Cs Go Rehberi

CS GO Ekran Parlaklığı Ayarlama

cs go wallpaper 7

CS GO Ekran Parlaklığı Ayarlama CS GO oyuncuları için önemli bir konudur. Karanlık noktalardaki oyuncuları görebilmek ekran parlaklığını yükseltince mümkün olabilmektedir. Belki de ekran size çok parlak geliyordur ve biraz parlaklığı kısmak isteyebilirsiniz. Bu nedenlerin dışında ekran size çok karanlık ya da çok parlak da geliyor olabilir.

Bu makalemizin konusu olan ekran parlaklığı ayarlama işlemini bazı kodlar yazarak yapacağız. Aşağıda vereceğimiz kodları kullanarak ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz. Kodlardaki değerler ile oynayarak size en uygun hale getirebilirsiniz.

CS GO Ekran Parlaklığı Ayarlama

CS GO Ekran Parlaklığı Ayarlama konusu bir çok kişi için gerekli ve önemli bir konudur. Aşağıdaki kodları kullanarak CS GO’da rahatlıkla ekran parlaklığı seviyesini değiştirebilirsiniz.

Konsol ekranını açın ve sırası ile aşağıdaki kodları yazın;

mat_monitorgamma “1.60000”

mat_monitorgamma_tv_enabled “1”

Bu iki satır kod ile ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ilk satırdaki kodda ye alan 1.60000 değeri ile ufak ufak azaltarak ya da yükselterek parlaklığı istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

Aşağıdaki kodları kullanarak yapılan bu ekran parlaklığı ayarlarına bir kısayol tuşu atayarak aç kapa özelliğine dönüştürebilirsiniz. Aşağıdaki kodlar ekran parlaklığı ayarlarını klavyeden “L” tuşuna atamasını yapar.

alias gamma “incrementvar mat_monitorgamma 1.6 2.2 0.1”

bind l “gamma

İkinci satırda yer alan bind l kısmındaki l ‘yi değiştirerek başka bir tuşa atamasını yapabilirsiniz.

Yukarıdaki kodlar ile ekran parlaklığı ayarlama işlemini aç kapa özelliğine dönüştürebilir ve gerekli zaman açıp kapatabilirsiniz.


Ekran parlaklığını ayarlama konulu bu makalemizde bu kadardı arkadaşlar. Bu gibi yazılar ilginizi çekiyorsa yorumlardan istekte bulunabilirsiniz. Sizin için en kısa sürede cevaplamaya çalışacağız. Diğer Counter Strike: Global Offensive yazılarında görüşmek üzere…

Counter Strike: Global Offensive hakkında diğer yazılara ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Related Posts

Bir cevap yazın