MAL: 7,30

Tür: Fantastik – Macera – Komedi – Romantizm – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Hitsugi no Chaika: Avenging Battle

Konusu: Büyücü kral yenilip savaş bittiğinde herkes mutlu bir hayat sürmeye başlamıştır. Neredeyse herkes. Toru Acura savaş bittikten sonra zar zor geçimini sağlayan eski bir sabotajcıdır. Bir gün şifalı bitkiler toplarken yaratıklar tarafından kovalan bir kız görür ve ona yardım eder. Adının Chaika olduğunu öğrendiği kız kendini ölen Büyücü Kral’ın kızı olarak tanıtmaktadır. Kral öldükten sonra vücudu parçalara ayrılmıştır ve onu öldüren kahramanlar tarafından başka yerlere götürülmüştür. Bu parçaları toplamaya çalışan Chaika bu konuda Toru’dan yardım ister.


Selector Infected WIXOSS – MAL: 7,28

Tür: Psikoloji – Oyun

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Selector Spread WIXOSS – Lostorage Incited WIXOSS – Lostorage Conflated WIXOSS – Selector Destructed WIXOSS

Konusu: WIXOSS gençler arasında popüler olan bir kart oyunudur. Söylendiğine göre kızların istekleriyle oluşan Rulling Cardlar vardır. Seçilmiş kızlar o Rulling’lerin sesini duyabilirler. Bu kızlara Selector denir. Rulling Cardlar ile yeteri kadar savaşırlarsa karttaki kız bir dileğini yerine getireceğine dair bir söylenti dolaşmaktadır. Lakin hiçbir dilek karşılıksız gerçekleşmez.


Freezing – MAL: 6,94

Tür: Dövüş Sanatları – Seinen – Romantizm – Aksiyon – Bilim Kurgu – Ecchi – Dram – Harem

Bölüm Sayısı: 12 + 6 OVA

Bağlantılı Animeler: Freezing Vibration

Konusu: Nova adındaki uzaylılar dünyaya saldırmaya başlamıştır ve onlarla savaşabilen tek kişiler Pandora adındaki bir grup genç kızdır. Pandora her biri kendine ait özel silahları olan kızlardır. Lakin onlar bile tek başlarına yeterli değillerdir. Bu nedenle onlara yardımcı olan Sınırlayıcı adında partnerleri vardır. Kazuya Pandora olan ablası vefat edince akademiya katılmaya karar verir. Orada ablasına çok benzeyen okulun en güçlü Pandora’sı Bridgette L. Satellizer ile tanışır. Satellizer Kazuya’nın ablasına sadece benziyor mu, yoksa bilinmeyen başka şeylerde mi var?


Violet Evergarden – MAL: 8,63

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilisiniz.

NOT: Dram seviyorsanız Violet Evergarden‘i kaçırmayın. Çizimlerinden hikayesine her şeyi ile mükemmel bir anime.


Gundam Build Fighters – MAL: 7,82

Tür: Mecha – Bilim Kurgu – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 25

Bağlantılı Animeler: Gundam Build Fighters Try

Konusu: 80’lerden beri popüler olan Gunpla 2010’larda müsabakaların sanal dünyaya taşınması ile herkese açık hale gelmiştir. Bu sayede katılımcılar kendi modifiye ettikleri Gunpla’lar ile birlikte Turnuvalara katılabilmektedirler. Sei Iori’de bir gün Gunpla Turnuvasna katılıp şampiyonluk olmayı hayal etmektedir. Bir gün kendisinin tamamen zıttı olan ama onunla aynı hayali paylaşan Reiji ile tanışır. Takım olmaya karar veren Iori ve Reiji birlikte şampiyonaya doğru emin adımlarla yürümeye başlarlar.


Karneval – MAL: 7,17

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Shingeki no Bahamut: Genesis – MAL: 7,69

Tür: Fantastik – Macera – Şeytanlar – Doğaüstü Güçler – Aksiyon – Büyü

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Shingeki no Bahamut: Virgin Soul – Manaria Friends

Konusu: Mistarcia insanların,şeytanların ve Tanrıların iç içe yaşadığı bir yerdir. Geçmişte Bahamut Mistarcia’yı yok etmek için saldırmıştır. Bahamut’u durdurmak için insanlar, şeytanlar ve Tanrı’lar farklılıklarını bir kenara bırakıp birlikte çalışırlar ve Bahamut’u yenerler. Mühürlenen Bahamut’un iki anahtarı Tanrı’lara ve şeytanlara verilmiştir. 2000 yıl boyunca Bahamut’u mühürleyen anahtarlar korunmuştur. Taki bir kadın Tanrı’lardaki anahtarı çalana kadar.


Bungou Stray Dogs – MAL: 7,78

Anime’nin bilgilerini buradan okuyabilirsiniz.


Rokka no Yuusha – MAL: 7,38

Tür: Fantastik – Macera – Büyü – Gizem – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Kader tanrısı, karanlıkların en derinliklerinden çıka gelen bir şeytan olan Majin’i yenmeleri için altı kahraman seçmiş ve bunlara özel güçler bahşetmiştir.  Bu kahramanlara zamanla Altı Çiçeğin Kahramanları yani Rokka no Yuusha denmeye başlanmıştır. Ancak bir gün Adoretto adında bir genç, kendisinin dünyanın en güçlüsü olan ilan etmiş ve Altı Çiçeğin Kahramanlarından biri olarak seçilmiştir. Uzun zaman önce yenilen ve mühürlenen Majin’in güçleri tekrar uyanmaya başladığında bu kahramanlar Majin’i alt etmek için bir yerde toplanmışlardır. Herkes toplandığında ise grupta altı değil yedi kişi olduğu görülür. Bu durumda herkes birbirinden şüphe duymaya başlar ama aslında tüm şüphe okları Adoretto’nun üzerindedir.


Shuumatsu Nani Shitemasu Ka – MAL: 7,75

Tür: Fantastik – Dram – Bilim Kurgu – Romantizm

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: İnsan nesli Canavarlar tarafından tüketilmiştir. Bu canavarlarla savaşma görevi ise Peri olarak bilinen kutsal kılıçları kullanan bir grup kıza kalmıştır. 


Kuroko no Basket – MAL: 8,19

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Nanbaka – MAL: 7,35

Tür: Aksiyon – Dram – Komedi

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Nanba hapishanesi dünyanın en güvenlikli ve kaçması imkansız hapishanesidir. En azılı suçluların tutulduğu bu hapishanede oda arkadaşı dört mahkum sürekli kaçmaya çalışmaktadır.


Kekkai Sensen – MAL: 7,66

Tür: Fantastik – Doğaüstü Güçler – Süper Güçler – Aksiyon – Vampir – Komedi – Shounen

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Bağlantılı Animeler: Kekkai Sensen & Beyond

Konusu: New York ve Cehennem arasında açılan bir gedik yüzünden insanlar ve diğer boyuttaki yaratıklar bir balonun içinde mahsur kalmışlardır. Birileri bu balonu delmeye çalışmaktadır ve onları durduracak olanlar ise tarz sahibi bir gruptur.


Granblue Fantasy The Animation – MAL: 6,73

Tür: Macera – Fantastik

Bölüm Sayısı: 13

Bağlantılı Animeler: Granblue Fantasy The Animation Season 2

Konusu: Gökyüzünde uçan adaların olduğu bir diyarda Gran ve kertenkelesi Zinkenstill Kara adında bir kız bulurlar. Gran  Erste İmparatorluğu’ndan kaçtığını söyleyen Lyria’ya yardım etmeye karar verir. 


Death Parade – MAL: 8,21

Tür: Oyun – Gizem – Dram – Gerilim – Psikolojik

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Death Billards

Konusu: İnsanların öldükten sonra cennet ya da cehenneme gittiğine inanılır. Ya durum bundan biraz farklıysa. Uyandığınızda yanınızda tanımadığınız biri ile bir barda oturduğunuzu düşünün. Barmen size oynamanız için bir oyun sunar. Ama oyunun sonunda kaybeden cehenneme kazanan ise reankarnasyon olup yaşamaya devam edecektir. 


Lost Song – MAL: 7,05

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Servamp – MAL: 6,96

Tür: Aksiyon – Josei – Komedi – Vampir – Doğaüstü Güçler – Dram

Bölüm Sayısı: 12

Bağlantılı Animeler: Servamp Specials – Servamp Movie: Alice in The Garden

Konusu: Mahiru Shirota Kuro adında bir sokak kedisi ile karşılaştığında hayatın değişeceğinden habersizdi. Çünkü Kuro sıradan bir sokak kedisi değildir. O bir Servamp‘tır. Hayat felsefesi olarak hiç bir şeye karışamayı benimsemiş olan Mahiru Kuro yüzünden birden kendini vampirler ve insanlar arasında geçen çok eski zamanlardan beri devam eden bir savaşın içinde bulur. 


Deadman Wonderland – MAL: 7,25

Tür: Korku – Shounen – Bilim Kurgu – Aksiyon 

Bölüm Sayısı: 12 + 1 OVA

Konusu: 10 yıl önce Japonya’da bir deprem olmuştur ve Tokyo’nun %70’i sular altında kalmıştır. O sırada Tokyo’da yaşayan Ganta Igarashi felakete dair hiçbir şey hatırlamaz ve bu şekilde hayatına devam etmek ister. Arkadaşları ile yapacakları bir okul gezisini konuşurken Ganta sınıfın camında bir adam görür. Bu adam Ganta daha ne olduğunu anlamadan sınıfındaki herkesi katleder. Ganta’nın da göğsüne kırmızı bir kristal yerleştirip ortadan kaybolur. O andan itibaren Ganta okulda katliam yapan biri olarak görülmeye başlar.


Mahou Shoujo Site – MAL: 6,48

Tür: Korku – Dram – Psikolojik – Doğaüstü Güçler

Bölüm Sayısı: 12

Konusu: Asagiri Aya her gün okulda zorbalığa maruz kalmaktadır. Okuldan sonra da evde abisinden şiddet görmektedir. Gene abisinden şiddet gördüğü bir günün sonunda bilgisayarında aniden bir site belirir. Sitenin girişinde Mahou Shoujo olmak ister misin yazıyordu. Saçma sapan bir şeydir düşüncesiyle evete basan Aya öbürküsü gün okul dolabında kalp şeklinde şirin bir silah bulur.


Cross Ange – MAL: 7,42

Anime tanıtım ve incelemesini buradan okuyabilirsiniz.


Fate/Zero – MAL: 8,36

Tür: Fantastik – Doğaüstü Güçler – Aksiyon

Bölüm Sayısı: 25

Konusu: Kutsal Kase Savaşı. Sıradan bir savaş olmayan bu savaşta yedi efendi ve yedi hizmetkar dileklerini gerçekleştirmek için ölümüne savaşmaktadır. Onlardan biride Kotomine Kirei’dir. 


Fate/Zero animesini sona bırakmamın bir nedeni var. Hepinizin bildiği gibi Fate Stay Night anime serisi en karmaşık serilerden biri. Neredeyse her sene yeni bir anime çıkarıyorlar. Bu yüzden size Fate Stay Night serisini hangi sıra ile izlemeniz gerektiğini yazıcam.  Bu sıra ile izlerseniz kafanızın karışmayacağına garanti verebilirim. Bu kim bu ne alaka falan gibi sorularınızın cevaplarını bu sıra ile izleyince alabileceksiniz.

1) Fate Zero

2) Fate Stay Night (2006)

3) Fate Stay Night Unlimited Blade

4) FatStay Night Movie: Heaven’s Feel – I. Presage Flower

5) Fate Stay Night Movie: Heaven’s Feel – II. Lost Butterfly

6) Fate Stay NightMovie: Heaven’s Feel – III. Spring Song

Bu sıra ile izlemeniz gerekiyor. 

NOT: Fate Zero ve Fate Stay Night’ın arasındaki zamanda geçen bir anime var. Fate Zero’daki bir karakterin on yıl sonraki halini gösteriyor. İsterseniz izleyebilirsiniz. 

  • Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note – Hakamori to Neko to Majutsush
  • Lord El-Melloi II Sei no Jikenbo: Rail Zeppelin Grace Note

Yan Seriler

Dediğim gibi Fate her sene yeni anime serisi çıkarıyor neredeyse. Bu yüzden size bu yan serilerinde adını yazacağım. Benim yazdığım liste ile izlerseniz sizin için daha iyi olabilir çünkü bir tanesinde Fate Stay Night’taki bir iki karakter var. Hikaye Fate Stay Night’taki olaylardan kopuk ama o karakterler de var. 

  • Fate/Extra: Last Encore
  • Fate/Apocrypha
  • Fate/Grand Order: First Order
  • Fate/Grand Order: Zettai Majuu Sensen Babylonia

Bunlar yan hikayeler. Asıl seriyi bitirdikten sonra bunları istediğiniz sıraya göre izleyebilirsiniz. Yada dediğim gibi benim yazdığım sıra ile de izleyebilirsiniz. Tamamen size kalmış.

Eeee Çizimleriyle İçine Çeken Animeler listesini nasıl buldunuz? Bence bu listede sizi en fazla içine çeken anime Fate serisi olacaktır. O kadar seriyi izlerken kendinizi içinde bulamazsanız tuhaf olur. 

 

Sizin için hazırladığımız diğer bir sürü güzel animelerin olduğu listeleri buradan okuyabilirsiniz.

 

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Netflix Followers Dizisi Tanıtım ve İnceleme

Fairy Tail Tarzı Animeler

Fairy Tail Tarzı Animeler