NEDİR ?

Tales of Zestiria The X , Fantastik, Aksiyon, Macera temalı, 2 sezondan oluşan kılıçlı mılıçlı, dövüşlü savaşlı,vurdulu kırdılı ve şahsen benim dövüş sahnelerini en net biçimde gördüğüm anime. En net biçim dediğim ne Dragon Ball gibi 10 kol birden görüyoruz. Ne diğer animeler gibi başını vurduktan sonra ayağını görüyoruz. Ne de 1 bölümde 1 kere yumruk atan bir karakter görüyoruz.

Thumb 1920 718292 - tales of zestiria the x i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

KONUSU

Tales of Zestiria The X insan gözünün göremediği Tenzoku (seraphim) adı verilen ruhsal varlıklarla bir arada büyüyen genç Sorey, çok eskiden tüm insanların Tenzoku‘ları görebildiğini söyleyen halk efsanesine inanmaktadır ve bu gizemi çözerek dünyayı, insanlar ve Tenzoku’ların birlikte yaşayabileceği hale getirmek istemektedir. Günlerden bir gün ilk kez bir insan şehrine adım atan Sorey bir takım olaylar sonucu taşa saplı, kutsal bir kılıcı yerinden çıkararak felaketleri dünyadan uzaklaştıran kişiye verilen “Sheperd” ünvanını kazanır. Bu ünvanla birlikte hem görevinin ağırlığının farkına varan Sorey, hayalini gerçekleştirme tutkusunun da büyüdüğünü fark eder.

GENEL OLARAK

Biraz klasik bir konuyu (seçilmiş kişi) ele almış olsalar da başarılı bir şekilde animeye uyarlamışlar. Animeyi izledikçe direk olarak diğer bölme geçmeniz gerektiğini size aşılıyor. Animasyon konusunda sadece çok güzel bir animasyonu olduğunu söyleyebilirim. Her bir sezonu 12 bölüm olduğundan direk konuya giriyor.

Giphy - tales of zestiria the x i̇nceleme!! - figurex anime tanıtımları

EKSİLERİ

  • Direk savaşa girilir mi be arkadaş? İnsan ardına biraz gizem koyar ama yok. İlla savaşa gir çık gir çık nereye kadar?
  • Neredeyse her savaşta power up alıyo sonra Boss‘u yeniyo.Hayır power up alma demiyorum. İyidir, coolluk katar ama her savaşta alınır mı ya? Bir kerede taktik yap (taktik maktik yok bam bam bam)
  • Bir ortama girerken kötü niyet var diyolar. Ondan sonra hafiften güçsüz düşüyorlar ama yolun sonunda Boss‘u görünce bir bakıyon güçsüzlükten eser yok!
  • Ben guruyum ne istersem yaparım diyor. Sonrada  köyün ortasında yerden toprak kaldırıyor, yolu kapatıyo. Tabi köylüyü düşünen yok ki köylü köle gibi o toprak duvarı kazmayla kırar dimi ? madem gurusun hızlı koş bir anda kaybol daha havalı olur hiç olmazsa.

ARTILAR

  • Animasyon ve dövüş sahneleri çok iyi. Dövüşler çok net.
  • 1 animeyi 2 ye bölmüşler. Birinin adı Tales Of The Zestiria diğeri Tales Of Berseria. Hatta ikisi içinde farklı açılış müziği koymuşlar. Yani aynı anda 2 anime izliyorsunuz ve bir yerde 2 anime de çakışıyor.
  • Karakter çeşitliliği benim hoşuma gitti.
  • İnsanları da sevimsiz yapmamışlar. Hatta baya yetenekliler olabildiğince eşit tutulmuş. Aralarındaki tek fark doğa üstü güçler
  • İnsanların ejdarhanın kanat çarpmasını rüzgar sanmaları gibi farklı görüş şekilleri hoş olmuş

 

VELHASIL KİRAM

Tales of Zestiria The X oldukça güzel bir anime. Elimden geldiğince bilgilendirmeye çalıştım. Bu işlerde yeni olduğumdan sizi bilgilendirebildiysem ne mutlu bana. Beğendiyseniz hemen izleyin çünkü bölümleri ard arda izleyesiniz geliyor.

About Lindow

Hiç bu kısıma bakılmayacağını bildiğinden istediğini yazabilecek ama yinede yazmayan, azcık da yazı yazmayı deniyim bakıyım neymiş deyip yazmaya başlayan birisiyim. Anime izlediğimi söylememe gerek yok heralde. Dimi ?

Bir cevap yazın