Anime Önerileri

Fairy Tail Tarzı Animeler

Fairy Tail

Fairy Tail Tarzı Animeler yazısı ile herkese bir kez daha merhabalar,

Bu sıralar siteyi anime önerilerine boğduk. O kadar emek veriyoruz. Bir teşekkürü çok görmeyiniz efendim. Bu haftaki yazımı Fairy Tail Tarzı Animeler olarak belirledim. Lafı daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

1. D.Gray-Man

Animenin ana düşmanı olan Millenium Earl, kurnaz bir karakterdir. İnsanların zayıflığından nasıl yararlanılacağını bilir. En büyük aruzları; birini kaybettiklerinde, onları diriltmek istemektir. Bu, Earl’ün kirli küçük ellerini aldığı ve diriltmek istediği kişinin ruhunu çaldığı yerdir. Daha sonra ruhu mekanik cihazı olan Akuma’ya koyar. Allen Walker ve diğer şeytan kovucu arkadaşları, “Masumiyet” dedikleri Anti-Akuma silahını kullanarak Millenium Earl ve Akuma ile yüzleşmek için eğitim alır. Allen’ın Akuma’da hapsolmuş ruhları görmesini sağlayan lanetli bir gözü vardır. Takım arkadaşları ile birlikte, bu onu Millenium Earl’ün ve dünyanın yok oluşunun önünde duran güçlü engellerden biri yapar.

2. Magi: The Labyrinth of Magic

Magi: The Labyrinth of Magic

Magi, labirentlerin yaratıcısı gibi görünen son derece güçlü ve nadir bir sihirbaz sınıfıdır. Bu labirentler içlerinde büyük hazinelere sahiptir ve Magi insanları imparatorluklarını inşa etmelerine yardımcı olarak onlara doğru yönlendirir. Bu labirentleri koruyanların cinler olduğu söylenir. Aladdin, çok nazik genç bir sihirbazdır. Hayatının çoğunu tecritte geçirdikten sonra dünyayı keşfetmek ister. Alibaba Saluja ile tanışır ve ikisi arkadaş olur. En yakın zindanı fethetmeye karar verirler ve böylece maceralarına başlarlar.

3. Soul Eater

Death Weapon Meister Akademisi, Death City’de ünlü bir akademidir. Bu akademinin başı Lord Death’in kendisidir. Akademinin amacı, shinigamilerin kötülüğe karşı kullanmaları için Ölüm Tırpanları yetiştirmektir. Ancak bu silahlar herhangi bir fiziksel materyalden yapılmamış, daha çok 99 kötü ruhu ve bir cadının ruhunu tükettikten sonra Ölüm Silahlarına dönüşme yeteneğine sahip özel insanlardır.

4. Nanatsu no Taizai 

Yedi ölümcül günah, Liones Krallığı’na hizmet eden bir grup güçlü şövalyedir. Ama bir darbe girişimine karıştıkları için jrallık tarafından mimlenirler. Krallığın kutsal şövalyeleri, günahları yener ve nerede olduklarını kimse bilmez. Ama hayatta olduklarına dair söylentiler devam eder. Yıllar sonra, Kutsal Şövalyeler bir darbe girişiminde bulunur ve kralı devirir. Liones krallığından Prenses Elizabeth, krallığını kutsal şövalyelerden geri kazanmasına yardımcı olmak için yedi ölümcül günahı bulmak için bir yolculuğa çıkmaya karar verir.

5. Black Clover

Hikaye Asta ve Yuno adında iki çocuk etrafında döner. Aynı gün terk edildiler ve bir yetimhaneye bırakıldılar. Büyüdüler, Büyücü Kralı öğrendiler ve şampiyonluk için birbirleriyle rekabet edeceklerinin sözünü verdiler. Yuno sihir konusunda oldukça yetenekli olsa da Asta öyle değildir. Yuno, 15 yaşındayken 4 yapraklı yonca grimoire alır ancak Asta hiçbir şey alamaz. Sonra Lebuty adında bir adam, Grimoire’ı çalmak için Yuno’ya saldırır. Asta yardım etmeye çalışır ama Lebuty’ye rakip olamaz. Bununla birlikte, Yuno’nun sesini duyduktan sonra, iç duyguları patladı ve Lebuty’yi yenmesine izin veren beş izinli bir yonca grimoire alır. Şimdi ikili, sözlerini yerine getirmek için hayatta ilerlemeye başlar.

6. Rave Master

.50 yıl önce, yalnız bir kılıç ustası, karanlık güçler içeren taşlar olan Dark Brings’i yok etmek için Rave’nin gücünü kullanır. Ancak olay aynı zamanda dünyanın onda birini mahveder. Şu anda, bazı insanlar Dark Brings’in parçalarını topluyordur ve yıkıma neden olurlar. Bu kötü insanlara bir son vermek için mirasçı Rave ve koruyucusu olarak güçlerini kullanmak Haru Glory’ye kalmıştır. Amacına ulaşmak için Rave Stone’ları toplaması gerekir.

7. Shaman King

Shaman King, kısa süre sonra yeni arkadaşlarıyla birlikte ruhların dünyasını ve Şaman Dövüşü hakkında daha fazla bilgi edinen Manta ile bir maceraya çıkar. Bu özel turnuva, her beş yüz yılda bir, Şaman’ın Şaman Kralı olarak taç giyme şansı için ve yüce ruhu kontrol edebilen ve onlarla iletişim kurabilen tek kişi olduğu durumlarda gerçekleşir. Bu muazzam güçlerle, dünyayı kalplerinde arzu ettikleri her şeye yeniden şekillendirebilirler. Manta, arkadaşı Sen’in etkilendiği ruhları görebilmenin özel gücüne sahiptir. İkisi, kendilerine zarar vermekle tehdit eden bir çete lideriyle karşılaştığında, onu samuray ruhu Amidamaru’nun yardımıyla kurtarmak için devreye girer. Şimdi bu ikisi Şaman Kralı olma ödülünü talep etmeye koyulur.

8. Fire Force

İnsanlar rastgele alevler içine girmeye devam ettiğinden, dünyadaki düzeni sağlamak için özel kuvvetlere (itfaiye askerleri) ihtiyaç vardır. Etkilenenler cehennem olarak bilinir ve onlar için kaderi ölümdür. İtfaiye gelir ve onları hızla huzura kavuşturur. Böylece onlar bir tür acımasız orakçı gibi davranırlar. Ama hepsi bu değil. Beyaz Giyimli tarikat yeni bir Büyük Afet ile tüm dünyayı yok etmek için plan yapıyor ve kahraman Shinra Kusakabe’nin kendi kardeşi Sho’nun da işin içinde yer alıyor. Shinra hem dünyayı hem de uzun süredir kayıp olan kardeşini kurtarmak için her şeyi riske atacaktır.

9. Mairimashita! Iruma-kun

Iruma-Kun, insan dünyasında ailesinin kölesidir. Bir gün üst düzey bir iblis onu kaçırır ve onun torunu olup olmayacağını sorar. Iruma, kimsenin isteklerini reddedemediği için Sullivan’ın ricası olan şeytanı kabul eder. Sullivan, Iruma’yı yiyebileceği tüm yiyecekler, kıyafetler, yeni bir oda ve diğer materyallerle şımartır. Iruma’ya Babyls Şeytanlar Okulu’na gideceğini bildirir. Şaşırmış bir Iruma endişelenir ancak teklifi geri çevirmez.

10. Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka 

Animenin kahramanı Bell Cranel, en büyük maceracı olmak istiyordur. Ancak hiçbir büyük maceraya gitmemiştir. Neyse ki, Hestia adında yalnız bir tanrıça, yolculuğunda ona yardım etmeye karar verir ve ikisi, zindanlar olarak bilinen gizemli yer altı mezarlıklarına girmeye karar verir. Macera zorlu ve tehlikeli olacak ama aynı zamanda eğlenceli de olacak.

Fairy Tail Tarzı Animeler yazısı şimdilik buraya kadar. Animeler hakkında daha fazla detay için BURAYA ve daha fazla anime önerisi için BURAYA tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın