Nedir efendim bu DxD (Demon x Demon) ?

Ecchi türü izleyen herkesin gönlünde taht kuran, türünün en iyisi olan, izleyene “oppai oppai” diye gezittiren, izlemeyene var mı izlemeyeni? Ki ecchi izleyipte bunu izlemeyen yoktur herhalde. Sadece erotik değil aksiyonu, heyecanı, romantizmi (evet romantizm diyeceksiniz ki romantizm mi? Romantizim ne arar la harem animesinde ? ama var) olan güzel bir animedir.

Asdfghjkl - high school dxd tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

 

Konusu: Efendim Issei adında liseye giden, ergenliğini doruklarında yaşayan, aklı fikri güzel kadınlar ve memede olan, ancak kadınları ya ekrandan ya da uzaktan takip etmekle yetinen bir delikanlıdır. Buna ek olarak özel favorisi okulun en güzel ve en popüler kızı olan Rias Gremory‘i gördüğü yerde hunharca bakmak sureti ile izlemektir. Günlerden bir gün çok güzel bir kız Issei‘ye çıkma teklifi eder. Bizimki de direk kabul eder. Zaten hiç kaçar mı? Kız ile çok güzel bir gün geçirdikten sonra akşam vakti parkta konuşurlarken kız kanat çıkarıp dönüşüm geçirir. O ara Issei göz ucu ile kızın memelerini görür. Kız o an hart diye Issei‘ye kılıcı sokar. Peki bizimkisi ne diyor bu durum karşısında?  “Meme gördüm gerçek kız memesi” adam olmaz işte. Ölüm döşeğindeyken “Öleceksem keşke onun kucağında ölseydim” diyor. O ara tam bilinicini kayberderken Rias‘ı gördüğünü zanneder. Sonra gözlerini bir açıyor. Hiç bir şey yok. Yatağında uyanıyor ve geçen günü hatırlayan kimsede yok. Issei’de “rüyaydı herhalde” diyip, üzerinde fazla durmuyor ama aynı günü tekrar yaşıyor. Aynı kız, aynı olaylar, aynı son ve tekrardan yatağında uyanıyor. Bu sefer ne görsün? Anam Rias anadan doğma Issei‘nin yanında yatıyor!! Issei bunu görünce kalpten gidiyor. Sonra cenaze namazını kılıyorlar son.

“Rias Gremory”

Asdfghjkl - high school dxd tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Yok yok öyle bir şey. Ben kendimle karıştırdım. Neyse Rias olayın aslını anlatıyor. Issei‘ye kendisi bir şeytan Issei‘ninde ölmek üzereyken söylediği sözlerini duyup onuda bir şeytan yaptığını ve artık kendisine ait olduğunu söylüyor. Issei‘de canıma minnet diyerek diyerek Rias‘ın klubüne katılıyor ve öğreniyor ki ; eğer yeteri kadar rütbe alırsa, kendisine ait bir şeytan birliği kurabilecek ve istediğini yapabilecek. Bu noktadan sonra ana karakterimiz harem kralı olmayı kendinse görev edinerek maceralara atılıyor.

711557d900dd24129c7bdbb2186f16ffd88251f21379f66d3de42ccf37f7508e - high school dxd tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

 

Editörün Gözünden : Şimdi direk DxD‘nin neden en iyisi olduğu ve neden diğer ecchilerden farklı olduğu ile başlayalım. Öncelikle konusu özgün bir konu. Ecchi izliyorsanız fark etmişsinizdir ki konuları hep aynı ve birbirlerinin tekrarı olan animelerle dolu. Yani kazara kızlar lisesine kayıt olan ya da karma bir lise fark etmez. Ultra süper güçlü ana karakter, yine kazara okulun en güçlü, en sayko, en güzel kızını çıplak görmek ya da memesini ellemek ama tamami ile kaza. Bu olaylardan sonra ana karakterin ilk önce hunharca aşağılanıp sonra dayak yerken “yeaaah ana karakterim ben” diyerek o animenin en büyük gücüne sahip olması ve okulun en güzel, en sayko kızının ilk harem üyesi olması. İşte bu tarz bir sürü ecchi varken DxD de Issei doğrudan Kızları çıplak görmeye çalışıp, memelerini ellemek istiyor. Yani adamın hayali harem kralı olmak. Ayrıca haremini de ultra,süper,über gücü ortaya çıkmadan kurmayı başarıyor ve konu olarak da her türlü mitolojiyi içinde barındırdığından, her sezon diğer sezondan farklı bir tada sahip oluyor. Şimdi siz diyeceksiniz ki “hani lan nerde romantizm” konu Rias olunca Issei için işler çok farklı bir noktaya bürünüyor. Harem bir tarafa Rias bir tarafa. Muhteşem yüzyıl dizisindeki Kanuni ve Hürrem gibi. Zaten izleyenler bilir. Animenin ilk sezonu sonlara yaklaştığında Issei ve Rias arasında bir romantizm geçiyor. Finalinde ise bu romantizmi güzel bir olayla pekiştiriyorlar. Aynı şekilde aksiyonu komedisi ve heyacanı da bol bir animedir. Bir yarıdan sonra şeytan ailelerinden yüksek makama sahip birisi gelip “Rias benim olacak verçem parasını. Binçem üstüne. Basçam kırbacı. Basçam kırbaçı” deyince Issei diyor “hop birader orada duracaksın” ama adam çok güçlü Issei‘yi görmezden geliyor. Issei de sürekli eğitim alarak güçlenmeye çalışyor ve bu iki gurup arasında çok güzel savaşlar oluyor.

63366f0e1bc7e19f31e35ba1b52c8a2290ae66ed hq - high school dxd tanıtım ve i̇nceleme - figurex anime tanıtımları

Son olarak ;

 

Hali hazırda dxd,dxd new ve dxd born olmak üzere üç sezona sahip anime, bu sene içerisinde de 4.sezonuna kavuşacak aldığım duyumlara göre. Gelecekten Issei‘nin çocukları gelecekmiş ve tüm dişi üyelerden çocuğu varmış. Amacına ulaşmış yani. Anime doğrudan sansürsüz çıktığı ve memelerin etrafta kol gezdiği için bayan izleyici kitlesine sahip değil haliyle ama izlememiş ve ecchi seven birisi iseniz mutlaka izleyin derim.

Back to list

Related Posts

One thought on “High School DxD Tanıtım ve İnceleme

  1. jdsezer dedi ki:

    O değilde giflere koptum emek var burda emek :))

Bir cevap yazın