Anime Tanıtımları

Karneval Anime Tanıtım ve İnceleme

fa23aa7e984c377575969f4cd99815a6494535aa hq

Karneval Anime Tanıtım ve İnceleme yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Sanırım anime izleme konusunda doygunluğa ulaştım. Son zamanlarda izlediğim hiçbir animeden keyif almaz oldum. Bir süre ara vermeliyim sanırım  ya da her zaman ki gibi spor animesi izler güncelle alırım 😀 Neyse efendim çok uzatmadan Karneval Anime incelememize geçelim.

Karneval

Karneval

Tür : Josei, Gizem, Aksiyon

Yayın Tarihi : 2013

Bölüm Sayısı : 13

Konusu :

Değerli arkadaşını ararken Nai adlı genç bir çocuk, görünüşte insana benzeyen ama insan etini arzulayan bir kadının ağına düşer. Bu sırada zeki bir hırsız olan Gareki, bu kadına ait olan lüks evini soymanın ortasındadır. Tesadüfler sonrası bir araya gelen ikiliden Gareki, Nai’nin kaçmasına yardım etmeyi kabul eder ancak kadının görünüşü değişir ve canavarlaşmaya başlar.

Kaçarken Nai ve Gareki, Varuga adlı canavarlardan halkı korumak için kurulmuş “Circus” organizasyonun üyeleri ile karşılaşır. Bu ikilinin Varuga virüsü kapma olasılığı olduğu için Circus onları gözetim altına almaya karar verir. Gözaltı sürecinde Circus, Nai neredeyse Varuga’ların oraya gelmeye başladığını görür. Bu sayede Nai’yi yem olarak kullanmaya başlar. Gareki’nin amacı ise Nai üzerinden para kazanmaktır. Nai ise arkadaşını Circus yardımıyla bulmaya çalışır.

Editör Gözünden :

Kadınlara yönelik çizimleri olan bir anime izlemeyeli uzun zaman olmuştu. Genellikle Shounen ya da Seinen izlediğimden mütevellit bir müddet uzak kalmıştım. Özlemiş miyim peki? Kesinlikle evet 😀 Gönlüm gözüm bayram etti. Çizimler ve renk uyumu o kadar güzel ki adı gibi size karnaval havası yaşatıyor. Animasyonu, karakter çizimleri, renk uyumları, savaş sahnelerinin epikliği açısıdan oldukça başarılı iş çıkarmış yapım şirketi.Görsel açıdan oldukça güzel bir anime bu yüzden çizim takıntılı anime izleyicisinin gönül rahatlığı ile izlemelerini tavsiye edeceğim.

Karneval

“Peki görselliği kadar senaryosu ve işlenişi iyi mi?” diye soracak olursanız başlarda oldukça çocuksu bir imajı var. Hatta son zamanların popüler akımı olan “Boys Love” yani erkekler arasında ki aşkı da hafiften hissetmiyorsunuz desem yalan olur ama tam oturmamış olacak ki bu konu, ilerleyen bölümlerde kaldırılmış ve olay arkadaşlığa bağlanmış.

Anime sirk kültürü üzerinden kurgulanmış. Savaş sahneleri, karakter tasarımları ve akrobasi size eğlenceli bir sirki anımsatıyor. Kötü organizasyonun virüs ile insanları canavarımsı varugalara dönüştürmesi ve kahramanların bunun peşine düşmesi ise klişe. Erkeklerin biraz daha naif ve duygusal olması ve sirk kültürü üzerine kurgulanmış olmasından başka animede elle tutulur bir orjinallik yok maalesef. Hepsi çoğu animede izleyebileceğiniz olaylar.

Diğer güzel yönlerinden bir tanesinden bahsetmek gerekirse seslendirmenler derim. Seslendirme konusunda ağır toplar toplanmış animeye. İzlediğinde Kamiya Hiroshi, Miyano Mamoru, Hirakawa Daisuke gibi anime dünyasının önde gelen isimleri katılmış. Dolayısıyla seslendirme ve müzik olayında başarılı işler ortaya konmuş.

Peki kötü yanı?

(Bu sahnede çok tatlıydı ya Nai <3)

Tam bir şeyler oturdu, senaryo güzelleşti ama anime bitti. O yüzden bir yarım kalmışlık hissi yaşatıyor anime. Sanırım asla ikinci sezonu gelmeyecek olan ve sadece manganın tanıtımı amacıyla çekilmiş animeler kategorisinde yer aldı. “Tavsiye ediyor musun?” diye soracak olursanız boş vaktiniz varsa ve izleyecek anime bulamıyorsanız çerezlik anime tercihi olarak kullanabilirsiniz.

Karneval Anime Tanıtım ve İnceleme yazımız şimdilik buraya kadar. Daha fazla anime incelemesi için Buraya ve animenin MyAnimeList sayfası için Buraya tıklayınız.

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın