Never-Ending Man Hayao Miyazaki belgeseli için bir tanırım videosu yayınladı. GKIDS ve Fathom Events, Never-Ending Man: Hayao Miyazaki (Owaranai Hito Miyazaki Hayao) televizyon belgeseli özel filminin gösterimi için Salı günü İngilizce altyazılı bir fragman yayınlamaya başladı. GKIDS ve Fathom Events, 13 Aralık Perşembe ve 18 Aralık Salı günü, 500’den fazla Birleşik Devletler tiyatrounda sergilenecek. Tüm gösterimler İngilizce altyazılı olacak ve saat 19: 30’da olacak. Biletler GKIDS web sitesi üzerinden satışa sunulmaktadır.

Never-Ending Man Hayao Miyazaki Belgesel Konusu

2013 yılında, film yönetmeni ve animatör Hayao Miyazaki aniden 72 yaşında emekli olduğunu açıkladı. Fakat yaratma arzusunu bastıramadı.. Genç CGI animatörleriyle bir karşılaşmanın ardından, Miyazaki CGI’yı kullanmak için ilk projesi olan yeni bir girişime başladı. Ama elle çizilmiş animasyon konusunda kararlı olan sanatçı, birçok zorlukla karşı karşıya kaldı. Film bile iptal edilme tehlikesiyle karşı karşıya. Başbakanını bir kez daha gözden geçirdiğini düşünen eski bir usta olabilir mi? Bu program, Miyazaki’nin CGI kullanarak kısa filmini yaratma mücadelesinin üstesinden geldiği için iki yıl boyunca sahnelerin gerisini anlatıyor.

2006 yılında Japonya’da NHK TV’de yapılan belgesel, 2017’de NHK Dünyası kanalı ve İngilizce altyazılı web sitesinde yer aldı. Japonya Topluluğu, Eylül 2017’de New York’taki özel gösterildi.

Programda, Miyazaki, 2013 yılında filmleri yönlendirme konusunda emekli olduktan sonra, bir anime uzun metrajlı film yapmaya geri dönmek istediğini bildirdi. Belgesel, Miyazaki’nin “Kemushi no Boro” (Caterpillar Boro) üzerinde çalıştığı, planlanan CG’nin Ghibli Müzesi

Studio Ghibli yapımcısı Toshio Suzuki, Ağustos ayında, Hayao Miyazaki’nin yaklaşan Kimi-tachi ve Dō İkiru ka’nın (How Do You Live?) Uzun metrajlı filmi “üç veya dört yıl” içinde açılacağını açıkladı. Suzuki ayrıca filmin iki yıl boyunca üretildiğini ve stüdyonun filmde daha önce yapamayacağı şeyler yaptığını da kaydetti.

Miyazaki, Ekim 2017’de aksiyon-macera fantastik filmini tamamlamak için üç ya da dört yıla ihtiyaç duyduğunu söyledi. Miyazaki, filmin başlığını aynı isimdeki yazar Genzaburō Yoshino’nun 1937 başyapıtından aldı. Bu kitabın, filminin kahramanı için büyük bir anlamı olan bir hikaye olduğunu ekledi. Yoshino’nun kitabı, Koperu ve amcası olarak adlandırılan bir adamın etrafında ve Koperu’nun ruhani büyümesiyle, insan olarak nasıl yaşayacağını tartışıyor.

GKIDS resmi Youtube kanalı için Buraya ve daha fazla haber için Buraya tıklayınız.

About Tsunade

Küçüklüğümden beri ilgiyle takip ettiğim anime ve manga ile ilgili 2016 yılından beri Figurex sitesinde blog yazıları yazıyorum.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın