Undere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri, yazım ile Tüm Dere Tipleri yazı serime devam ediyorum arkadaşlar. Bu serimizde, Undere gibi bilinen tüm karakter tiplemelerini inceleyeceğiz. Umarım okurken zevk alırsınız. Aşağıda Undere karakter tipinin tanımlanması ve Undere anime yer almaktadır.

Undere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri

Deredere anime karakter tipinin tüm özelliklerini taşırlar.  Ancak onlardan farklı olarak sevdiği kişiye her zaman olumlu cevap verme çabasında olurlar. Gerçekten istemediği bir şeyler olsa bile çok büyük fedakarlıklar yapmaları gerekse bile o fedakarlıkları yaparak olumlu cevap verirler.

Sevdiği, aşık olduğu kişiden gelen her türlü istek kendileri için emir gibi olur. Undereleri, Undere yapan bu özellik aslında içindekileri “sevdiğini kaybetme” korkusundan dolayı oluşmuştur. Yani Deredereler‘in, sevdiklerini aşırı derecede kaybetme korkusu taşıyan versiyonu diyebiliriz.

Genel olarak bu karakter her izleyici tarafından sevilen hatta waifu olarak görülen karakterlerdir. Undere karakter tipini içeren bir anime çoğunlukla, dram, gizem, gerilim, korku vs türleri içermeyen animelerdir.

Undere İçeren Animeler

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka

 


Undere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri , yazımız da bu kadardı. Diğer anime karakter tipleri yazılarıma ve diğer ne nedir yazıları için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu tanıma uyan bildiğiniz karakterler ve animeler var ise yorum olarak yazarsanız diğer arkadaşlarımızda görürler. Gerekirse bu yazıya da eklerim. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın