Dandere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri, yazım ile Tüm Dere Tipleri yazı serime devam ediyorum arkadaşlar. Bu serimizde, Dandere gibi bilinen tüm karakter tiplemelerini inceleyeceğiz. Umarım okurken zevk alırsınız. Aşağıda dandere karakter tipinin tanımlanması ve dandere anime yer almaktadır.

 

Dandere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri

Dandere’ler sessiz, sakin, çekingen, kibar, sağduyulu ve iyi kalpli karakterlerdir. Genelde ana karakter yalnız olduğunda onların yanına gelir bir iki cümle konuşur giderler. Ama ana karakter bir anda onların yanlarında belirdiğinde bayılmaya kadar giden şoklar yaşarlar.

Genel olarak konuşma özürlüdürler desek yanlış olmaz.

Bazı animelerde, bu karakterler ana karakter ile yakın olduklarında (yani fiziksel olarak yakın ) örneğin aynı sınıfta olduklarında, yanakları sürekli  al al olur ve genelde sakarlık yaparlar. Bu halleri Moe dediğimiz terime girerler. Moe dediğimiz terim bir karakter tiplemesi değil, karakter genellemesidir.

Genellikle en önemli şeyleri kitaplarıdır. Bu karakterleri dolayısı ile asosyaldirler.

Ancaaaaak, sevdikleri kişi yada kişiler bir bela içerisinde olduğunda kendilerinden emin ve cesur bir hale bürünürler.

Bu karakter tiplerini animeler de çok sık olarak görürüz.

Dandere içeren animelerden bazıları,

False Love ( Nisekoi )

Reaching You ( Kimi Ni Todoke )

Naruto 

Clannad!

K- ON

 


Dandere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri ,yazımız da bu kadardı. Diğer anime karakter tipleri yazılarıma ve diğer ne nedir yazıları için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu tanıma uyan bildiğiniz karakterler ve animeler var ise yorum olarak yazarsanız diğer arkadaşlarımızda görürler. Gerekirse bu yazıya da eklerim. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın