Anime, Anime Önerileri

En İyi Aksiyon Animeler Öneri Listesi – TOP 10

En İyi Aksiyon Animeler Öneri Listesi – TOP 10 listemiz ile karşınızdayım dostlar. Bu yazımızda aksiyon dolu animelere yer vermeye çalışacağız. Aksiyon türü animeleri seviyorsanız bu liste tam size göre Umarım beğenirsiniz.

Hadi listemize geçelim.

10 – Akame ga Kill!

Tatsumi kırsal kesimlerde yaşayan genç bir savaşçıdır. Çok güçlü olduğundan, hem köyüne kazanç sağlamak hemde yeteneklerini bileylemek amacı ile başkente gitmek istemektedir. Yanında iki arkadaşını da alıp yola çıkan Tatsumi yolda arkadaşlarından ayrılarak bir hayırsever ile karşılaşır. Aslında bu aile hayırseverlik şöyle dursun caniliğin dibine vurmuş bir ailedir. Sokaklarda yaşayan evsiz barksız insanları toplar onlara işkence ederek öldürmektedirler. Aslında başkent hiçte düşündükleri gidi değildir.  Pisliğin içine batmış olan başkente karşı savaşmak için Tatsumi’de Night Riders adlı bir suikast örgütüne katılmıştır.

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

 

9 – Boku no Hero Academia

Bu dünyada her yeni doğan çocuk bir çeşit özel güçlerle doğmaktadır. Ancak çok nadirde olsa hiçbir gücü olmayan çocuklarda vardır ve Izuku Midoriya’da bu çocuklardan biridir. Midoriya, bu dünyadaki All Might  adındaki en süper kahraman gibi olmak istemektedir. Bu hikaye, gücü olmamasına karşın asla pes etmeyen Midoriya’yı anlatmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Ayrıca bu anime hakkında diğer yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz

 

8 – Ansatsu Kyoushitsu

Sınıf 3-E. Çok özel bir sınıftır. Öyleki görevleri, ayı yok etmiş ve bir yıl içinde öldürülmezse dünya’yı da yok edeceğine ant içmiş dokungaçlı bir canavar olan öğretmenlerini öldürmektir.

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz (1)

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz (2)

 

7 – Noragami

Evrendeki tüm diyarlarda toplam 8 milyon tanrı vardır. Bu tanrıların ölü ruhları ve yardımcı ruhları insanların işlerine karışmaktadır. Bu hikayemizde hiçbir tapınağı olmayan, hiçbir yardımcı veya ölü ruhu olmayan sefil bir tanrı ve sınıf arkadaşlarından sürekli zorbalık gören ve tuvaletlerde ağlayan Hiyori İki’nin hikayesini anlatmatır. En tuhaf kısım ise tanışmalarıdır. Hiyori yine birgün tuvalette ağlarken duvara yazılı bir numara görür ve altında “senin sorunlarını çözeceğim” gibi bir mesaj görür ve bu numarayı arar.

Bu anime hakkında diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

Kim ne derse desin anime dünyasındaki en güzel karakter Bishamon’dur. Yani yukarıdaki karakter. <3 <3 <3 <3

 

6 – Danmachi

Tam adı: Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka’ dır 😀

Dungeon Şehri, Orario. Macera arayan herkesin uğrak şehri. Bell Cranell’de bu maceracılardan birisidir. Ancak bu şehirde tanrılarda vardır. Tüm özel güçlerini bırakmış ve dünyaya yerleşmişlerdir. Tanrılar ise bu maceracılara “lütuf”lar vermektedir. Bell’de bu şehirde Ailesinde hiçkimse olmayan tanrı Hestia <3 ile karşılaşır. Bir gün zindana girdiğinde aslında orada olmaması gereken bir minator ile karşılaşır. Ne yapacağını bilemez halde iken, kendisinden çok ileride seviyelerde olan bir maceracı kız olan Ainz, Bell’i  o minatordan kurtarır.

Bu anime hakkında diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

 

5 – Nanatsu no Taizai

Buraya dikkat… Nanatsu no Taizai animesi ile Sin:Nanatsu no Taizai animeleri arasında hiçbir alaka yoktur. 😉

Çoğu insanın yokolduklarını inandıkları bir grup vardı. Bunlar Nanatsu no Taizai’i yani yedi büyük günahı temsil eden ve özel güçleri olan yedi kişilik şeytani bir gruptur. Aradan 10 yıl geçmiştir. Kralın tek kızı olan Elizabeth, kendini yollara vurup bu şeytani grubu bulmaya ve krallığını kurtarmaya and içmiştir.

Bu anime hakkında diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

 

4 – Shingeki no Kyojin

Yüzyıllar önce insanlığı yok oluşun eşiğine getiren bir olay oldu. Devler. Bu devler tarih öncesinden beri anlatılanlardaki gibi, devasa boyutlarda, zekadan yoksun, akılsız insanları yiyen canlılardı. Ancak bu devler insanları doymak için değil zevk için öldürüyorlardı.  Az sayıdaki bir grup insan bu devlerden korunmak için en uzun devlerden bile uzun duvarlar inşa etmişlerdi. Hiçbir dev bu surların içerisine giremezdi. Taki o güne kadar. Büyük bir gürültü ve ışıkla beraber surlardan daha uzun bir dev ortaya çıkıp sur kapılarını kırana kadar…

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Ayrıca bu anima hakkında diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz

Bu animeyi izlerken koltuklarınıza yapışacaksınız. Kalplerinizi hoplatacak bu aksiyon dolu animeyi kesinlikle izleyin 😀

 

3 – Fate/stay night: Unlimited Blade Works

Fuyuki şehrinde, yedi usta ve onların yedi hizmetkarları sahip olanın dileklerini yerine getirecek olan kutsal kase için savaşmaktadırlar. Bu hizmetkarlar ustaları ile komut büyüleri ile bağlıdırlar. Bu güzel hikayemiz ise bu usta ve hizmetkarların arasındaki savaşı anlatmaktadır. Ancak ne var ki baş karakterimiz Shiro’nun öyle büyük bir büyü gücü yoktur. Bir gün eve dönerken iki hizmetkarın savaşına tanık olmuş ve kalbine bir mızrak yemiştir. Öldüğünü sanarken sabah mucizevi bir şekilde uyanır. Ancak o mızrak kullanıcısı işini tamamlamak için geri döndüğünde köşe bucak kaçarken Shiro istemsiz olarak çağırmıştır. Bir anda bir ışık hüzmesinin arasından çıkan bu güzel kız Shiro’ya  yaklaşır ve “Efendim sen misin?” diye sorar.

Fate Serisi hakkında geniş çaplı inceleme yazımıza buradan ulaşabilirsiniz

Ayrıca bu anime hakkında diğer yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz

Yapımcısından senaryosuna kadar herşeyiyle mükemmel olan bu aksiyon animeyi mutlaka izleyin.

 

2 – Tokyo Ghoul

Tokyo’da insanları yiyen bir yaratık türü ortaya çıkar. Bu yaratıklara hortlak denmektedir. Ghoul yani hortlakların insanlara verdiği korkular gün geçtikçe artmaktadır. Bu sebeple polis ekibi bu yaratıklarla savaşacak bir ekip kurmuşlardır. Hikayemiz Kaneki Ken adlı sessiz ve kitap kurdu olan bir öğrencinin etrafında gelişmektedir. Kaneki sürekli olarak Cafe Anteiku adlı kafede takılmaktadır. Kendi gibi kitap kurdu olan Rize adında güzel bir kızda bu kafede takılmaktadır. Kaneki sadece bir gece tüm hayatının değişeceğinin farkında değildir bile.

Daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Ayrıca bu anime hakkında tüm yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Bu animenin acayip bir kanser kitlesi var. Siz onlara takılmadan güzel güzel bu gerilim ve aksiyon dolu animeyi izleyin. 😉

 

1 – One Punch Man

Yaratıkların, uzaylıların kol gezdiği bir evrende geçen bu hikayemizin ana kahramanı Saitama adında, kel, ifadesiz bir suratı olan ve hiçbir çekici bir yanı olmayan bir insandır. Bir zamanlar sıradan bir insan olan Saitama yaşadığı bir olaydan sonra sürekli antrenman yaparak güçlenmek istemiştir. Şuan o kadar çok güçlüdür ki her rakibini tek yumrukta alt etmektedir. Ve artık bu durumdan çok sıkılan Saitama kendisi ile eşit dövüşebilecek düşmanlar aramaktadır.

Her ne kadar parodi bir anime olsada aksiyon dolu bu animeyi kaçırmayın. 😉

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Ayrıca bu anime hakkında tüm yazılarımıza da buradan ulaşabilirsiniz

Evet sevgili Figurex.Net takipçileri. Aksiyon türü animeler listemizin de sonunda geldik. Diğer yazılarımızda görüşmek üzere. Kendinize iyi davranın. 😀

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Bir cevap yazın