Fantastik Anime Önerileri yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Bu seferki yazımız fantastik türü seven anime severler için yazıldı. Fantastik dünya, yaşam mücadelesi ve avcılık konularını seviyorsanız ve fantastik anime önerileri arıyorsanız bu listemiz tamda size göre.

Claymore

Fantastik Anime Önerileri

“Youma” olarak bilinen, insan etine susamış şeytan Raki’nin köyüne geldiğinde, gümüş gözlü yalnız bir kadın sırtında sadece bir kılıçla kasabaya yürür. O “Claymore”, bu canavarları yok etmek için yarı insan ve yarı youma olarak üretilen bir varlıktır. Raki’nin ailesi öldürüldükten sonra Claymore hayatını kurtarır, ancak daha sonra evinden uzaklaştırılır. Gidecek başka bir yer kalmayan Raki, Clare olarak bilinen Claymore’u bulur ve yolculuklarında onu takip etmeye karar verir.

Çifti yol boyunca youma yenerek kasabadan şehre giderken, Clare’nin organizasyonu ve diğer savaşçıları hakkında daha fazla bilgi ortaya çıkar. Her kasaba temizlendiğinde ve her iblis yok edildiğinde, Clare bir Claymore olmayı seçtiği için intikam almak istediği youma yaklaşırlar.

Rising of the Shield Hero

Fantastik Anime Önerileri

Dört Kardinal Kahraman, günümüz Japonya’sından kurtarıcıları olmak için Melromarc krallığına çağrılan sıradan bir grup insan. Melromarc, defalarca toprağı tahrip eden ve yüzyıllardır vatandaşlarına felaket getiren Felaket Dalgaları tarafından rahatsız olan bir ülkedir. Dört kahramana bu Dalgaları yenmek için sırasıyla bir kılıç, mızrak, yay ve kalkan verilmiştir. Bir otaku olan Naofumi Iwatani, “Kalkan Kahramanı” olmanın kaderiyle lanetlenir. Sadece ölçülü bir kalkanla donanmış olan Naofumi, zayıf saldırı yetenekleri ve cansız kişiliği nedeniyle diğer kahramanları ve krallık halkı tarafından küçümsenir ve alay konusu olur.

Kahramanlara eğitilecek kaynaklar ve yoldaşlar verildiğinde, Naofumi, yanında eğitmek isteyen tek kişi Malty Melromarc ile yola çıkar. Ancak yakında onun tarafından ihanete uğrar ve yanlış bir şekilde ondan yararlanmakla suçlanır. Naofumi, Melromarc halkı tarafından yapmadığı bir şey için ağır bir şekilde ayrımcılığa uğrar ve nefret edilir. Kalbinde şiddetli bir acı ve güvensizlik fırtınası ile Naofumi, kendini ve itibarını güçlendirme yolculuğuna başlar. Bununla birlikte, kendi setlerinde olmanın zorluğu, Naofumi, seyahatlerinde ona eşlik etmek için Raphtalia adlı ölümün eşiğinde bir yarı insan kölesi satın alır.

Is It Wrong to Pick Up Girls in a Dungeon?

Fantastik Anime Önerileri

Kalabalık Orario şehrinde yaşam, özellikle ülkedeki en büyük maceracı olmayı umut eden naif bir genç adam olan Bell Cranel için asla sıkıcı değildir. Yalnız tanrıça Hestia ile şans eseri karşılaştıktan sonra hayalleri gerçeğe biraz daha yakınlaşır. Bell, desteğiyle, şehrin “Dungeon” olarak bilinen canavar dolu yer altı mezarlarının derinliklerine girerken fantastik bir göreve başlar. Ölüm, bu korkunç labirentin kavernöz derinliklerinde her köşede dolaşır ve gölgeler arasında gizemli bir güç hareket eder.

Yüzeyde bile hayatta kalmak zor bir ayrıcalıktır. Gerçekten de, tanrıların ve insanların birlikte yaşadıkları ve birlikte çalıştıkları bir dünyada, özellikle de genellikle geçinmek için mücadele ettiklerinde hiçbir şey kesin değildir. Yine de kesin olan bir şey var: bu Herkül masalının sayısız iyimser kahramanını sayısız hatalar, zaferler ve dostluklar bekliyor.

God Eater

Fantastik Anime Önerileri

Yıl 2071. İnsanlık, geleneksel silahlara bağışıklığı olan “Aragami” adlı insan yiyen canavarların ortaya çıkmasının ardından tükenme eşiğine düştü. Topraklarında tahribata uğradılar, yollarındaki hemen hemen her şeyi tüketip, hiçbir şey bırakmadılar. Onlarla savaşmak için Fenrir adlı bir organizasyon, insanlıktan kurtulma çabası olarak son derece önemli bir çaba olarak kuruldu; “God Eater” i kullanarak, Oracle hücreleriyle aşılanmış özel insanlar olan ve onları öldürebilecek tek bilinen silah olan Tanrı Arkı’nı kullanmalarını sağladı. Böyle bir God Eater, Tanrı Ark’ı hem bıçak hem de tabanca şeklini alan Yeni Tip Lenka Utsugi’dir.

Şimdi, Fenrir’in en büyük silahlarından biri olarak, Lenka, Aragami’yi bir kez ve herkes için silme arzusunu yerine getirmek istiyorsa, Tanrı Arkına hakim olmalı. Canavarlar toplu halde doğmaya devam ederken, insanlığın kalıntıları gece hayatta kalmak için mücadele ediyor. Sadece Tanrı Yiyenler Aragami ile insan ırkının tamamen ve tamamen imhası arasında durur.

Goblin Slayer

Fantastik Anime Önerileri

Goblinler gaddarlıkları, kurnazlıkları ve hızlı çoğalmalarıyla bilinir. Üremek için diğer canlıların dişilerini kaçırır ve acımasızca tecavüz ederler. Çok güçlü olanları nadir bulunduğu için çok tehditkar olarak kabul edilmezler. Bu yüzden güçlü maceracıların hedefi olmaktan çıkarlar ve istedikleri gibi hareket at koştururlar. Porselen sıralamalı bir maceracı olarak ilk gününü anmak için 15 yaşındaki Rahibe, birkaç köy kadınının ortadan kaybolmasından sorumlu bir goblin kabilesini araştırmak için bir grup genç, hevesli çaylaklara katılır. Hazırlıksız ve deneyimsiz olan grup, kısa sürede bir mağarayı keşfederken kaçınılmaz bir pusuyla karşı karşıya kalır. Tüm ekibi ölen rahibeyi Goblin Slayer lakaplı bir maceracı kurtarır. Prestijli Gümüş rütbesinin sahibi olan Goblin Avcısı, goblinle ilgili tüm görevleri Maceracı Loncası’dan alır.  Rahibe, Elf, Cüce ve Kertenkele adamı ile birlikte, zırhlı savaşçı sınır topraklarındaki her bir goblini iyilik için ortadan kaldırılıncaya kadar dinlenmeyeceklerdir.

Kimetsu no Yaiba

Fantastik Anime Önerileri

Babasının ölümünden beri, aileyi destekleme yükü Tanjirou Kamado’nun omuzlarına düşmüştür. Uzak bir dağda fakirlikle birlikte, Kamado ailesi nispeten huzurlu ve mutlu bir yaşamın tadını çıkartıyordur. Bir gün Tanjirou, kömür satarak biraz para kazanmak için aşağı köye gitmeye karar verir. Geri dönerken, gece olur. Tanjirou’yu, geceleri ormanda gizlenen  ve et yiyen şeytanların varlığı konusunda uyaran garip bir adamın evine sığınmak zorunda kalır.

Sonunda ertesi gün eve döndüğünde, tüm ailesinin katledildiği korkunç bir manzarayla karşılaşır . Daha da kötüsü, hayatta kalan tek kişi kana susamış bir şeytana dönüşen kız kardeşi Nezuko’dur. Öfke ve nefretle sarmalanan Tanjirou, kalan tek kardeşinin yanında alarak ailesinin intikamını almak için yemin eder. Kendilerine Şeytan Avcısı adını veren bir birliği katılan  Tanjirou, şeytanları öldürmek ve sevgili kız kardeşinin tekrar insan yapabilmek için uzun ve macera dolu bir yolculuğa çıkar.

Grimgar of Ash and Fantasy

Fantastik Anime Önerileri

Neden buradayız? Bunu neden yapıyoruz?

Haruhiro olanları fark etmeden önce etrafı karanlıkla çevriliydi. Neden buradaydı? Burası neresiydi? Şimdi bile, hala bilmiyordu. Etrafındaki kişiler onunla aynıydı. Kimse kendi isimlerinden başka bir şey hatırlamıyordu ve karanlıktan ortaya çıktıklarında, onları bekleyen dünya bir video oyunundan çıkmış gibi görünüyordu. Hayatta kalmak için Haruhiro diğerleriyle bir parti kurar, dövüş becerilerini öğrenir ve yedek kuvvette bir asker olarak Grimgar dünyasına ilk adımlarını atar.

Dororo

Fantastik Anime Önerileri

Bir erkek olarak yetiştirilen bir kadın savaşçı, genç bir samurayın 48 canavardan 48 vücut parçasını kurtarmak ve ailesinin intikam almak için mücadele verir.

Attack on Titan

Fantastik Anime Önerileri

Bundan yüzyıllar önce insanlık devler yüzünden yok olmanın eşiğine gelmiştir. Devler insan etiyle beslenen devasa boyuttaki yaratıklardır. Kötü yanları sadece beslenmek değil sadece zevk için insanları öldürmeleridir. 100 yıl önce insanlığın önde gelen isimleri halkını korumak için devlerin aşamayacağı şekilde duvar örerler. 100 yıldır hiç bir dev bu duvarları aşamaz fakat 100 yılın sonunda devasa bir dev ortaya çıkar ve duvarları parçalamayı başarır. Bu köyde yaşayan ve henüz küçük bir çocuk olan Eren‘nin gözleri önünde annesini parçalara ayırarak yer. Bu olaydan sonra devler akın akın insanların yaşadığı bölgeye gelmeye ve her şeyi yakıp yıkmaya başlar . Gözleri önünde öldürülen annesinin acısıyla Eren devlerden büyük bir intikam alacağına dair yemin eder.

Berserk

Fantastik Anime Önerileri

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır. Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir. Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder. Bu paralı asker grubunun lideri olan Gambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister ve Gambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür. Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam eden GambinoGutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir. Küçüklüğünden beri savaş alanlarında büyümek zorunda kalan Gutts, her türlü ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Hatta çocuk yaşta boyundan büyük kılıç taşımak zorundadır. İyi bir savaş tecrübesiyle büyüyen Gutts, ailesi olarak gördüğü Gambino‘nuyu etkilemek için elinden geleni yapmaktadır. Bir gün yine bir savaşta paralı askerlik görevini yerine getirirken , Gambino bacağını kaybeder. Etrafında ki insanlar başına gelen bu felaketlerin hepsinin Gutts‘ın uğursuzluğu yüzünden olduğunu iddia ederler. Yaşadıklarını daha fazla kaldıramayan Gambino , Gutss‘ı öldürmek için çadırına gider. Ailesi olarak gördüğü kişinin kendisini öldürmeye çalıştığını görünce büyük bir şok geçiren Gutts , kendini savunmaya çalışırken Gambino‘yu öldürür ve oradan kaçmaya başlar. Artık hayatta kimsesi kalmamıştır.

Black Bullet

Fantastik Anime Önerileri

2021 yılında, “Gastrea” olarak bilinen parazitik bir virüs insanları enfekte eder ve onları canavarlara dönüştürür. İnsanlıktan geriye kalanlar, Monolith duvarlarında, Gastrea’ya zarar verebilecek tek malzeme olan Varanium’dan yapılmış duvarlarda yaşıyor. Gastrea’nın “Lanetli Çocuklar” ına Tendo Sivil Güvenlik tarafından Başlatıcılar denilen parazitlere karşı rehberlik eden ortaklar verilir. Bu iki kişilik ekipler, Gastrea virüsü tarafından yaratılan canavarlarla savaşmak ve onları uzak tutmak için görevlere gönderilir.

Kabaneri of the Iron Fortress

Fantastik Anime Önerileri

Dünya, korkunç yaratıkların, hiç bitmeyen iştahlarını doyurmak için insanların bedeninden kopan gizemli bir virüsden ortaya çıktığı devriminin ortasındadır. “Kabane” olarak bilinen bu varlıkları öldürmenin tek yolu çelik kaplı kalplerini yok etmektir. Bununla birlikte, bu canavarlardan biri tarafından ısırılırsa, kurban ölümden daha kötü bir kadere mahkumdur, çünkü virüs kapan kişi, ölümsüzlerinin saflarına katılır.

İnsanlığın kendilerini Kabane’nin sonsuz ordularından korumak için devasa bir duvar yarattığı Hinomoto adasında olduğu gibi medeniyetlerden kurtuldu. Bu dev kalelere giden tek yol, Ikoma gibi genç erkekler tarafından servis edilen ve inşa edilen ağır zırhlı trenler. Kabane’nin kalbini kolayca deleceğine inandığı ölümcül bir silah yaratan Ikoma, yeni buluşunu kullanarak savaşabileceği günü hevesle bekler. Ancak, şansının beklediğinden çok daha erken gelir.

Terra Formars

Fantastik Anime Önerileri

21. yüzyılda insanlık, gezegenin sert ortamına onu tehdit etmek için yosun ve hamamböceği gibi iki tür göndererek Mars’ı kolonileştirmeye çalıştı. Bununla birlikte, türün uyum sağlamadaki dikkate değer yeteneğini öngöremediler. Şimdi 26. yüzyılda, Uzaylı Motor Virüsü olarak bilinen ölümcül bir hastalık Dünya’ya geldi ve tedavinin sadece Mars’ta bulunduğundan şüpheleniliyor. Sorun şu ki, Mars şu anda gezegene gönderilenlerden mutasyona uğramış inanılmaz derecede güçlü ve akıllı insansı hamamböceği “Terraformars” olarak bilinen yaratıklar tarafından istila ediliyor. Dünyadan gelen güçlü organizmaların özellikleri ile genetik olarak zenginleştirilmiş yüz kadın ve erkekten oluşan Ek I ekibi, Uzaylı Motor Virüsünün nedenini bulmak ve insanlığın iyileştirilmesine yardımcı olmak amacıyla Mars’a gönderildi. Mürettebatın hayatta kalma mücadelesini anlatır.

Garo

Fantastik Anime Önerileri

Kral adına Valiante Krallığı, büyücülük kullanıcılarını yok etmek için avlar başlatır. On yedi yıl sonra, av arayışları hala hem boyut hem de vahşilik içinde büyüyor. Vatandaşlara göre, bu cadı avlarının hedefleri insanlığın gizli koruyucularıdır. Makai Şövalyeleri ve Simyagerleri olarak bilinen insanlar, üzüntü ve acıdan muzdarip ruhlara sahip olan şeytanlardan, korkulardan, insanları korumak için güçlü bir iradeye sahiptirler. Böyle bir Makai Şövalyesi, Golden Knight Garo’nun efsanevi zırhını annesinden devralan 17 yaşındaki Leon Luis. Büyük bir güce sahip olmasına rağmen, annesinin krallığın elindeki ölümünden aldığı nefretin üstesinden gelmek için mücadele ediyor. Gölge Kesme Şövalyesi Zoro olarak bilinen babası Almanca, hala krallığın başkentinde Korkuların yükselişini araştırmak için çağrıldığında Leon’u eğitiyor. Alman, Leon’un iradesinin titrediğini bilmesine rağmen, Leon’u eğitimine devam etmek için getirmeye karar verir.

Tower of Druaga

Fantastik Anime Önerileri

Her birkaç yılda bir, “Anu Yazı” olarak bilinen şey olduğu söylenir. O yaz boyunca, gök tanrısı Anu’nun ilahi koruması sayesinde, kuledeki tüm iblisler güçlerini kaybederler. Uruk ülkesi iblisleri bastırmak için kuleyi işgal etmeye başlar. Kulenin içinde konumlar inşa ederler, manzaraları üst seviyelere ulaşmaya başlar. Uruk ordusu bunun Anu’nun üçüncü Yaz dönemi olduğunu bildiğinden dolayı canavar Druaga’yı bir kez ve herkes için bastırmak için mükemmel bir zamandır.  Kulenin birinci katında Meskia adlı bir enitre şehri oluştu. Sadece askerlere değil, aynı zamanda kulenin en üstünde durduğu söylenen Mavi Kristal Çubuk adlı efsanevi bir hazine hakkında söylentiler duyan maceracılara da ev sahipliği yapıyordur.

Fantastik Anime Önerileri yazımız şimdilik bu kadar. Daha fazla anime önerisi için Buraya ve animeler hakkında daha fazla bilgi almak için Buraya tıklayınız.

 

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın