Deredere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri, yazım ile Tüm Dere Tipleri yazı serime devam ediyorum arkadaşlar. Bu serimizde, Deredere gibi bilinen tüm karakter tiplemelerini inceleyeceğiz. Umarım okurken zevk alırsınız. Aşağıda Deredere karakter tipinin tanımlanması ve Deredere anime yer almaktadır.

Deredere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri

Heeerkesin sevdiği, sıcakkanlı, sevecen, tatlı mı tatlı karakterlerdir. Genelde moe terimi ile karıştırılır ama moe farklı bir kavramdır. Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi moe bir karakter tipi değil, karakter genellemesi anlamındadır.

Bu karakter tiplemesi, animelerden en çok gördüğümüz tiplemedir. Hatta bir anime de birden fazla deredere karakteri olabilir.

Her haliyle sevdiğimiz bu karakterler seri boyunca aynı şekilde kalırlar. Bazı karakterler senaryonun ilerleyişine göre değişiklik gösterebilirler. Ama bu bu karakter tiplemesini içeren animeler genel olarak bu karakterler üzerine kurulmuşlardır.

Ancak undere‘ler, deredere‘ler ile karıştırılmamalıdır. Birbirlerinden faklı kavramlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Deredere içeren animeler,

Monthly Girls’ Nozaki-kun ( Gekkan Shoujo Nozaki-kun )

My Love Story!! ( Ore Monogatari )

Golden Time

Love, Chunibyo & Other Delusions! ( Chuunibyou demo Koi ga Shitai! )

 


Deredere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri , yazımız da bu kadardı. Diğer anime karakter tipleri yazılarıma ve diğer ne nedir yazıları için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu tanıma uyan bildiğiniz karakterler ve animeler var ise yorum olarak yazarsanız diğer arkadaşlarımızda görürler. Gerekirse bu yazıya da eklerim. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın