Asdfghj 1 - hulk ki̇mdi̇r? - figurex genel

ÖNCELİKLE

 ”HULK” ne de ”HALK” aslında HAULK gibi bir şey. Yani bir devin sesiyle söylenince böyle oluyor. Ama ben Hulk diyeceğim.

ÖZELLİKLERİ

 • Kendisi öfkenin ta kendisi. Yani gücünü öfkesinden alıyor.
 • En az öfkeli haliyle 150 ton civarı yük kaldırabilir. Tabi bu güç öfkelendikçe artıyor ve bir sınırı da yok. Hatta bir keresinde bir dağı bile kaldırmıştır.
 • Derisi kurşun geçirmez ama onuda bazı şeyler delebiliyor ancak süper hızlı iyileşme yeteneği onu fazlasıyla koruyor. Öyle ki Marvel aleminde en hızlı yenilenen canlı ünvanının sahibi diyebiliriz.
 • Tek bir sıçraması ile uzaya çıkabilir ve indiğinde meteor etkisi bırakırken, kendisi sıyrık bile almaz.
 • Elleri ile o kadar şiddetli ses dalgaları oluşturabilir ki önünde ağaç, kaya bırakmaz.
 • Bir keresinde Wolverine ile dövüşmüş ve onu Adamentium demirlerine rağmen 2’ye ayırmıştır.
 • Kanının döküldüğü yerde gül biter desek yalan olmaz çünkü bir keresinde tamamen kurak bir gezende kanının akan 1 damlası arkasında bir fidan bırakmıştı.
 • Kendisi kimseye güvenemediği için hep dev olarak kalıyor ancak insan bedenin ölmesine de izin vermiyor.
 •  Hayaletleri görebiliyor.

GERÇEK YÜZÜ

Hulk and bruce ile ilgili görsel sonucu

Gerçek adı (insan hali) Bruce Banner‘dır. Bruce, Ohayolu‘dur. Babası alkolikti ve annesinin Bruce‘u sevmesinden nefret ederdi (madem sevmicen nie yaptın). Ayrıca babası atom fizisyeniydi ve yeni bir enerji kaynağı olarak nükleer güç kullanmaya çalışıyordu. Daha sonrasında ise oğlunun genlerinin mutasyona uğradığını sanmıştı (heralde içkiliyken geleceği gördü ) ve annesini öldürmüştü. Sonrada çocuk yaştaki Bruce‘u susması için tehdit etmişti ( sen kim *****************). Yine de son olarak uğradığı yer akıl hastanesi olmuş ve bu olaylarda Bruce’un öfkelenmesine ve içine kapanmasına sebep olmuştu. Hatta bildiğiniz Bruce‘un 2 kişilikli olmasına sebep olmuştu (Hulk is coming). Hiç arkadaş edinememiş olsa da, onu yinede biraz mutlu eden bir kuzeni vardı ve onunla zaman geçirmek onun için en mutlu edici şeydi. Daha sonralarda okulda inek öğrenciliğin klasik simgesi olan dövülme olaylarını fazla yaşadığından en sonunda sinirlenip okulun bodrumuna bir bomba yerleştirmiş ve bundan dolayı okuldan atılmıştı (bizde olsa anasının karnından doğduğuna bin pişman ederlerdi).

Bruce un zekasından etkilenen birileri vardı. Bir askeriye vardı (askeriyede her okulu bombalanmaması için kontrol mü ediyo nerden öğrenmiş). Askeriye Bruce‘a nükleer fizikde doktora yapma şansı vermişti. Bruce daha sonra nükleer bir bomba üzerinde çalışmış ve tes fırlatmadan hemen önce birisinin füzenin etrafında olduğunu anlamış ve onu kurtarmaya çalışmıştı. Onu kurtarmış (kurtarmasına ama kendini hiç mi düşünmessin be adam) ancak bombanın patlamasıyla yayılan büyük miktarda gama ışınına maruz kalmış ve buda onu ”HULK”a dönüştürmüştü

HAYATIMIZA NE ZAMAN GİRDİ

STEN LEE tarafından yaratılmış ve 1962 yılında ”İncredible Hulk” çizgi romanıyla okuyucularına ulaştı. Fakat 6 sayı Nora yayını durdurmuşlardı çünkü sevilmemişti (halbuki bilmiyorlar ki o olmasa Avengers ölürdü :D). Avangers‘ın ilk sayısında ortaya çıkmış ve ilgi görmeye başlamıştı ancak gelin görün ki 2. sayıda Avengers’ı terk etti. Tabi tek sıkıntısı bu değildi çünkü Hulk‘ın asıl rengi griydi ve o zamanki matbaalar (ki 1962 zamanlarından bahsediyoruz) tonu her seferinde daha farklı çıkartıyordu. Kimi zaman beyaz veya siyah olarak çıktığı da oldu. Ancak Sten Lee abimiz vazgeçer mi? Tabi ki de hayır. Bu sebeple rengi yeşil yapıldı. Çizgi romanlara ise bu konu sevgilisinin ölmesiyle ve bir daha onu unutmamak için sonraki her dönüşümünde yeşil bir şekilde dönüşmesiyle yansıtılmıştır.

Giphy - hulk ki̇mdi̇r? - figurex genel

1978’de ise ilk dizisi çıktı ve 2003 de ise çok daha iyi bir şekilde beyaz perdeye çıktı ancak başarılı olamadı. Ancak hemen vazgeçmemişler ve 2008 de bizimde bildiğimiz, ilk diyebileceğimiz filmi çıktı ve filmin sonunda Tony Stark geldi ve ilk defa sinemada Avengers‘in temeli atılmaya başladı. Ardından ilk Avengers filmi geldi ve Hulk sonunda tam olarak tanınır hale geldi. Hatta en sevilen karakter oldu.

GELELİM ASIL KISMA

Hayatı ve aynı zamanda karısı olan Betty Rose ile evlenmek isteyen Bruce için tek sorun onu her şeyden her şekilde korumaya and içmiş babası değildi. Bruce kontrolü kaybetmekten ve ona zarar vermekten korktuğu için istedikleri zaman beraber olamamışlardı. Betty‘nin babası general Rose onu korumaya o kadar çabalamış ki sonunda RED HULK bile olmuştu. Artık Hulk çok büyük bir tehdit olarak görülmüş ve süper kahramanlardan oluşan (içinde Dr.strange,Iron man vs sağlam bir ekip var) ILIMUNATI örgütü tarafından uzaya gönderilmiştir. Sky denen bir gezegene atılmış ve orada savaşmış. Hatta evlenmiştir (hatta ve hatta Skar adında bilmediği bir oğlu bile var).

Git gide Hulk kendi gezegenini kurmuştu. Ancak dünyaya dönmenin bir yolunu bulduğunda ise intikam duygusu yanıp tutuşmaya başlamıştı. Sonunda ”Dünya Savaşı Hulk” başladı. Dünyaya geri geldiğinde Hulk Buster adında Ironman’in yaptığı zırhı bile tek hamlede parça pinçik edebilen Hulk eskiden arkadaşı olarak gördüklerini öldürmek için ant içmişti. Ve general Rose süper kötülerle bir anlaşma yaptı ve RED HULK‘a dönüştü. Daha sonra her şey düzelmeye başladı ve Hulk normale döndü diyebilirdik ancak bir daha gafil avlanmak istemeyen Hulk kendini hep dev olarak kalma kararı aldı (sende haklısın be abi).

VE HULK’UN ÖLÜMÜ

Dünyada nükleer bir savaş yaşanmış ve dünyada tek kalan canlı BRUCE ve HULK olmuştu. Banner yanlızlığa tahammül edememiş ve çoğu sefer intihar etmeye çalışmıştı. Ancak nafile her seferinde Hulk ortaya çıkmış ve onu kurtarmıştı. Evirmleşmiş hamam böcekleri onun derisini yemiş ama Hulk hızlı yenilenmesiyle yine hayatta kalmıştı

Hulk4 - hulk ki̇mdi̇r? - figurex genel

HAMAMBÖCEKLERİ YERKEN

Bu şekilde halk hala kendinin en güçlü varlık olduğunu kanıtlamak istiyordu ve Bruce‘u kurtarıyordu. Bir gün Bruce kendisini Betty ile cennette görür ve kalp krizi geçirmeye başlar. Zihninde onu kurtarmaya gelen Hulk’a yalvarır.

-Bırak beni arkadaşlarımızın gittiği yere gideyim der. Fakat Hulk için arkadaşlar sadece ihaneti çağrıştırır. Sabah olduğunda Hulk yalnız bir şekilde oturmaktadır

Banner gitti. Ondan kurtuldum der.

Banner öldüğü için normal formuna dönmeye izin veremezdi ve yalnız kalmıştı.

HULK GÜÇLÜ OLANDIR der, HULK TEK OLAN,HULK ÜŞÜYOR…

 

 

 

 

 

Şahsen en üzüldüğüm çizgi romandı. Animelerde bile böyle bir dram görmedim. Fikirlerinizi ve görüşlerinizi yorumlara yazabilirsiniz. -Lindow-

 

 

About Lindow

Hiç bu kısıma bakılmayacağını bildiğinden istediğini yazabilecek ama yinede yazmayan, azcık da yazı yazmayı deniyim bakıyım neymiş deyip yazmaya başlayan birisiyim. Anime izlediğimi söylememe gerek yok heralde. Dimi ?

0 thoughts on “HULK KİMDİR ?

 1. Büşra Yetkinköle dedi ki:

  Çalıntı

Bir cevap yazın