Anime Tanıtımları

Zankyou no Terror İnceleme

Nedir efendim bu Zankyou No Terror?

İzlememiş olanının az olduğu, izleyenin üzerinde büyük etki bırakan, zeka savaşları ile ön plana çıkan, masum olan nasıl kirletilir? Ya da adalet aslında nedir? gibi soruların cevabını saklayan muazzam bir animedir.

Konusu : Yakın bir gelecekte geçen animemiz de, Tokyo‘da bir terör saldırısı oluyor. Saldırı olmadan öncede 9 ve 12 takma isimleri ile iki genç internete video koyup saldırıyı haber veriyor ama kimse takmıyor tabi. Patlamada kimse ölmüyor. Saldırı o kadar zekice hazırlanmış ki hiç kimse zarar görmüyor. Saldırının amacı da zarar vermek değil. Kendilerine uygun bir rakip bulmak. Bu rakipte aynı oranda zeki bir polis memuru. Bu noktadan sonra kedi fare oyunu başlamış oluyor.

 

Editörün Gözünden : Efendim ZnT (Zonkyou no Terror) bu dönemlerde özlediğimiz bir tattır. Zeka savaşları ile ön plana çıkan,tek oturuşta, değim yerindeyse parçaladım diyerek bitireceğiniz,her bölümün bir diğerini kovaladığı ,masum çocukların nasıl birer silah olma amacı ile kirletildiğini gösteren, adaletin ne olduğunu, herkese eşit mi? gibi soruları sorduran,çocukların mutlu olması ile mutlu olduğunuz, hüzünleri ile hüzünlendiğiniz, hüngür hüngür ağladığınız “bas ulan bas bas bas” diye kedinizi bağırırken bulduğunuz efsane bir seridir.

 

 

“Solup gitmemize izin vermeyin. Tek istediğimiz hatırlanmak”

Yani aslında yazının kısa olduğunun bende farkındayım ama övmeye kalkarsam spoiler vermeden övemiyorum. İlla spoiler oluyor. O zaman izlememiş olanların o güzel anlarından çalmak oluyor. Bu yüzden onlar için yazıyı kısa tuttum. İzleyenler zaten başlığı gördü mü ; direk üzerlerine bir hüzün çökmüş ;  “yak aga yak yak yak sigara yetmez bina yakalım”  kıvamına geldikleri için bu yazı onlara yeter izlemeyenlerinde vakit kaybetmeden izlemelerini tavsiye ederim.

Son olarak;

Geçenler de bir okuyucunun yorumu üzerine bu açıklamayı yapma gereği duyuyorum. Yaptığımız eğlence sektörlü bir iş olduğundan yazımlarımda ciddiyetten ziyade eğlenceli olmaya, yazarken eğlenip okuyanın da yüzünde bir nebze olsun gülücük açıtırmaya özen göstererek yazıyorum. Bu yüzden yazılarım samimi ve sanki oturup arkadaş ortamında sohbet ediyormuşuz kıvamındadır.

Related Posts

One thought on “Zankyou no Terror İnceleme

  1. Guplok dedi ki:

    iyiki onermissinizde bende izlemisim. boyle bi animeyi kacirdigima uzuluyorum

Bir cevap yazın