Anime Önerileri

Mafya Anime Önerileri (Yakuzalar)

electric yakuza by kawa v d49zrzv

Mafya Anime Önerileri yani yakuzalar… Ben ve anime önerileri başlığı uzun zamandır bir araya gelmemiştik 😀 Özlediniz mi merak etmiyor değilim. Mafya anime önerileri yapmak uzun zamandan beri istediğim bir şeydi. Sonunda bir anime önerileri listesi daha yapayım dedim 🙂 Sizinde istediğiniz bir tür varsa bizimle paylaşın ki hem bize içerik çıkmış olsun hem de sizin isteğiniz yerine gelmiş olsun 🙂 Neyse efendim lafı uzatmadan öneri listemize geçelim 🙂

Not : Sıralama rastgele yapılmıştır. Herhangi bir anlamı yoktur.

1. Gangsta

Tür : Aksiyon, Dram, Seinen

Bölüm Sayısı : 12

Yıl : 2015

Konusu :

Ergastalum, bir zamanlar özel bir uyuşturucunun sonucu olarak doğmuş olan, ancak şiddetli bir yeraltı örgütü tarafından avlanan “Twilights” ın süper-insan varlığı için güvenli bir sığınaktı.

Ergastalum şehrinde “Handymen” olarak bilinen Nicholas Brown ve Worick Arcangelo, kimsenin işleyemeyeceği işleri üstlenen paralı askerlerdir. Güçlü mafya sendikaları ve polis tarafından sözleşmeli olarak kullanılan Handymen, her türlü görevi yerine getirebilen bir oluşumdur. Yerel bir yöneticiyi öldürme emrini tamamladıktan sonra, Handymen, çaresiz bir fahişe olan Alex Benedetto’yu, yaşadığı  cehennem deliğinden korumak için yanlarına almalarıyla macera başlıyor.  Twilight’lara yönelik katliam girişimleri yükseliyor ve Handymen bu savaştan kaçınamayacak.

2. Baccano !

Tür : Aksiyon, Gizem , Komedi

Bölüm Sayısı : 13

Yıl : 2007

Konusu :

1930’ların başlarında Chicago’da, kıtalar arası tren, Flying Pussyfoot, ülkenin her yerinde bir kan izi bırakacak efsanevi yolculuğuna başlıyor. Aynı zamanda New York’ta, iddialı bilim adamı Szilard ve onun isteksiz yardımcısı Ennis, ölümsüzlük iksirinin eksik şişelerini arıyor. Ayrıca mafya grupları arasında bir savaş daha da kötüleşiyor. Advena Avis’te 1711’de, simyacılar ölümsüzlüğün bedelini öğrenmek üzere.

3. Jormungand

Bölüm Sayısı : 12+12+1

Tür : Aksiyon, Macera, Seinen

Yıl : 2012

Konusu :

Çatışmalarla dolu bir ortamda yetişen çocuk asker Jonathan “Jonah” Mar, silahlardan ve bunlarla uğraşanlardan nefret ediyor. Ancak uluslararası bir silah satıcısı olan Koko Hekmatyar, Jonah’ı korumalarından biri olarak kabul ettiği zaman, silah almaktan başka seçeneği yoktur. Çoğunlukla eski özel askeri askerlerden oluşan Koko’nun diğer korumaları ile birlikte, Jonah artık iş hayatından gelen sayısız tehlikeden Koko ve dünya barışının aşırı idealist hedefini korumakla görevlendiriliyor.

Jormungand, uluslararası nakliye şirketi HCLI’nin altında dünya çapında silah satan Koko, Jonah ve ekibin geri kalanını takip ediyor. Koko’nun çalışmaları uluslararası hukukta yasa dışı olduğu için, ordularla, özel ordularla ve milislerle iş yaparken hem yerel hem de uluslararası yetkililerden sürekli olarak ayrılmaya zorlanıyor. CIA her zaman izinde ve her köşede suikastçılar ile birlikte, Jonah ve mürettebat Koko’yu ve dünya barış hayalini yaşamlarıyla korumalı ya da denemeye devam etmelidir.

4. Darker than Black

Bölüm Sayısı : 25 +12 +4 +1

Tür : Aksiyon, Bilim Kurgu, Gizem

Yıl : 2007

Konusu :

Heaven Gates Güney Amerika’da ortaya çıkmasından beri 10 yıl geçti ve Hell Gates, bir zamanlar tanıdık olan gece gökyüzünü baskıcı bir gökyüzü ile örttü. Amaçları bilinmemektedir.Bu kapılar, fizik yasalarının göz ardı edildiği mekânlardır. Gates’in ortaya çıkışıyla, insanlıklarına göre doğaüstü yetenekleri olan Müteahhitler ortaya çıktı.

Cehennem Kapısı’nı çevreleyen Japon kentinde, Bölüm 4 Şefi Misaki Kirihara, Hei’ye kod adı verilen ünlü bir Yüklenici ile anlaşmazlığa düşmüştür. Yeraltı dünyasında “Kara Reaper” olarak adlandırılan Hei, onun iş arkadaşları gibi gizemli ve acımasız Sendikanın misyonlarını üstlenirken, yavaş yavaş Müteahhitlerin varlığını tehdit eden kötü bir arsayı kaplayan karanlık katmanları soymaktadır.

5. Phantom: Requiem for the Phantom

Bölüm Sayısı : 26+12

Tür : Aksiyon, Dram, Seinen

Yıl : 2009

Konusu :

Mafya, suikastların sokaklarda düzenli bir olay olduğu Amerika’da yaşıyor. Gizemli bir şirket olan Inferno, bu ilişkilerin çoğunun neredeyse yenilmez insan silahları olan “Phantom.” kullanımıyla gerçekleştiriyor

Bir gün, bir Japon turist yanlışlıkla Phantom’un son cinayetine tanıklık ediyor. Kaçmak için umutsuz, turist tenha bir binada gizlenir. Ancak, Phantom, Ein adında genç bir kadın ve Inferno “Scythe Master” ın lideri turisti yakalar ve beyinini yıkar.

“Zwei” adı verilen bu bir zamanlar barışçıl turist artık hafızasız bir Inferno kuklası. Yalanlar, aldatma ve şiddet dolu bir dünyaya çekilir, Zwei hayatta kalmak için savaşmalı, bir gün anılarını tekrar kazanmalı ve sürekli ölüm eşiğinde olduğu bu dünyadan kaçmalı.

6. Black Lagoon

Bölüm Sayısı : 12+ 12+ 5 +7

Tür : Aksiyon, Seinen

Yıl : 2006

Konusu :

Tayland içinde, otoritelerin veya kiliselerin bile yolsuzluk içinde olduğu suçlu bir şehir olan Roanapur var. Hükümlü ve dışlanmışlar için bir sığınak olan şehir, çoğu zaman yerel suç örgütleri tarafından körüklenen yasa dışı faaliyetlerin ve operasyonların merkezi olduğu için ünlüdür.

Sonunda Güneydoğu Asya’ya teslimat gezisi şansını yakalayan, sıkıcı ve monoton bir yaşam süren ortalama bir Japon iş adamı olan Rokurou Okajima’nın yolu Roanapur’a düşer. Rokurou, Black Lagoon olarak adlandırılan Roanapur’da faaliyet gösteren bir paralı grup tarafından yakalanır.. Grup, nihai olarak başarısız olan görüşmelerde onu bir pazarlık çipi olarak kullanmayı planlar fakat eski işvereni tarafından terk edilir. Rokurou, Black Lagoon’a katılmaya karar verir. Hayatta kalabilmek için yeni çevresine hızla uyum sağlaması ve kendini kan dökmesi için hazırlaması gerekiyor.

7. Michiko to Hatchin

Bölüm Sayısı : 22

Tür :  Aksiyon, Macera

Yıl : 2008

Konusu :

Güney Amerika güneşinin sıcağı altında  Michiko Malandro, geçmişinden bir adam aramak için dördüncü kez yüksek güvenlikli bir hapishaneden çıkar. Michiko, koruyucu ailesinin yumruklarının altında kalan genç bir kız olan Hana Morenos’tan bir ipucu bulur. Hana onu kendi beyaz atlı prensi olarak düşünür. Kısa sonra prensi çalıntı bir motorsiklet ile annesi olduğunu iddia edecektir.

8. Durarara!!

Bölüm Sayısı : 24+ 12 +12 + OVAlar

Tür : Aksiyon, Gizem, Doğaüstü

Yıl : 2010

Konusu :

Tokyo’nun Ikebukuro kent merkezinde, anonim çeteler ve tehlikeli yolcuların çok garip söylentileri ve uyarıları var :  Bir şehir efsanesi – jet-siyah bir motosiklet sürüyor görüldüğü söylenen bir başsız “Black Rider” varlığını şehir sokaklarında.

Mikado Ryuugamine, şehir hayatı merakı için ve bir çocukluk arkadaşının davetlisi olarak Tokyo’ya gitmeye karar verir. Şehrin ilk gününde Black Rider’a tanıklık eder. Ancak doğaüstü olaylar meydana gelmeye başladığında, Ikebukuro’nun en renkli sakinleriyle birlikte, kendisi gibi sıradan vatandaşlar, kentlerinde kopan kargaşaya karışırlar.

9. Akame Ga Kill!

Bölüm Sayısı : 24 + 24 + 1

Tür : Aksiyon, Macera, Shounen

Yıl : 2014

Konusu :

Right Raid, Devrim Ordusu’nun gizli suikast örgütü koludur. İmparatorun acemiliğinden yararlanan aç gözşü başbakana karşı kurulmuş bir isyan oluşumudur. Güçlü ve hayırsever bir lider olmadan, ulusun geri kalanı yoksulluk, çekişme ve harabe ile boğulmaya terk edilir. Night Raid üyelerinin hepsi deneyimli katiller olsalar da, yaşam sürmenin övgüye değer olmaktan çok uzak olduğunu ve devrimin içinde duran herkesi acımasızca ortadan kaldırdıkları için muhtemelen intikamla karşı karşıya kalacağını anlıyorlar.

Suikastçıların en yeni üyesi Tatsumi’dir. Uzak bir köyden, yoksul bir memleketine yardım etmek için bir yolculuğa çıkmış ve sadece Night Raid’in idealleri değil, aynı zamanda onların kararlılığıyla da kazanılmış bir çocuktur. Akame ga Kill! Tatsumi’yi İmparatorluk’la savaşırken ve güçlü silahlarla, düşman suikastçılarla, kendi ahlakı ve değerleriyle başa çıkarken ve sonuçta gerçek bir suikastçı olmak için neyi ifade ettiği ile yüz yüze geliyor.

10. Katekyo Hitman Reborn

Bölüm Sayısı : 203

Tür : Aksiyon, Shounen, Komedi

Yıl : 2006

Konusu :

Dürüstçe söylemek gerekirse, Tsunayoshi Sawada hiçbir şeyde iyi değildir. Okul idolü Kyouko Sasagawa’ya, onun liginden tamamen çıkmış bir kıza aşık, beceriksiz ve çaresizdir. Sınıf arkadaşları tarafından “Kaybeden Tsuna” diye seslenilir.

Tsuna’nın sıkıcı hayatı, bir hitman ve gizemli bir bebek olan Reborn’la karşılaştığı zaman, olağanüstü bir dönüm noktası alır! İtalya’daki en güçlü Mafya ailesinden gönderilen Reborn, sıkıcı ortaokul öğrencisini emeklilik eşiğine sahip olan ünlü Vongola ailesinin dokuzuncu patronunun başına geçmeye hazırlamanın göz korkutucu görevine atandı. Sıkıcı çocuğun önünde zorlu bir yol var, ama yeni suç ortakları ve kendine özgü ev öğretmeni yardımıyla belki de Loser Tsuna bile büyük bir başarı elde edebilir.

11. 91 Days

Bölüm Sayısı : 12

Tür : Aksiyon, Gizem, Dram

Yıl : 2016

Konusu :

Lawless kasabasında yaşayan bir çocuk olarak Angelo Lagusa bir trajediye şahit oldu: ailesi ve küçük erkek kardeşi Vanetti mafya ailesi tarafından acımasızca katledildi. Sevdiği her şeyi kaybetti ve Avilio Bruno’nun yeni kimliğini benimseyerek adını ve memleketini geride bıraktı.

Yedi yıl sonra, Avilio nihayetinde kendisine Lawless’a dönmesini isteyen gizemli bir mektup alırken intikam alma şansına sahip oldu. Yakında Vanetti Don’un oğlu Nero ile karşılaşıR ve yıllarca sessizce tuttuğu intikam için yetenekleri kullanarak arkadaş olmak ister.

12. Hinamatsuri

Bölüm Sayısı : 12

Tür : Komedi, Bilim Kurgu, Seinen

Yıl : 2018

Konusu :

Bir gece, yakuzanın bir üyesi olan Nitta’nın başına tuhaf bir nesne düşüyor. Kutunun içinde Hina adında tuhaf bir genç kız var. Muazzam doğaüstü güçlere sahiptir ve Nitta kendisini gönülsüzce içine alarak bulur. Onun güçleri onun yakuza işi için kullanışlı olabilir, ama aynı zamanda onu kullanma riskini de üstlenir! Belirtmek gerekirse, eğer güçlerini kullanmazsa, sonunda çılgına dönecek ve etrafındaki her şeyi yok edecektir. Nitta ve Hina’nın garip hayatı bir arada …

13. City Hunter

Bölüm Sayısı : 51+63+13+ Filmler

Tür : Aksiyon, Komedi, Shounen

Yıl : 1987

Konusu :

Ryo Saeba, Tokyo sokaklarını City Hunter olarak çalışıyor. O bir “süpürücü” ve yardımcısı Kaori Makimura ile şehri temiz tutuyor. İnsanlar, bir Colt Python ile yaptığı tehlikeli problemlerini çözmek için City Hunter’ı işe alırlar. Ryo bir dava üzerinde çalışmadığı zaman, kadınları tavlamak çalışıyor ve Kaori onu 10 kg çekiçle kontrol altında tutmaya çalışıyor.

14. Gokusen

Bölüm Sayısı : 13

Tür : Seinen, Slice of Life, Komedi

Yıl :2004

Konusu :

Kumiko Yamaguchi akıllı, coşkulu ve Shirokin Academy’de matematik öğretmeni olarak hayalindeki işe başlamak için hazır. Fakat ilk günü, acımasız öğrencilerlerle dolu suç potansiyeli yüksek bir erkek lisesidir.

Bununla birlikte, sıradan öğrencilerinin bilmediği şey, onun aptal cephesinin arkasında, Kumiko güçlü bir yakuza klanının lideri ve bunu kanıtlayacak yetenekleri var! Saniyede en güçlü gangsterleri bile zorlayabilen Kumiko, işini sürdürebilmek için inanılmaz gücünü ve suçlu etkisini gizli tutmalıdır. Ne yazık ki, sürekli yardımcısı yardımcısının sınıfının lideri olan Shin Sawada’yı ve onun izin verdiğinden daha güçlü olduğundan şüphe duymaya çalışan yardımcısı ile birlikte, Kumiko’nun önünde zor bir öğretmenlik kariyeri var.

15. Nisekoi

Bölüm Sayısı : 20+12+Ovalar

Tür : Romantik, Komedi, Shounen

Yıl : 2014

Konusu :

Bonyari Lisesi’nde birinci sınıf bir öğrenci olan Raku Ichijou, korkutucu bir yakuza ailesinin tek mirasçısı. On yıl önce Raku, çocukluk arkadaşına bir söz verdi. Şimdi, devam etmesi gereken tek şey kilitli bir sarkık kolye, sadece ayrıldıkları zaman kızın yanına aldığı anahtarla açılabilir.

Şimdi, yıllar sonra, Raku tipik bir gence dönüştü ve tek istediği, ortaokul sınıf arkadaşı Kosaki Onodera’nın yanında okul günlerini geçirirken mümkün olduğu kadar yakuza geçmişinde savunmasız kalması. Ancak Chitoge Krisaki ile tanışması hayatını tepetaklak eder. Raku, Chitoge Kirisaki ile güzel bir ilişki içinde olduğu için romantik bir ilişki içinde gibi rol yapmak zorundadır. Yakuza ve silahlı suç örgütleri arasında savaşı önlemenin tek yolu budur. Sorun şu ki  Raku ve Chitoge ilk bakışta nefret ediyorlar.

16. Back Street Girls: Gokudolls

Bölüm Sayısı :10

Tür : Komedi, Ecchi, Seinen

Yıl : 2018

Konusu :

3 yakuza oluşan bir grup sonuncu kezde patronlarının verdiği işi başaramadı. Başarısız olduktan sonra, patron onlara 2 seçenek verdi: onurlu bir şekilde intihara edecekler yada idol grup olmak için Taylan’da gidip cinsiyet ameliyatı geçirip kadın olacaklar. İkinci seçenek daha cazip gelir.

17. Seto no Hanayome

Bölüm Sayısı : 26+ Ovalar

Tür : Romantik, Komedi, Shounen

Yıl : 2007

Konusu :

Michishio Nagasumi’nin hayatı daha normal olamazdı. Yaz tatili sırasında denizde neredeyse boğuluyor oluncaya kadar. Neyse ki, sevimli deniz kızı Seto Sun onu kurtarıyor. Bununla birlikte, Sun bir yakuza deniz kızı ailesinden ve kendi yasalarına göre, eğer bir insan bir denizkızı görünce, ölmeli. Diğer tek yol, Nagasumi’nin bir aile üyesi olarak kabul edilmesi ve Sun’in evlenmesi. Hayatlarının her ikisini de kurtarmaya çalışan Nagasumi, Sun ile evlenmek zorunda kalıyor.

18. Arcana Famiglia

Bölüm Sayısı : 12+Ova

Tür : Aksiyon, Harem, Shoujo

Yıl : 2012

Konusu :

Regalo adasında, Arcana Famiglia olarak adlandırılan doğaüstü güçlere sahip mafya benzeri bir grup koruyucu grubu, insanlara zarar verecekleri kişileri koruyor. Örgüt üyeleri, tarot kartları ile sözleşme yapmış olanların her birinin ezici gücü, görünmezliği ya da birinin kalbini görebilme gücü gibi farklı yetenekleri vardır.

Liderleri ve ailelerinin “Papa” olan Mondo, doğum günü partisinde yakında emekli olacağını duyurdu. O, eğer kazanılırsa, kazanana, Papa’nın ünvanını ve istediği herhangi bir dileği kazandıracak bir yarışma olan Arcana Duello’yu tutmayı planlıyor. Ama sadece bir başlıktan daha fazlası var: Mondo ayrıca, kazananın kızı Felicità ile evleneceğine de karar veriyor. Öfkelenen Felicità, dünyaya kendi yolunu açmak için rekabete girmeye karar verir. Felicità, özgürlüğü için savaşırken, rakipleri kalbi için savaşıyor.

19. Salaryman Kintaro

Bölüm Sayısı : 20

Tür : Komedi, Seinen, Dram

Yıl : 2001

Konusu :

Hikaye, çoktan korkulan ve saygı duyulan bir motorcu çetesinin eski lideri olan Kintaro’yu izliyor ve karısının öldüğü ve genç oğluna bakmak için “düzelmek” ve “maaş”  sahibi olmak zorunda.

20. Bungou Stray Dogs

Bölüm Sayısı : 12 + 12 + Ova

Tür : Aksiyon, Komedi, Seinen

Yıl : 2016

Konusu :

Haftalar boyunca, Atsushi Nakajima’nın yetimhanesi, gizemli bir kaplan tarafından rahatsız edildi. Garip olayların ardında olduğu şüphesiyle, 18 yaşındaki çocuk yetimhaneden aniden atıldı ve evsiz, evsiz ve şehir boyunca dolaştı.

Bir nehir kıyısındaki açlıktan ölürken, Atsushi boğulmaktan Osamu Dazai adlı oldukça tuhaf bir insanı kurtarır. Kaprisli intihar meraklısı ve doğaüstü dedektif Dazai, çocuğu terörize eden aynı kaplanı araştırıyor. Dazai’nin ortağı Doppo Kunikida ile birlikte, gizemi çözüyorlar, ancak çözümü Atsushi’yi sıkıca kapatıyor. Çeşitli tuhaf olaylar gerçekleştikçe, Atsushi, çok sayıda esrarengiz çalışma arkadaşının yanında, polisin ele alamayacağı olağan dışı durumları ele alarak, doğaüstü araştırmacılar firmasına katılmaya zorlandı.

Yakuza ve mafya anime önerileri listemizin sonuna geldik. Unuttuğum animeler illa ki vardır. Lütfen sizde yorumlarla destek olun 🙂 Bir daha ki yazımızda görüşmek üzere.

Daha fazla öneri listesine ulaşmak için Buraya Tıklayınız.

 

 

 

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Bir cevap yazın