#Bunu 15 numaralı ile değiştirdim. Deniyorum

Deredere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri

Deredere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri, yazım ile Tüm Dere Tipleri yazı serime devam ediyorum arkadaşlar. Bu serimizde, Deredere gibi bilinen tüm karakter tiplemelerini inceleyeceğiz. Umarım okurken zevk alırsınız. Aşağıda Deredere karakter tipinin tanımlanması ve Deredere anime yer almaktadır.

Deredere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri

Heeerkesin sevdiği, sıcakkanlı, sevecen, tatlı mı tatlı karakterlerdir. Genelde moe terimi ile karıştırılır ama moe farklı bir kavramdır. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi moe bir karakter tipi değil, karakter genellemesi anlamındadır.

Bu karakter tiplemesi, animelerden en çok gördüğümüz tiplemedir. Hatta bir anime de birden fazla deredere karakteri olabilir.

Her haliyle sevdiğimiz bu karakterler seri boyunca aynı şekilde kalırlar. Bazı karakterler senaryonun ilerleyişine göre değişiklik gösterebilirler. Ama bu bu karakter tiplemesini içeren animeler genel olarak bu karakterler üzerine kurulmuşlardır.

Ancak undere‘ler, deredere‘ler ile karıştırılmamalıdır. Birbirlerinden faklı kavramlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Deredere içeren animeler,

Monthly Girls’ Nozaki-kun ( Gekkan Shoujo Nozaki-kun )

My Love Story!! ( Ore Monogatari )

Golden Time

Love, Chunibyo & Other Delusions! ( Chuunibyou demo Koi ga Shitai! )

 


Deredere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri , yazımız da bu kadardı. Diğer anime karakter tipleri yazılarıma ve diğer ne nedir yazıları için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu tanıma uyan bildiğiniz karakterler ve animeler var ise yorum olarak yazarsanız diğer arkadaşlarımızda görürler. Gerekirse bu yazıya da eklerim. 😉

NE DÜŞÜNÜYORSUN?

Bir cevap yazın

Loading…

honadere nedir

Honadere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri

Kakegurui 2. Sezon Karakterleri Yayınlandı