#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Netflix’te İzleyebileceğiniz Eski Film Önerileri

Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız? Bende iyiyim. Bu yazımda sizin için Netflix’te benimde keyif alarak izlediğim bazı eski film leri tanıtacağım. Umarım sizde filmleri izlerken benim gibi keyif alırsınız. Hazırsanız listeye geçelim.


Netflix’te İzleyebileceğiniz Eski Filmler

 


 

Scent of Woman / Kadın Kokusu – IMDb: 8,0Konusu: Yoksul bir özel okul öğrencisi Şükran Günü’nde biraz para kazanmak için kör ve huysuz bir emekli albaya bakıcılık yapmaya başlar.


 


 

Innocent Moves / Masum Hamleler – IMDb: 7,4Konusu: 7 yaşındaki oğlunun satrançta harikalar yarattığını farkeden bir baba oğlunu ulusal yarışmalara hazırlaması için profesyonel bir satranç hocası tutar. 


 


 

Awakenings / Uyanışlar – IMDb: 7,8Konusu: Bir nörolog deneysel bir ilacı katatonik bir hastanın üzerinde dener. İlaç sayesinde 30 yıldır komada olan hasta uyanır ve bir yetişkin olarak yaşamaya alışmaya çalışır.


 


 

The Mask / Maske – IMDb: 6,9Konusu: Bir banka memuru eski bir maske bulduğunda hayatı tamamen değişir. Bu maske takan kişinin en derin arzularını ortaya çıkmasını ve o kişinin delice şeyler yapmasına neden olmaktadır. 

NOT: Ah ah çocukken çizgi filmini ne çok izlerdik. Gerçi yeni nesil bilmez bu filmin güzelliğini. 


 


 

Liar Liar / Yalan Yalan – IMDb: 6,9Konusu: Davaları kazanmak için yalan söylemekten çekinmeyen bir avukat oğlunun doğum gününde dilediği dilek yüzünden sadece gerçekleri söylemeye başlar. Sadece 24 saat dürüst olmak ne kadar zor olabilir ki.


 


 

Back To The Future / Geleceğe Dönüş – IMDb: 8,5Konusu: Marty McFly 1985’te yaşayan bir gençtir. Yakın arkadaşı yaşlı profesörün zaman makinesini test ederken bazı sorunlar olur ve Marty kendini birden 1955’te bulur.


 


 

Remains of The Day / Günden Kalanlar – IMDb: 7,8


 


Konusu: Görevine sağdık bir kahya kendini Nazi sempatisini gözardı ettiği lordunun evine bakmaya adar.


 


 

Rosemary’s Baby /Rosemary’nin Bebeği – IMDb: 8,0


 


Konusu: Hamile olduğunu öğrenen Rosemary çok sevinir. Lakin karnı büyüdükçe içinden bir ses bebeğinin tehlikede olduğunu hisseder ve gittikçe bundan emin olmaya başlar.


 


 

Casino – IMDb: 8,2


 


Konusu: Bu filmde bir kumarhane sahibinin, bir fahişenin ve bir mafya üyesinin yükselişi ve düşüşü anlatılmaktadır. 


 


 

Forest Gump – IMDb: 8,8


 


Konusu: Saf ve iyi niyetli bir adam olan Forest Gump bazı tesadüfler sonucu kendini 1960 ve 1970 yıllarının en önemli olaylarının içinde bulur ve pek çok tarihi olaya şahitlik eder.


 


 

Seven Years in Tibet / Tibet’te Yedi Yıl – IMDb: 7,1


 


Konusu: İkinci Dünya Savaşı’ndan kaçan bir savaş esiri Tibet’e gider. Orada Dalai Lama ile tanışması ise hayata bakışını tamamen değiştirir.


 


 

The Devil’s Advocate / Şeytanın Avukatı – IMDb: 7,5


 


Konusu: Genç bir avukat, yeni bir hukuk bürosunda çalışma başlar. Ancak patronunun tuhaf davranışları onu gittikçe şüphelendirmeye başlar.


 


 

Tenebrae / Ölümün Sesi – IMDb: 7,1


 


Konusu: Roma’ya giden Amerikalı bir yazar, yeni romanında kaleme aldığı olaylarla benzer olayların şehirde yayılmasıyla şüphelenir ve bu konuyu araştırmaya karar verir. 


 

 


 

Sleeper / Kardeş Gibiydiler – IMDb: 7,6


 


Konusu: Hell’s Kitchen’dan dört genç çocuk düştükleri ıslahevinde zorba bir gardiyanın istismarına uğrarlar. İçlerinden iki tanesi ise yıllar sonra o adamdan intikamlarını alır.


 


 

Eski Film deyince insanın aklına otomatikman kült filmler geliyor. Sıradaki üç film eğer izlediyseniz eminimki sizi çok etkilemiştir. Eğer izlemediyseniz sizi kesinlikle çok etkileyeceğini garanti edebilir. 


 

The Green Mile / Yeşil Yol – IMDb: 8,6


 


Konusu: Bir hapishane gardiyanı bir idam mahkumunun gizemli güçleri olduğunu keşfeder ve o mahkumun idamını engellemek için elinden gelen her şeyi yapmaya başlar. 

NOT: Film gerçekten harika ötesi. Stephen King’in belki de sinemaya uyarlanmış en iyi romanı diyebiliriz. Sonu aklıma geldikçe hala gözlerim doluyor. Bu filmi kesinlikle ama kesinlikle izlemelisiniz. 


 


 

The Shawshank Redemption / Esaretin Bedeli – IMDb: 9,3


 


Konusu: Cinayetle suçlanan banker Andy Dufresne Shawshankhapishanesinde yeni bir hayata başlar. Bu yeni hayatında yaşlı mahkum Red ile arkadaş olmaya başlar. 


 


 

Seven / Yedi – IMDb: 8,6


 


Konusu: Deneyimli bir cinayet masası dedektifi ile yeni tayin edilmiş olan ortağı Yedi Ölümcül Günah’a dayanan bir dizi cinayeti araştırmaya başlar.


 

Nasıl, eski film listemi beğendiniz mi? Umarım beğenmişsinizdir. Eğer sizinde bana önerme istediğiniz filmler olursa yorumlara yazmayı unutmayın. 

Diğer Netflix içerikli yazılarımız için buraya bakabilirsiniz.

Bu arada yeni açılan FigurexShop sitemizi gördünüz mü? Görmediniz mi? O zaman buradan bakabilirsiniz.

Size şimdiden iyi seyirler. 

 

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

Fate: The Winx Saga Dizi Tanıtım ve İnceleme

İnternet Dizileri, Bekleneni Verebildi mi?