Followers dizi1 - netflix followers dizisi tanıtım ve i̇nceleme - figurex sinema

Merhaba arkadaşlar umarım iyisinizdir. Yeni yazımda Netflix Followers Dizisi Tanıtım ve İncelemesini yapacağım. Bir anime bağımlısı olarak Japon kültürüne karşı merakım giderek artıyor. Çoğu animenin Japon yapımı olduğunu düşününce dizilerine de bir şans vererek Japon kültürünü daha yakından tanımak istedim.

Animelerdeki hayatla normal yaşamı kıyaslayabileceğiniz, sizlere tam anlamıyla görsel şölen yaşatacak bir yazı ile karşınızdayım. Japon dizilerine karşı bir ön yargınız varsa veya daha önce hiç izlemediyseniz yazının sonundaki fragmana mutlaka göz atmalısınız. Bu dizinin muhteşem çekim teknikleri ve son derece renkli Tokyo hayatıyla önyargılarınızı büyük ölçüde kıracağından eminim. Dilerseniz vakit kaybetmeden Netflix Followers Dizisi Tanıtım ve İnceleme yazısına geçelim.

Followers dizi2 - netflix followers dizisi tanıtım ve i̇nceleme - figurex sinema

Sezon Sayısı: 1   Bölüm sayısı: 9

Çıkış Tarihi : 27 Şubat 2020  Başroller: Miki Nakatani, Elaiza Ikeda, Mari Natsuki

 

Konusu

Netflix dizinin tanıtımını kısaca “Bir aktris adayı, habersiz çekilen fotoğrafının Instagram’da paylaşılmasıyla ünlenince gerçek hayatta mutluluğu tanımlamaya çalışan birçok Tokyolu kadının hayatı kesişir.” olarak yapmış.

Benim cümlelerimle ise bu dizi; fenomenlerin dışarıdan oldukça renkli, kalabalık ve çekici görünen dünyasının iç yüzüne doğru bir yolculuk. Natsume; yıllardır hayalini süsleyen oyunculuk için başkent Tokyo’ya gelmiş 21 yaşında, yemek şirketinde çalışan bir kuryedir. Bu zamana kadar oyunculuk hayatında saniyelik figüranlık dışında başka bir rolü olamamıştır. Followers dizi 4 - netflix followers dizisi tanıtım ve i̇nceleme - figurex sinema

Limi Nara ise kariyerinin zirvesinde, şehirdeki ve insanlarındaki değişiklikleri yakalayan ünlü ve başarılı bir moda fotoğrafçısıdır. Limi bir çekim sırasında figüranlık yapan Natsume’nin fotoğraflarını gizlice çeker ve İnstagram hesabına yükler. Aynı gün pek çok kişi Natsume’yi takip etmeye başlar.Followers dizi 6 - netflix followers dizisi tanıtım ve i̇nceleme - figurex sinema

Natsume kısa sürede artan popülerliği ile kendisini hep hayal ettiği fenomenlerin dünyasında bulur. Bu dünyada yaşayacağı tüm yükselişler ve dibe vuruşlar gerçekçi bir şekilde yansıtılmış. Özellikle, takipçi sayısı kadar değer gördüğünüz günümüz sosyal medya hayatında fenomen olmak isteyen, bunu takıntı haline getirmiş insanların süreci görmesi açısından faydalı.

Benim Düşüncelerim:

Konu oldukça güzel, ve akıcı. Japon dizilerinde süre genel olarak Kore dizilerinde olduğu gibi uzun tutulmuyor. 2 bölüm anime izlenecek sürede dizinin 1 bölümü bitmiş oluyor. Yine Kore ve Türk dizilerindeki aşırı monotonluk yok, aksiyon odaklı ilerliyor.

Bu açıdan baktığımızda batı tarzını benimsediklerini söyleyebilirim. Fakat yeni çıkan Japon mini dizilerinin, filmlerinin hatırı sayılır bir kısmı mangadan uyarlama olduğu için bazı sahnelerde garip abartı hareketler mevcut. İzlerken o olmamışlığı hissedersiniz muhtemelen. Bu sahnelerde direk aklıma manga çizimi ya da anime sahnesi gelirdi. Bu dizi yaptığım araştırmalardan öğrendiğim kadarıyla herhangi bir mangadan, animeden uyarlanmamış ve Netflix’in kendi yapımlarından. Dolayısıyla bahsettiğim şekildeki abartı, ani yükselişler de çok az.

Followers dizi 5 - netflix followers dizisi tanıtım ve i̇nceleme - figurex sinema

Followers dizisini izlerken çekim açılarını, ışıklandırmaları, mekan tasarımlarını bayıla bayıla izledim. Gerçekten bu diziyle yeni dönem Japon kültürünü oldukça başarılı bir şekilde yansıttıklarını düşünüyorum. Cosplay partleri, kafeleri günlük hayatta mangadan fırlamış gibi gezen Tokyo halkı… Renk cümbüşü ekrandan geçip giderken daha önce hiç böyle bir isteğiniz olmamasına rağmen , deli gibi Japonya turu araştırmaya başlamanız mümkün.

Umarım  Netflix Followers Dizisi Tanıtım ve İnceleme yazısını beğenmişsinizdir.

Diğer yazılarıma bu adresten ulaşabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın