Komedi Anime Önerisi listesinde ki animeler komedileri ile ön plana çıkan animeler olacaktır. Yani liste, aksiyon animesi olup içinde komedi unsuru barından animelerden değilde,direk komedi unsuru barından animelerden oluşmaktadır.

Bel altı şakalara sahip animeler için yanlarına +18 ibaresi koyacağım lakin bu animeler sadece bel altı şakalara sahip olup herhangi bir ecchi içermemektedir.

6. Danshi Koukousei no Nichijou

Dc6a6f14743a7bbf72ca2134029dc279835e67cb hq - komedi anime önerisi!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı: 12+6 özel bölüm

Konusu: Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake çok yakın üç arkadaştır. Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşamakta ve bundan dolayı karşı cins ile karşı karşıya kaldıklarında çoğu zaman ne yapacaklarını bilmemektedirler.

Kısaca Özet: Tam bir meslek lisesi havasında geçen anime daha başlar başlamaz klişeleri yıkarak sizi güldürmeyi başarıyor ve aynı şekilde absürt komedisi ile devam ediyor.

5. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Konosubagodsblessing03 - komedi anime önerisi!! - figurex anime önerileri
Bölüm Sayısı: 10+ 1 ova+ 2.sezon
Konusu: İçine kapanık bir oyun sever olan Satou Kazuma’nın hayatı bir trafik kazası sonucu sona erecektir…Öyle olmalıydı, ancak gözünü açtığında karşısında kendisini bir tanrıça olarak tanıtan bir kız gördü. “Hey, bende senin yararına bir şey var. Başka bir Dünya’ya gitmek ister miydin? Ancak yanında tek bir şey götürebilirsin.” “O halde seni götürmek istiyorum.” İşte bu noktada reankarne olmuş Kazuma’nın Şeytan Kral ile olan mücadelesi başlıyor. Ancak birçoğunuzun düşündüğünün aksine bu yolculuk sürekli bir yiyecek, içecek ve barınak arayışı olacaktır. Kazuma’nın sakin bir hayat sürmek istemesine karşın Tanrıça’nın sürekli çıkardığı problemler kısa süre sonra Şeytan Kral’ın ordusunun dikkatini çekecektir.
Kısaca Özet:Konusu gereği ciddi ve aksiyon dolu bir anime olması gereken anime başlar başlamaz kendisinin ciddiyet ile uzaktan yakından alakası olmadığını ve tek amacının güldürmek olduğunu söyler nitelikte,ayrıca ana karakter kazuma diğer tüm shounen ana karakterlere örnek niteliği taşıyor yürü be kazuma.

 4. Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai(+18)

725448 - komedi anime önerisi!! - figurex anime önerileri

Bölüm Sayısı:12
Konusu: Sağlıklı Çocuk Yetiştirmede Kamu Düzeni ve Ahlak,yasasının ülkede argo ve küfrü yasaklamasından 16 yıl sonrasını kapsamaktadır. Tanukichi Okuma ülkenin önde gelen elit kamu ahlakı okuluna yazılır ve kısa bir zaman sonra Anti-Toplumsal Organizayson’a bizzat kurucusu, Ayame Kajou tarafından davet edilir. Ayame’nin yaptığı şantajlarla üye olmak zorunda kalan Tanukichi kendini, yetenekli öğrenci konseyi başkanı Anna’ya karşı yapılan müstehcen eylemlerin içinde bulur. Üstelik Takunichi Anna’dan hoşlanmaktadır.
Kısaca Özet: Sanıyorum +18 ibaresi bu anime için hafif kalır. Konusu gereği,esprilerinin sürekli belden aşağı işledi. Anime yinede izleyin. Güldürmeyi başaran bir yapıda.

 3. Seitokai Yakuindomo

Seitokai yakuindomo wallpapers 2 - komedi anime önerisi!! - figurex anime önerileri
Bölüm Sayısı:13+8 ova+2.Sezon+hala beklenilen 3.sezon(+18)
Konusu:Tsuda Takatoshi, evine yakın olan liseye yazılan ve yeni başlayacak bir öğrencidir.Kayıt olduğu Ousai Akademisi sadece kızlara eğitim vermekte ve bu yıl karma eğitime geçmiştir.Erkeklerin %5 olduğu bu okula ilk adımını attığı an da öğrenci kurulundan 3 farklı kızla tanışır.Öğrenci kurulu başkanı onu da kurula istediğini söylerek kayıdını yapar. Takatoshi, kızlar tarafından sürüklenirken yeni bir şey fark eder.Kızlar daha erkeklere alışamamış ve utanma duyguları değişik olarak davranmaktadırlar.Bu 3 kız, hayatına birden dalmış ve tatlı bir şekilde karıştırmaya başlamıştır.
Kısaca Özet: Bu anime her ne kadar belden aşağı espriler yapsa da benim kişisel favorimdir izleyin mutlaka izlemediyseniz.

 2. Barakamon

Barakamon%2b%25281%2529 - komedi anime önerisi!! - figurex anime önerileri
Bölüm Sayısı:12(ve ümitsizce beklenilen 2.sezon)
Konusu: Hikayemiz; ünlü bir kaligrafi sanatçısına yumruk attığı için küçük bir adaya gönderilen ve genç bir kaligrafi sanatçısı olan Handa Seishu’nun etrafında geçiyor.
Şehir dışında hiç yaşamamış olan Handa, traktörlerle yolculuk etmeye alışmaya çalışırken; birden küçük çocuklar onun evini oyun alanı olarak kullanmaya başlarlar.
Bakalım Handa bu adada da olsa Kaligrafi sanatına yoğunlaşabilecek midir?
 
Kısaca Özet: Diğerleri kadar ağar komedisi olmasa da bu animeye bu listede yer vermemek hakaret olurdu.

 1. Gintama

Gintamaya yeni anime serisi - komedi anime önerisi!! - figurex anime önerileri
 
Bölüm Sayısı : 265+2. ve 3.sezon
Konusu: Edo döneminin sonlarında “Amando” adlı zalim uzaylıların Dünya’yı istilası başlar ve dünyalılar ile uzaylılar arasında bir savaş kopar. Savaş sırasında birçok samuray hayatını kaybeder. Sonunda dünyalılar uzaylıların silahlarına yenik düşer ve teslim olurlar. Bu andan itibaren istediklerini yapmaya başlayan ve Edo şehrinde diledikleri gibi davranmaya başlayan Amando’lar yetmezmiş gibi hükümet geride kalan samurayların kılıç taşımasını yasaklar.Aradan uzun zaman geçer. İşte Sakata Gintoki, artık samuraylara ihtiyaç duyulmayan böyle bir dönemde yaşayan bir samuraydır. Güçlü bir uzaylı olan Kagura ve bir nevi öğrencisi olan Shinpachi ile yaşayan Gintoki, Dünya’yı daha katlanılır bir yer kılabilmek ve kiralarını ödeyebilmek için kendilerine gelen birbirinden garip görevleri üstlenirler.
Kısaca Özet: Benim bir öneri listesi yapıpta Gintama’yı koymadığım nerede görülmüş ki zaten ama benim elimde olan bir şey değil anime de her şey var. Komedi, aksiyon, dram ne ararsanız var. İzlediğim son bölümü ile birlikte Gintama benim için animelerin nirvanası konumuna yükselmiş durumdadır.
Back to list

Related Posts

4 thoughts on “Komedi Anime Önerisi !!

 1. VoLkan Kara dedi ki:

  gintama hayatımda izlediğim en komik en iyi anime 🙂

 2. Nilsu dedi ki:

  Danshi Koukousei no Nichijou animesine burada gördükten sonra başladım ve gerçekten çok komik bir anime 😀 izleyin pişman olmazsınız

 3. ahmet peker dedi ki:

  bir çok anime izledim ama en çok güldüğüm ve hiç sıkılmadıgım anime prison school idi animenin japoncasini hatirlamiyom bence bunuda ekleyin listeye

 4. Enes Ensar dedi ki:

  Beelzebub yok o yuzden olmamis

Bir cevap yazın