Oyun

The Binding of Isaac: Rebirth – İnceleme

Yapımcılar: Edmund McMillen, Nicalis

Yayımcı Şirket: Henüz belli değil

Oyun Türü: Aksiyon, Macera

Platformlar: PC, PS4, PS Vita, Mac

Çıkış Tarihi: 4 Kasım 2014

Oyun Modu: Singleplayer, Co-Op

 

Sıradaki oyun bir bağımsız yapımcı oyunu. Ancak kısa zamanda gayet popüler olmuş bir bağımsız yapımcı ürünü olduğunu söylemek mümkün. Oyunda yer alan Isaac karakterini oyunu oynamamış olsanız bile illa ki görmüşsünüzdür. Şahsen ben oynamadan önce birçok yerde rastlamıştım. Oyun şirketlerine taş çıkartacak bu bağımsız yapımcı oyunu The Binding of Isaac‘in yenisi çıktı. Adı da “Yeniden Doğuş” olarak belirlendi. Bu oyunun eski oyundan farkı sadece grafikler değil tabii ki.

the-binding-of-isaac-rebirth-screenshot-01-ps4-psvita-us-15oct14-Large

 

İlk oyunun en kötü yönlerinden biri Flash tabanlı olmasıydı bana sorarsanız. Yeni oyunu da Flash tabanlı çıkarmak yerine düzgün bir oyun motoru seçmeye karar vermişler. İyi de yapmışlar bana sorarsanız. Çünkü oyununuz her ne kadar güzel bir fikir ve yenilikçi oyun tarzından oluşsa da çok fazla bug olması göz önünde bulundurulmayacak sorun değil. İlk oyundan farklı olarak yeni düşman ve silahlar ekleniyor. Ayrıca oyuna yeni bir son bölüm dahil ediliyor. Ayrıca eski müziklerle huzur bulanları da üzücü bir haber var. Rebirth‘de müzikler de tamamen yenileniyor.

The Binding of Isaac: Rebirth_20141109123345

 

Bu kadar farklı bir oyun olacağını söylemişken grafikleri de aynı bırakmayıp, ilk oyundan çok daha kaliteli ve oyunda farklı atmosfer yaratan bir grafik yapısına ulaşmayı başarmışlar. Ufacık odalarda dolanıyor olsanız bile oyun boğucu, sıkıcı bir havada değil. Her ne kadar sıkıcı bir oyun olmasa da biraz fazla uzun sürüyor gibi. Yani oyunu tek oturuşta bitirme gibi bir duruma kalkışacaksanız, sabırlı bir insan olmanız gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın