Film, Sinema

Togo Tanıtım ve İnceleme

Togo film indir afis

Togo tanıtım ve inceleme yazısı ile herkese merhaba. Sizce duygusal filmler izlemek için ideal bir zaman var mıdır? Bence evet. Bir duyguya en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlar o duygudan en çok mahrum olduğumuz zamanlardır. Örneğin, sıcağa en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlar kış günleridir. O halde kışın dışarıdan istediğimiz sıcaklığı bulamadığımıza göre bu sıcaklığı içimizde arayabiliriz. İşte içimizi ısıtan filmler burada devreye giriyor. Duygusal filmlere en çok ihtiyaç duyduğumuz zamanlardayız ve umuyorum ki seçtiğim film bu duygunun yokluğunu ve varlığını bir arada hissettirerek bize gerçek değerini gösterecektir.

Togo

IMDB: 8.0

Yıl: 2019

Tema: Macera, Biyografi, Dram

Konusu:

Kızak köpeği eğitmeni olan Leonhard Seppala, difteri salgını yüzünden ölüm döşeğinde olan çocukları kurtarmak için köpekleriye uzun ve zorlu bir yolculuğa çıkmak zorunda kalır. Kasabanın, seruma ulaşmak için Seppala ve köpeklerine güvenmekten başka çaresi yoktur. Seppala ve kızak köpeklerinin lideri olan Togo, doğanın zor koşullarına karşı cesaretlerini sınayan bir mücadeleye girerler.

Film Hakkındaki Düşüncem:

Gerçek bir olaydan esinlenen bu film beni gerçekten derinlerden sarstı. Her ne kadar yazının girişinde filmin sadece duygusal yönünden bahsetsem de, filmin macera ve gerilim yönünden de beni yeterinden çok tatmin ettiğini söylemeliyim. Özellikle karakterlerin geçmişinin tek bir seferde değil de film boyunca, sürekli geçmiş ile bir bağlantı kurularak anlatılması çok hoşuma gitti.

Hayvanseverleri kendine sevdiren, hayvansever olmayanları da olduran bu filmi herkesin seveceğini düşünüyorum. Bu filmin hiç olumsuz bir yanı yok mu diye sorabilirsiniz. Sorun şu ki çok sevdiğim bir film hakkında olumsuz hiçbir şey aklıma gelmez. Bu, filme yeterince eleştirel bir gözle bakamadığımdan olabilir.

Ancak, olur da filmi izledikten sonra olumsuz bir fikire sahip olursanız, düşüncelerinizi yorumlarda belirtmekten çekinmeyiniz. Umarım beğenirsiniz!

Filmin fragmanı aşağıdadır.

Daha fazla film önerisi için buraya tıklayınız.

Related Posts

Bir cevap yazın