Yapımcı Şirket: Daybreak Game Company

Yayıncı Şirket: Daybreak Game Company

Oyun Motoru: Forelight Engine

Oyun Türü: Massively Multiplayer Online First-Person Shooter

Oyun Modu: Multiplayer

 

Planetside 2, Sony Online Entertainment‘in Forelight Engine oyun motoru kullanılmış olan, daha öncelerden çıkarılıp pek tutmayan Planetside‘in devamı. Fakat çok daha geliştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. İlk oyundan kesinlikle kat kat daha güzel özelliklere sahip bir oyun olmuş. Oyunun grafiklerine bir göz attığınızda bir MMORPG zannediyorsunuz fakat oyuna girdiğinizde bir bakıyorsunuz ki oyun MMOFPS çıkıyor. Üstelik bu kadar devasa haritaları doyasıya gezip her karesini inceleyebilmek ve non-target‘in basitliğinden sıyrılabilmek oyunun havasını çok etkilemiş gibi duruyor. Bu sebepten oyunun MMOFPS olarak yapılmış olması firma için en önemli adımlardan biri olmalı.

Detailimage153_111000

 

İlk oyunun hikayesi bir efsane niteliğinde değildi, hatta ön planda bile değildi. Planetside 2‘de ise bu senaryo açığı büyük oranda kapatılmış. Oyunda 3 farklı topluluk var ve gezegeni ele geçirebilmek için ölümüne savaşıyorlar. Gruplar Terran RepublicNew Conglomerate ve Vanu Sovereignty. Bu gruplar devasa bir haritanın parça parça ayrılmış bölgelerini ele geçirmeye çalışıyor. Asıl amaçları ise tüm gezegeni ele geçirmek. Fakat bu kocaman dünyayı tamamen ele geçirirken karşınızda diğer oyuncular olacak ve size engel olup sahip olduğunuz bölgelere saldırmaya çalışacak.

Planetside-2

 

İlk Planetside ile yeni oyunun grafikleri arasında açıkçası “dağlar kadar” fark var. Üstelik devasa bir Open World haritası için kesinlikle es geçilmemiş grafikleri var. Muhteşem grafikler ve kocaman bir harita yanında baktıkça bakmak isteyeceğiniz manzaraları da yanında getiriyor. Kendi adıma konuşacak olursam, oyunu oynamaktan çok etrafı gezmek ve incelemekle zaman geçirdiğimi söyleyebilirim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın