Anime, Genel, Kültür

Gerçek Hayattan Esinlenilmiş Anime Karakterleri

9

Gerçek Hayattan Esinlenilmiş Anime Karakterleri yazısı ile herkese merhaba. Animelerde gerçek hayattan benimsenen karakterler görmek çok da olağandışı bir durum değil. Özellikle One Piece’de bunu sıkça görüyoruz. Haydi Listemize geçelim.

 Mick Foley ve Spandam

One Piece, gerçek hayattaki insanlardan esinlenilmiş birçok karaktere sahiptir. Bunlardan biri de Spandam’dır. WWE güreş şampiyonu Mick Foley’den esinlenen bu karaktere bakınca aralarındaki benzerlik kolayca anlaşılıyor.


 

Bruce Lee ve Rock Lee

Neredeyse herkes tarafından bilinen dövüş sanatları ustası Bruce Lee, Naruto karakterlerinden biri olan Rock Lee’ye esin kaynağı olmuştur. Zeka kısmını bir kenara bırakırsak dövüş stilleri ve görünümleri gerçekten de benziyor.


 

Tim Curry ve Emporio Ivankov

Listemize başka bir örnek yine One Piece serisinden geliyor. Emporio Ivankov, The Rocky Horror Picture Show’daki Tim Curry’den ve Norio Imamura adlı bir uyuşturucu kraliçesinden esinlenilmiştir.


 

George Clooney ve Whitney Matsumoto

Söylenilenlere göre Cowboy Bebop’daki Whitney Matsumoto bilerek tıpkı George Clooney gibi çizilmiştir. İki resme bakacak olursak, tıpatıp aynı göründüklerini söyleyebiliriz.


 

Brock Lesnar ve Armored Titan

Gördüğümüz bu ünlü MMA dövüşçüsü, Attack on Titan’daki zırhlı deve “armored titan” ilham kaynağı olmuştur. Bence de aradaki benzerlikler yadsınamayacak kadar çok.


 

Al Capone ve Capone Bege

One Piece’teki karakter sayısının ne kadar çok olduğunu düşününce Oda’nın gerçek hayattaki karakterlerden bu kadar ilham almasına şaşmamak gerek. Bu iki karakterin görünüş ve isimdeki benzerlik yetmezmiş gibi bir de doğum günleri aynıdır.


 

Humphrey Bogart ve Bogard

1940’larda yaşamış olan ünlü aktör Humphrey Bogard, hemen hemen olduğu gibi alınıp One Piece evrenine konulmuştur.


 

Yusaku Matsuda ve Spike Spiegel

Yusaku Matsuda 1970 ve 80’lerde aktörlük yapmış biridir. Havalı bir tarza sahip olmasıyla ve iz bırakan aksiyon sahneleriyle bilinir.

Cowboy Bebop yapımcılarının Spike Spiegel karakterini bu adamdan ilham almaları gayet yerinde olmuş . 


 

Edward Teach ve Marshall D. Teach (Blackbeard)

Gerçek hayattaki Karasakal, One Piece’teki Karasakal’a ilham vermiştir. Bu karakterden gerçekten başarılı bir şekilde ilham alındığını düşünüyorum.


 

Anne Bonny ve Jewelry Bonny

Anne Bonny kırmızı saçlı, asabi bir İrlandalı olan bir korsandır. Güçlü bir iradeye sahip olduğu ve tamamen bağımsız olduğu söylenir. Vahşi bir hayat yaşamasını ve korsanlık sebebiyle asılmak üzereyken kaçmasını Jewelry Bonny’de de görüyoruz.


 

Kawakami Gensai ve Himura Kenshin

Japon bir suikastçi olan Kawakami Gensai, edo döneminde yaşamış ünlü bir samuraydır. Kılıç kullanmakta çok yetenekli biridir. Bu ünlü samuray, Rouroni Kenshin animesindeki Himura Kenshin karakterine ilham kaynağı olmuştur.

Listem bu kadardı. Umarım beğenirsiniz.

Anime önerileri için buraya tıklayınız.

Related Posts

Bir cevap yazın