Dizi

Netflix’teki En İyi Türk Dizileri – Top 20

kapak 4

Merhaba arkadaşlar nasılsınız? Bende iyiyim. Evde yattığım bu dönemde Netflix‘te izleyebileceğim kadar şey izlemeye çalışıyorum. Buna ilginç bulduğum Türk Dizileri‘de dahil. O yüzden size de bir liste hazırladım. Umarım Türk Dizilerini seviyorsunuzdur. Çünkü bu liste bir harika!!

Netflix’teki En İyi Türk Dizileri – Top 20

 

Diriliş Ertuğrul

Sezon Sayısı: 5

Konusu: 13. Yy’da Ertuğrul Gazi’nin Tapınak Şövalyelerine karşı olan mücadeleleri anlatılmaktadır. 


 

Şubat

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Üzerinde yapılan deneyler yüzünden bazı güçler kazanan bir genç laboratuvarda kurtarılır. Yıllar sonra büyüdüğü eski sokaklara ve İstanbul’a döndüğünde geçmişi ile bir bağlantısı olan genç bir gazeteciye aşık olur. 


 

Filinta

Sezon Sayısı: 2

Konusu: 19. Yy’ın İstanbul’unda suçlar üzerine bir araştırma yapan genç bir polis kendisine komplo kuran tüccarın genç kızına aşık olur.


 

Yunus Emre

 

Sezon Sayısı: 2

Konusu: Moğol İstilasından sonra yurdunu terk edip Anadolu’yu karış karış gezen musavvıf Yunus Emre derviş olmak için önüne çıkan tüm zorlukları aşar.


 

Masum

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Şehirden uzak bir kasabada yaşayan emekli polis ve ailesi şoke edici sırlarla dolu bir cinayete bulaşır.


 

Atiye

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Ünlü ressam Atiye bir gün gazetelerde Göbekli Tepe’de yeni bulunan bir kalıntının yıllardır çizdiği bir simge ile aynı olduğunu görür. Bunu araştırmaya başladığında ise ailesinin geçmişi ile ilgili sırlar tek tek ortaya çıkmaya başlar.


 

Kördüğüm

Sezon Sayısı: 3

Konusu: Araba takıntılı iki zengin iş adamının yolları bir çocuk doktoru ile kesişir. Denkleme aşkda girince hayatları değişmeye başlar.


 

46 Yok Olan

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Ünlü bir genetik profesörü komadaki kız kardeşini iyileştirebilmek için şamanik yöntemlere başvurur. Ama denediği bu tedavi  sarsıcı bazı yan etkilere neden olur. 


 

Yanık Koza

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Gizli bir evlilik; beş parasız ve modern bir aile ile zengin ve geleneksel bir aileyi bir araya getirir. 


 

Hakan Muhafız

Sezon Sayısı: 4

Konusu: İstanbul’da yaşayan genç bir adam kadim ve gizli bir birlikle olan bağını keşfeder. Artık İstanbul’u ölümsüz bir düşmandan korumak için savaşmak zorundadır.


 

Beni Böyle Sev

Sezon Sayısı: 3

Konusu: Zengin bir kolej öğrencisi Ömer alt sınıftan olan Ayşem’e aşık olur ve ikisi yıldırım hızıyla evlenirler. Ancak bu evlilik sırasında yaşamın her zaman kusursuz olmadığını öğrenirler.


 

Fi

Sezon Sayısı: 2

Konusu: Ünlü bir psikiyatr izlediği bir dansçıya karşı hissettiği tehlikeli takıntısının peşinden koşarken geçmişini gizli tutmaya çalışır.


 

Mehmetçik Kut’ül Amare

Sezon Sayısı: 1

Konusu: 1. Dünya Savaşı sırasında bir grup asker Osmanlı topraklarını İngiliz işgaline karşı savunmak için savaşır.


 

Börü

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Türkiye’nin farklı farklı yerlerinde görev yapmış özel harekat polisleri evlerinde ve çatışmalarda trajedilerle yüzleşirler.


 

Avlu

Sezon Sayısı: 2

Konusu: Fedakar bir anne aile içi bir çatışmanın sonunda kendini hapishanede bulur. Kızıyla yeniden bir araya gelebilme umudu ile ayakta kalmaya çalışmaktan başka yapabileceği bir şey yoktur.


 

Yer Gök Aşk

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Yaslı bir anne ile entrikacı kız kardeşi aynı insana aşık olduklarında aralarındaki kardeşlik bak sarsılamaya başlar.


 

Behzat Ç

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Kuralları takmayan, doğruculuk yapmayan Ankara Cinayet Büro Başkomiseri cinayetleri çözerken bir yandan da teşkilattaki yolsuzlukla savaşmaktadır.


 

Leyla ile Mecnun

Sezon Sayısı: 3

Konusu: Dünyaya gelen iki bebek yatak sayısının azlığı yüzünden yan yana yatırılır. Bu yüzden bu iki bebek beşik kertmesi yapılır. En azından ailelerden bir tanesi böyle düşünmektedir.


 

Aşk 101

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Dört isyankar ve bir örnek öğrenci onları savunan tek hocaları okuldan gitmesin diye bir plan yaparlar. O da öğretmenleri ile okulun basketbol koçunu birbirine aşık etmektir. 


 

Exatlon Türkiye

Sezon Sayısı: 1

Konusu: Türkiye’nin sosyal medya fenomenlerini karşı karşıya getiren bir çakma bir Survivor yarışması. 


Biliyorum sonuncusu dizi değil ama Netflix Türkiye’de saydım tamı tamına 19 tane Türk Dizisi var. O yüzden 20’ye tamamlamak için Exatlon Türkiye‘yi ekledim. Ama o da oldukça eğlenceli. İnternette süslü püslü her şeyi yapabiliyormuş havası atanların aslında ne kadar beceriksiz ve korkak olduklarını görüyoruz 😂 Bu yüzden Exatlon Türkiye oldukça eğlenceli. 

Ama listeyi hazırlarken asıl dikkatimi çeken dizilerin hepsi ağır dram yüklü. Tipik Türk Dizileri değil mi? Ağır dram bol gözyaşı 😆 Bizden de bu beklenir. Umarım yakında Netflix Türkiye‘ye yeni diziler gelir. Çünkü son iki üç senede gerçekten de güzel diziler yayınlandı. Bence bunlar dünya ile paylaşılmalı.

Siz ne düşünüyorsunuz? 

Türk Dizileri gibi başka dizilerin yazılarınıda okumak isterseniz buraya bakabilirsiniz.

Kaynakça: Netflix

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın