Yapımcı Şirket: Gaijin Entertainment

Yayıncı Şirket: Gaijin Entertainment

Platformlar: Microsoft Windows, OS X, Linux, Playstation 4, Nvidia Shield Android TV

Oyun Türü: Aksiyon, MMO

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

 

Gaijin Entertainment şirketi, War Thunder gibi daha birçok uçak savaşı ve uzay temalı oyunlar yapmayı amaçlayan bir rus oyun firması olarak üzerine uğraştığı dalda oldukça kaliteli oyunlara sahip. Bunlardan birisi de War Thunder. Oyunumuz uçak savaşlarını konu alan bir oyun. Dagor Engine oyun motoru kullanılarak yapılmış. Oyun 5 büyük devletin içerdiği 350’den fazla hava aracı içeriyor. Eğer uçaklara ilginiz büyükse ve nasıl bir uçak istediğinizi bilemiyorsanız bu oyunla bulmanız mümkün.

War-thunder-screen3

 

Oyunda farklı oyun modları var. Örneğin Arcade savaş modunda iki takımın da belli bir puan barı var ve karşı takım karadaki mobil savaş araçlarını, hangarları ve havaalanlarını bombaladıkça bu puan azalıyor. Puanı biten takım da oyunu kaybediyor. Simülasyon Savaşları gibi diğer uçak savaşlarının dışında bir de “Unrealistic Battles” yer alıyor. Bu savaşta adından anlaşıldığı üzere gerçekçilik dışı savaşlara katılıyorsunuz. Örneğin My Little Pony dizaynlı uçaklar veya Star Wars serisindeki AT-ST tanklarından esinlenilen tanklar gibi birçok gerçek dışı araçlar önünüze çıkıyor.

50-copy

 

Tabii ki oyuna başlar başlamaz Mig-15 ile oynayamıyorsunuz. Performansı düşük uçaklarla savaş ortamına giriş yapıyorsunuz. Size de gelişiminiz süresince uygun rakipler veriliyor. Yani oyunun ilk başta verdiği Sovyet uçağı ile jetlerin karşısına çıkmıyorsunuz. İlerlemeniz oyundaki görevlerle ve performansınızla devam ediyor. Ancak farklı bir gelişim süreci var. Örneğin Amerika için çok gelişmiş ve son seviye uçakları kullanıyor bile olsanız başka bir ülkede 5 seviyeyseniz sadece seviyenize uygun uçaklara erişebiliyorsunuz.

5322649ce5298635ccb200f0c7e86ef9

 

Oyun havada geçiyor ancak Gaijin Entertainment “Nasılsa havada geçiyor yere yaklaşmazlar pek fazla.” gibi bir düşünceyle grafiklere uğraşmamak yerine son derece güzel haritalar ve çizimler yapmış. Durum böyle olunca oyunun da neredeyse hiçbir eksiği yok gibi görünüyor. Üstelik uzun bir süre uçaklarınızı geliştirerek devam edeceğiniz için oynarken sıkılacağınızı da pek zannetmiyorum. Yani kesinlikle tavsiye edebileceğim düzeyde güzel yapılmış bir oyun.

Related Posts

Bir cevap yazın