En güzel animasyon aşk filmleri. Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır yazı yazamıyordum çünkü vize ödevlerim vardı. Üniversiteye giden arkadaşlar neler çektiğimi anlarlar. Özellikle de bilgisayar üzerinden ders işleyenler. Neyse konumuza dönelim. Bugün size benimde izlemekten keyif aldığım bir tür olan aşk animasyon filmlerinden bahsedeceğim. Komediyi çok sevdiğim ve aksiyona bayıldığım halde bir tarafım aşk şeylerini de seviyor. Ama vıcık vıcık aşk değil. Öyleleri beni biraz rahatsız ediyor.

Bugün yazacağım birbirinden güzel aşk anlatan animasyon filmlerini izlediğinizde yada izlerseniz beğeneceğinizi umuyorum. Bu kadar yeter hadi filmlere geçelim artık.

Shrek

1 shrek - en güzel animasyon aşk filmleri önerisi - figurex sinema

Yapım Yılı: 2001

Konusu: Shrek ormanda yaşayan oldukça korkutucu bir troldür. Bekarlık sultanlık kavramından çıkmak isteyen Shrek aynı kendisi gibi çirkin bir dişi trol aramaktadır. Günün birinde bir kahinle karşılaşan Shrek ondan gelecek ile ilgili bir kehanet öğrenir. Shrek ve Prenses Fiona arasında bir aşk filizlenecektir. Lakin Shrek ne kadar çirkinse Fiona’da bir o kadar güzeldir. Yoksa değil mi?

Beauty And The Beast – Güzel ve Çirkin

2 güzel ve çirkin - en güzel animasyon aşk filmleri önerisi - figurex sinema

Yapım Yılı: 2012

Konusu: Bella’nın tüccar babasından istediği tek şey bir güldür. Lakin babası yol dönüşü daha önce görmediği bir konağa girer ve orada bir camın içinde duran kan kırmızısı bir gül görür. Bunu kızına almak isteyen tüccar etrafta kimseyi görmeyince gülü gizlice almaya kalkar. Tüccar’ı yakalayan Beast babasını kurtarmaya gelen Bella ile bir anlaşma yapar. Bella’nın burada onunla kalması şartında babasını serbest bırakacaktır. Babasını kurtarmak için her şeyi yapmaya hazır Belle Beast’in bu teklifini kabul eder.

Pocahontas

4 pocahontas - en güzel animasyon aşk filmleri önerisi - figurex sinema

Yapım Yılı: 1995

Konusu: Pocahontas özgür ruhlu ve iyi kalpli bir prensestir. Bir gün kıyıya demirlemiş Şef Ratcliffe ve cesur kaptan John Smith’i görür ve onları gizlice izlemeye başlar. İlerliyen zamanlarda tanışıp arkadaşlık kuran Pocahontas ve John birbirinden çok farklı iki kültür arasında gerilim yükselmeye başladığında ne yapacaklar?

Tarzan

7 tarzan - en güzel animasyon aşk filmleri önerisi - figurex sinema

Yapım Yılı: 2000

Konusu: Tarzan bebekken ormanda maymunlar tarafından bulunan bir yetimdir. Onu ailelerinden biri gibi gören maymunlar onu aynı kendileri gibi yetiştirmeye başlar. Yıllar sonra ormana bir grup insanın gelmesi ile Tarzan kendisinin onlardan biri olduğunu anlaması ile hayatı  altüst olur. Tarzan ailesini bulmayı düşünürken Jane adındaki kadına aşık olması ile işler iyice karmaşıklaşmaya başlar. Tarzan bunlarla ilgilenirken ormana gelen insanlar Tarzan’ın ailesine zarar vermek için planlar yapmaktadır.

Tangled – Karmakarışık

8 karmakarışık - en güzel animasyon aşk filmleri önerisi - figurex sinema

Yapım Yılı: 2010

Konusu: Krallığın en yakışıklı haydudu Flynn Rider askerlerden kaçarken ormanda bir kuleye denk gelir. Gözlerden uzak bu kulede kimsenin yaşamadığını düşünüp saklanmak için giren Flynn aslında kulenin terkedilmiş bir yer olmadığını acı verici şekilde öğreniyor. Kulede yaşayan Rapunzel onu bağlayıp rehin alıyor. Rapunzel Flynn’i onu bu kuleden dışarı çıkarması şartıyla serbest bırakıyor. Rapunzel’in kaçtığını fark eden annesi ise bundan hiç memnun olmuyor.

Princess and the Frog – Prenses ve Kurbağa

9 prenses vekurbağa - en güzel animasyon aşk filmleri önerisi - figurex sinema

Yapım Yılı: 2010

Konusu: Tiara hayali kendi restoranını açmak olan bir garsondur. En yakın arkadaşı ise çok zengin bir kızdır. Çocukken prensescilik oynayan bu iki kız bir gün yaşadıkları yere Prens’in oraya geleceğini öğreniyorlar. Tiara’nın arkadaşının ailesi Prens için bir balo düzenlerler ve Tiara istemesede arkadaşının zoruyla bir prenses gibi giyinip baloya katılır. Hava almak için çıktığı balkonda ise onu konuşan bir kurbağa beklemektedir. Kurbağa kendisinin gerçek Prens olduğunu ve bir prensesin öpücüğü ile ancak normale dönebileceği konusunda ısrarcıdır. Tiara ne kaybederim diye düşünüp onu öptüğünde ise lanetin bir diğer yüzü ortaya çıkar. Prensi öpen kişi bir Prenses değilse onunda kaderi prensinki ile aynı olur.

Corpse Bride – Ölü Gelin

10 ölü gelin - en güzel animasyon aşk filmleri önerisi - figurex sinema

Yapım Yılı: 2005

Konusu: Victor Van Dort çiçeği burnunda bir damattır. Lakin evlenmesine az kalmasına rağmen kendini buna hazır hissetmeyen Victor kendi kendine yüzük takma provası yaparken bir anlık dalgınlıkla yüzüğü Ölü Gelin’in parmağına takar. Ardından ne olduğunu anlamadan kendini Ölüler Diyarı’nda bulur. Victor hayatının aşkı olan Victoria’ya kavuşmak için uğraşırken Ölüler Diyarı’nın normal dünyanın aksine sıkıcılıktan uzak ve çok daha eğlenceli bir yer olduğunu fark etmeye başlar.

Brother Bear 2 – Ayı Kardeş 2

12 brother bear 2 - en güzel animasyon aşk filmleri önerisi - figurex sinema

Yapım Yılı: 2006

Konusu: İlk filmden sonra yeni maceralar ile karşımıza çıkan Koda ve Kenai’ye bu sefer eski bir arkadaşta katıldı. Kenai’ çocukken sevdiği kız Nita’ya bir kolye vermiştir ve bu kolye onları ruhların değişiyle birbirlerine bağlamıştır. Yıllar sonra Kenai ayı olmuşken Nita’da çocukluktan kalma bu şeyi unutup başka birine aşık olur. Ama bir sorun vardır. Kenai ile olan bağları Nita’nın evlenmesine izin vermemektedir. Bu bağın yokolmasının tek yoluda Nita ve Kenai’nin birlikte kolyeyi yakmasıdır. Bu nedenle Nita Kenai’yi bulmak için yola çıkmıştır.

Ee nasıl buldunuz? Güzel aşk animasyon filmleri önerebilmiş miyim? Umarım severek izlerseniz. Eğer bunlar dışında da isterseniz yoruma yazın ben size başka animasyon aşk filmleri isimleri de yazarım. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

About Aybike Keleş

İstanbul Aydın Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon öğrencisiyim. Anime izlemeyi ve kitap okumayı çok severim. Nightrose adlı adminim. Nickname'mim Cardfight Vanguard'daki bir karakterden geliyor. Oldukça güzel bir animedir tavsiye ederim.

Bir cevap yazın