Anime, Anime Önerileri

En İyi Gerilim Animeler Öneri Listesi – TOP 10

En İyi Gerilim Animeler Öneri Listesi ile karşınızdayım sevgili figurex.net takipçileri. Bir süredir yazı ekleyemiyordum ancak artık yine sizlerleyim. Normal yazılarıma ve ek olarak beğeneceğiniz testler ile devam edeceğim. (Testlerimizde buradan ulaşabilirsiniz.)  lafı fazla uzatmadan en iyi gerilim animeleri listemize geçiş yapalım.

 

10 – Mahou Shoujo Ikusei Keikaku

Bir oyun düşünün. Sosyal bir ağda oynanıyor ve oynayanlara sihirli güçler bahşediyor. Sadece kızların oynayabildiği bu oyunun adı da Sihirbaz Kız Yetiştirme Projesi’dir. Ancak ne var ki bu ihtimal sadece 10.000’da 1’dir. Bir gün oyun yöneticileri bu sihirbaz kızların sayılarını yarıya indirme kararı alırlar ve bu on altı sihirbaz kızlar arasında ölümcül bir mücadele başlar.

 

9 – Higashi no Eden Movie II: Paradise Lost

2010 yılının Kasım aynının 22’sinde Japonya’ya bir bir füze düşer. Bu füze nasıl bir yere düştüyse hiçkimse zarar görmez. Bu sebeple bu pazartesi günü “ilgisiz pazartesi” olarak anılmaya başlar. Zaten kısa süre sonra da herkes bu olayı unutur.

Kısa süre sonra üniversiteden mezun olan Saki Morimi adlı bir genç bir gezi için Amerika’ya gider ve Wahington DC’deki beyaz sarayın önüne gelir. Ancak burada başına bir olay gelir. Şans eseri kendi toprağı olan biri sayesinde kurtulur. Kendini Akira olarak tanıtan bu gizemli adam çıplak, bir elinde silah ve diğer elinde dijital olarak tam tamıma 8.200.000.000 Yen gibi paraya sahip olan bir telefon vardır.

 

8 – Another

Orta okulda okuyan, güzel, zeki  ve kişiliği ile adı tüm okulda yankılanan bir kız olan Mei Misaki mezuniyete az bir zaman kala bir kaza sonucu ölür. Ancak arkadaşları Mei hiç ölmemiş gibi davranırlar.

Tam 26 yıl sonra ise Sakikabara Kouichi adında biri bu okula tranfer olur ve okulda yine Mei adlı bir kızla karşılaşır. Tüm okul bu kızdan uzak dururken Kouchi, Mei’nin yanına gider ve Mei Kouchi’ye “Herkes ölüme çok yakın” der ve uzaklaşır.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tanıtım Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

7 – Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin

İkinci dünya savaşından 10 yıl kadar sonra, ortalıkta gezinen bir grup suçlu sabi, yaaşdıkları adalestsizlik ve iğrençliklerle başa çıkabilmek için. Shounan Özel Islahevi’ne gönderilirler. Oradaki bir senpaileri bu sabilere arkadaşlığı ve zorlukları nasıl yeneceklerini öğretmeye çalışır.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tanıtım Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

6 – Death Billiards

Bir bilardo salonuna nasıl geldiklerini anlamayan bir yaşlı ve bir gencin hayatları pahasına oynadıkları bir bilardo oyununu konu almaktadır.

 

5 – Steins;Gate

Steing Gate, bir çeşit mikrodalga cihazı ile kendi geçmişlerine mesaj gönderebilen bir gruptur. Bunun haricinde de bir çok deney yapmaktadırlar. SERN adlı diğer bir grup ise kendi zaman yolcuğu araştırmalarını ve planlarını yapmaktadırlar. Ancak ne var ki asla yakalanmamalıdırlar.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tanıtım Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

Steins;Gate World Line 2017-2018 Project” Tanıtım Videosu Yayınladı yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

4 – Death Note

Yaşantısından sıkılan ve değişiklik arayan bir shinigami, ölüm defterini dünyaya göndermiştir. Light adlı bir lise öğrencisi ise bu defteri bulmuş ve evine götürmüştür. Defterin içinde, deftere adı yazılan kişinin öleceği yazmaktadır. İlk başta inanmasa bile bir test yapmış ve gerçekten o kişi ölmüştür. Okulunda da örnek bir öğrenci olan Light bakalım kendi adil dünyasını kurabilecek mi?

En iyi gerilim animelerinden olan ve çok popüler olan bu animeyi de bilmeyen yoktur sanırım. 😀

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tanıtım Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Death Note hakkındaki diğer tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 

3 – Death Parade

İnsanlar öldükten sonra nereye giderler? Cennete? Cehenneme?… Nedense insanlar öldükleri an Ak saçlı ve gizemli bir varlık olan Decim’in yanına Quindecim adlı bir bara giderler. Decim burada bu insanlara ölüm oyunları ile meydan okur. Bu insanlar, bu oyunlarda hayatlarını tehlikeye atacak ve gerçek yüzlerini göstereceklerdir. Bu oyunlardaki tek hakem ise Decim’dir.

 

2 – Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Marketten eve doğru giderken kendini bir anda başka bir evrende bulan Subaru, klasik fantastik güçleri olacağını düşünerek gezinmektedir. Ancak ne varki hiçbir şey düşündüğü değildir. Geldiği dünyada olduğu gibi bu dünya da da hiçbir özel gücü yoktur. Tam başı belaya girdiğinde beyaz saçlı bir kız tarafından kuurtulur ve Subaru da bu kıza olan borcunu ödemek için ona yardımcı olmaya karar verir. Tam sorunu çözdüklerinde Subaru ve beyaz saçlı kız öldürülür. Ancak Subaru kendini bir anda herşeyin ilk başladığı anda bulur. “Ölümden Dönüş” adlı verdiği bir yetenek elde etmiştir. Herşeye baştan başlayan Subaru, beyaz saçlı kızı ölümden kurtarabilecek midir?

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tanıtım Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Re-Zero diğer hakkındaki tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu gizem animemizdeki Rem karakteri (aşağıda) gerçekten çok ünlü ve hemen herkes tarafından sevilen bir karakterdir. Bende o sevenlerdenim <3

 

1 – Zankyou no Terror

Alternatif bir gelecek. Tokyo bir terör saldırı ile neredeyse yok olmuştur. Bu saldırı ile ilgili tek ipucu internete yüklenen garip bir videodur. Polisler bu video yüzünden şaşkına dönen polisler halk arasındaki korkuyu da önleyememektedir. Dokuz ve Oniki kod adlarını kullanan iki genç SFENKS adlı gizli bir örgüt kurarlar ve insanları rüyalarından uyandırmakta ve dünyaya doğrulttukları tetiği çekmeye kararlıdırlar.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tanıtım (1) Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tanıtım (2) Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin Tanıtım (3) Yazımıza Buradan Ulaşabilirsiniz.

 

En iyi gerilim animeleri listemizde bu kadar sevgili Figurex.Net takipçileri. Diğer yazılarımız ve testlerimize de göz atmayı unutmayın. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

One thought on “En İyi Gerilim Animeler Öneri Listesi – TOP 10

Bir cevap yazın