Yapımcı Şirket: Turtle Rock Studios

Yayıncı Şirket: 2K Games

Platformlar: Microsoft Windows, Playstation 4, Xbox One

Çıkış Tarihi: 10 Şubat, 2015

Oyun Türü: First-Person Shooter

Oyun Modu: Singleplayer, Multiplayer

 

Çok kısa süre önce çıkan Evolve E3 fuarında da oyunculara sunulmuş ve deneme fırsatı verilmiş, avcılar olarak yaratıklara karşı savaş verdiğimiz bir oyun. Oyun CRYENGINE oyun motoru ile yapılmış. Oyunda karakterimiz için seçebileceğimiz farklı sınıf var. Bunlar; TrapperAssaultMedic ve Support olarak dörde ayrılıyor. Başlangıçta yaratığın bulunduğu yere engelleri aşarak ilerlemeye çalışıyoruz. Ana yaratığa ulaşırken farklı yaratıklarla daha karşılaşma imkanımız oluyor tabii.

Evolve-monster-trailer-reveals-the-stealthy-wraith-monster-467771-7

 

Oyundaki yaratıklar daha önceden Lost Planet serisi oynamış oyuncular için alışılmış bir büyüklükte. Yani karşınızda devasa bir yaratık var ve takım işi ile bu yaratığı alt etmeye çalışıyorsunuz. Hiçkimse görevinden çıkmamalı yoksa takım düşmeye başlar. Örneğin Medic her ne kadar arka planda bir karakter olarak görünse de takım için en önemli desteği sağlayanlardan biri odur ve Medic olmadan oynandığını düşünürsek işler bir hayli zorlaşacaktır. Bu yüzden takımla iletişimi koparmayıp birlik olarak oynamanız gerekecek.

2762033-2k_evolve_wraith_screenshot_3

 

Oyunun grafikleri kendi türündeki Lost Planet 3‘ten kat kat daha gerçekçi bana sorarsanız. Tabii ikisinin grafik yapısı ayrı, atmosferi ayrı, yaratık çizimleri ve oynanışı ayrı ancak yinede ben Evolve‘nin grafiklerini daha çok sevdim. Gerçi Lost Planet 3 çok daha erken çıkmıştı bu oyundan ancak aynı tarz oyunlar oldukları için karşılaştırma açısından en uygun oyunlar bunlar sanırım. Yaratık modellemelerindeki o ürkütücü hava ve animasyonların buna uygun yapılmış olması oyunu daha da güzelleştiren özelliklerden biri. Yani bu oyunu oynama imkanınız var fakat oynamayı düşünmüyorsanız, kararınızı derhal değiştirmenizi tavsiye ederim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın