Oyun

inFamous: Second Son – İnceleme

Yapımcı Şirket: Sucker Punch

Yayımcı Şirket: Sony

Platformlar: PS4

Oyun Türü: Aksiyon

 

Bu defa X-Men serisinden alışık olabileceğiniz, mutantlar ve insanları konu alan bir oyunu inceledim. Oyunda ilk başta gücümüzden habersiz bir karakter olarak başlıyoruz. Karakterimizin adı Delsin Rowe. Özel gücü ise dokunduğu mutantın gücünü alabilmesi. İlk olarak dumanları kontrol edebilen bir mutanta dokunduğumuzda anlıyoruz bu olayı. Augustine ismindeki düşmanımızla karşı karşıya geliyoruz. Bu kadın biz mutant(oyundaki ismiyle Conduit)lara karşı savaş veriyor, yani bizi de pek fazla sevmeyeceğini söyleyebilirim. Augustine mutantlara “Bio-Terrorist” lakabı takmış çünkü onları halkı korkutup onlara zarar verdiğini düşünüyor.

infamous-second-son-picture-4_1

 

İşler bir süre böyle gittikten sonra gücümüz sadece dumanla kalmıyor tabii ki, neon gücü geliyor bu sefer de. Tabelalardaki enerjiyi emerek kendinize güç sağlıyorsunuz ve bu gücü saldırı ve hız için kullanabiliyorsunuz. Neon gücü oyunda alabileceğimiz toplam 4 gücün içinden en iyisi gibi geldi bana. Çoğu oyunda savaşları silahlar yardımıyla kazanırken, bu oyunda kendi özel güçlerimizi kullanabilmemiz gerçekten çok güzel bir özellik, yani her oyuncunun denemesi gereken birşey.

2470572-3545544618-infam

 

Oyunun grafikleri tam anlamıyla muhteşem. Mekan grafiklerini ve karakter modellemelerini zaten geçiyorum, çünkü onlar ayrı bir kaliteli. Özellikle şu neon gücüyle hızlı gitme yeteneğimizi kullanırken karşılaştığımız o efekt, saatlerce izleseniz bıkmayacağınız kadar hoş görünüyor gözünüze. Hem böyle güzel ve farklı bir tarza hemde muhteşem grafiklere sahip bir oyunu kesinlikle oynamanızı tavsiye ederim.

Related Posts

Bir cevap yazın