Oyun

Wildstar – İnceleme

Yapımcı Şirket: Carbine Studios

Yayıncı Şirket: NCSOFT

Platformlar: PC

Çıkış Tarihi: 3 Haziran, 2014

Oyun Türü: Online Role Playing Game

Oyun Modu: Online Multiplayer

 

Wildstar, 17 Ağustos 2011’de Gamescom‘da duyurulmuş olan, yapımında Proprietary oyun motoru kullanılan bir rol yapma oyunu. Oyuna her zaman olduğu gibi karakterinizi yaratarak başlıyor ve kocaman bir dünyada dolaşabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Karakterinizi 1 seviyeden 50 seviyeye kadar çıkartabilirsiniz.

Oynanış türleri görevlerdungeonlar ve pvp olarak üç bölüme ayrılıyor. 2 farklı devlet mevcut. Bunlar Exile ve Dominion olarak isimlendirilmiş. Dominion devletinin sahip olduğu ırk türleri CassianDrakenMechari ve Chua iken Exile devletinin ırkları ise Exile HumansGranokAurin ve Mordesh. Ayrıca 6 adet de sınıf seçme imkanınız var. Bunlar WarriorEsperSpellslingerStalkerMedic ve Engineer.

wildstar3

 

Karakter yaratma ekranı gayet detaylı. Saç tipinden vücut şekline birçok ayarlama yapabiliyoruz. Daha sonra Tutorial kısmı sayesinde oyuna alışıp devasa bir dünyaya adım atıyorsunuz. Oyunun skillerini strateji kamerası şeklinde yukarıdan tıklayarak kullanmak yerine karakteri direkt olarak yöneterek savaşıyorsunuz. Bu da oyunu “tıklamaya dayalı” bir oyun olmaktan çıkartıp oyuncu yeteneklerinizi ön plana alarak savaştığınız bir oyuna çevirmiş.

wildstar1

 

Oyunun yapımcıları aslında Blizzard şirketinin eski çalışanları olduğu için “World Of Warcraft” grafikleriyle bu oyunun grafiklerini karşılaştırırsanız, ikisinin de aynı tarzda ve aynı atmosferde olduğunu farkedebilirsiniz. Çok canlı ve renkli bir grafik yapısı olması oyunun bunaltıcı bir havaya sahip olmasını engelliyor. Bu sayede oyuna daha uzun süre bağlı kalabiliyorsunuz. Pek fazla piyasada benzeri bulunmayan farklı bir tarz görmek isterseniz bu oyunu denemelisiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın