Anime Önerileri, Anime, Anime Tanıtımları, Genel, Listeler

Attack on Titan Animesini Beklerken İzlenebilir Anime Önerileri!

dokumushi 2

Öncelikle selamlar, sevdiği animenin yeni sezonunu bekleyen anime hayranları sizler de hoş geldiniz! Sizlerin de bildiği gibi kısa bir süre önce sezon finali veren Attack on Titan için son yakın! Fakat sonu görmek için hala uzun bir zaman var. İşte bende bugün sizlere bu bekleyiş sırasında izleyebileceğiniz bazı anime önerileri yapacağım!
O zaman başlayalım… Anime önerileri listemizin ilk ismi!

5- Jujutsu Kaisen

Evet, belki de listedeki en alakasız animesi olsa da Jujutsu Kaisen, içinde barındırdığı karanlık seinen havası ve sizi içine alan evreniyle birçok anime hayranının gönüllerinde taht kurmuştur. (Bunların biri de benim.) Shounen türünü hiç adımını atmayanlar veya yeni başlayanlar için ilacın ismi başlıkta yer almaktadır.

Gelelim hikayeye; Genç bir liseli olan Yuji İtadori, lanetli yaratıklar ve onlara “ateşe ateşle cevap veren” jujutsu büyücülerin arasındaki savaşa dahil olur. Günün birinde yediği lanetli eşya yüzünden “Lanetlerin Efendisi” Sukuna’yı uykusundan uyandırır.
İçinde yaşayan bu karanlık güçlü laneti yok etmek ve dünyadaki diğer lanetleri ortadan kaldırmak için Jujutsu eğitimlerine başlar…

– Daha fazla detaylı inceleme için, sizleri buraya bekleriz!
– “Yok ben bunu biliyorum bana bunun benzerleri lazım.” diyorsanız, sizleri de buraya bekleriz!


4- Fullmetal Alchemist: Brotherhood

“Hiç bir şeyin değeri insan hayatından daha değerli değildir.” 

Attack on Titan dünyasında da yer alan; İmparatorluklar arasındaki savaşlar, I. Dünya Savaşı dönemleri, Steampunk ortam… vb. şeyler hoşunuza gittiyse o zaman Brotherhood animesine bir şans verin derim. Çok klasikleşmiş bir örnek olsa bile içeriğinde yer alan karanlık teması, Avrupa dünyası, Steampunk bilim ve silahlar beni bu iki animeye bağlamıştır.

Filmin konusunda ise; Edward ve Alphonse Elric iki kardeştir. Ve birlikte mutlu mesut yaşamaktadırlar. Fakat bu mutluluk fazla sürmez. İki kardeş, babalarının onu terk etmesiyle ve annelerinin bir hastalık sonucu kaybetmeleriyle hayatları yıkılır. Annelerini geri getirmek uğruna simyaya merak salarlar ve uzun ve zorlu bir eğitimin ardından simyanın temellerini kaparlar. (Simya verilen bir şey karşılığında başka şeyler yapmaya olanak sağlayan, üstün bir güçtür.)
Bir insanın bedeli çok ağırıdır. Ama iki kardeş bunu umursamadan deneye başlarlar ve böylece içinde kocaman parçala ayrılan bir dünyanın içine dalarlar…

– Daha fazla detaylı inceleme için, sizleri buraya bekleriz!


3- Vinland Saga

Vinland Saga, Ortaçağ Avrupa’sının vahşi ve kanlı savaş alanlarında anlatılan intikam, hüzün ve savaşın amaçlarını anlatan kasvetli ama bir o kadar da iyimser bir animedir. 9-10. yy. arası ve Viking dönemlerini inceleyen anime, aslında Attack on Titan animesinden olduğu gibi savaşın en vahşisini ve kasvetlisini gösteriyor. (Ve bu konuda hiç geri adımları yok…)

Hikayemiz; Thorfinn denizleri gezip efsanevi yer olan Vinland’a ulaşan yaşlı denizcilerin hikayeleriyle büyümüştür. Efsaneye göre Vinland savaşmaya gerek olmayan verimli topraklara sahip sıcak bir memleketmiş ki bu Thorfinn’in büyüdüğü kar ve buz ile dolu İzlanda’nın ve şu an paralı askerlik yaptığı yerin tam tersidir. Artık ev dediği yer savaş alanıdır ve amacı ise babasının katilini bulup intikam almak ve onurlu bir savaşçı gibi ölmektir!

İngiltere ve Danimarka arasındaki savaş gitgide büyümektedir. Herhangi bir tarafla müttefik olmak güç dengesine büyük bir darbe indirecektir. Bu kargaşanın arasında Thorfinn, babasını öldüren kişi olan Askeladd’dan intikam almalıdır…

– Daha fazla detaylı inceleme için, sizleri buraya bekleriz!


2- The Saga Of Tanya The Evil

Tıpkı Brotherhood‘da olduğu gibi bu animede de I. Dünya Savaş dönemlerini, Steampunk havasını ve dehşet dolu savaşlarını Attack on Titan‘da gördüğümüz tarzda! Oyun delisi veya otaku ergenlerinin saçma bir şekilde ölmesi sonucu binlerce kızın bulunduğu başka bir dünyaya geçtiği harem isekai animelerinden gına geldiyse işte size nefis mi nefis bir ilaç!
Size lazım olan maaşlı bir askerin, 1920’lerde her zamankinden daha acı ve vahşi olan I. Dünya Savaşı’nın devam ettiği alternatif bir dünyaya gitmesi!

Hikaye; yeni doğan Tanya, Alman İmparatorluğu’na katılır. Kaderinden kaçmaya ve tanrısal varlık olan X’e rağmen, büyü gücüyle kimseye eyvallahı olmaz!
Kendi kariyerine her şeyden daha çok önem veren bu küçük kız, imparatorluk ordusunun büyücüleri arasındaki en tehlikeli varlık olacaktır!
Hem içerik hem de anlatım konusundan Attack on Titan hayranlarının sevebileceği harika bir seri.

– Daha fazla detaylı inceleme için, sizleri buraya bekleriz!


1- Berserk

Ona güç veren intikam hırsıyla macerasına ilerleyen Berserk serisi, hem Attack on Titan hem de Vinland Saga gibi anime hayranlarının kesinlikle okuması gereken bir seri! İlk başlarda bir dostlukla başlayan hikaye sonrasında intikamla son bulur…

Hikayenin en başına baktığımızda; Guts, yakışıklı ve karizmatik bir paralı askerdir. Günün birinden Griffith‘in altındaki Şahin grubuyla savaşırken her şeye onun dilediği gibi ilerlediğini düşünür. Fakat Griffith’in fikirleri, Guts‘un altından kalkamayacağı şekilde büyüyor. Sorunlarından kaçan Guts‘un bedelini sevgilisi Casca ödemek zorunda kalıyor…

NOT: Bu 90 yapımı anime, Berserk mangasının tamamını kapsamaz ama iyi bir başlangıçtır. Ayrıca manga serisinin yazarı hayatını kaybettiği için manga şuan ara vermiştir. Devamı konusunda net bir bilgi yoktur. 😢

NOT 2: Eğer tarih size biraz hayal kırıklığı gibi geldiyse animenin aynı zamanda 2016-17 yılları arasında yenilenmiş bir versiyonu da vardır.

– “Çok” fazla detaylı inceleme için, sizleri buraya bekleriz!

Bu 2016-17 versiyonu.

Bugünlük de bir anime önerileri listemizin sonunda geldik. Umarım öğretici ve bilgilendirici olmuştur. Bir hata yaptıysam şimdiden özür dilerim. Eğer bunu yorumlar kısmında belirtirseniz çok mutlu olurum. Bunun gibi birçok anime önerileri listelerine ulaşmak için BURAYA veya kullandığım kaynağa ulaşmak için BURAYA tıklamanız yeterli. Şimdiden herkese iyi ve keyifli anime günleri dilerim!

Related Posts

Bir cevap yazın