Yapımcı Şirket: From Software

Yayımcı Şirket: Namco Bandai

Platformlar: PC, PS3, Xbox 360

Oyun Türü: Aksiyon, RPG

 

Daha önceden ismini duymuş olabileceğiniz Dark Souls‘un 2. oyununun incelemesiyle karşınızdayım. Dark Souls oyunu zaten zorluğuyla ünlüydü, hatta o kadar zordu ki ben ilk oynamaya çalıştığımda 5 dakika sonra çıkıp oyunu silmiştim. Seri Open World tabanlı rol yapma oyunu ancak oyunun en meşhur ve zor olmasını sağlayan kısmı, size hiçbir şey söylenmemesi. ne şunu öldüreceksiniz diyor, ne de şuraya gitmenizi istiyorum diye bir uyarı çıkıyor. Oyunda nereye gideceğiniz, hangi yaratığın karşısına çıkacağınız, kimi öldüreceğiniz yada kime yardım edeceğiniz sizin seçiminizde.

Dark-souls-2-scholar-of-the-first-sin-gameplay-changes-get-details-466167-5

 

Çeşit çeşit silahlar, kalkanlar, yaratıklar ve iksirlerle dolu bir dünyada karakterinizi geliştirip gizli tapınaklar keşfediyor, dungeonlara giriyor, tehlikeli geçitlerden geçiyorsunuz ve bunları yaparken bir kere ölürseniz ve ölmeden önce herhangi bir bonfire ile bulunduğunuz ilerlemeyi kaydetmemişseniz, taa oyunun en başından başlıyorsunuz. Bu bile sorun olmayabiliyor çünkü bazen tekrar tekrar gidip öldüğünüz ve sizi her seferinde aynı noktaya geri çeviren bazı yaratıklarla karşılaşabiliyorsunuz. Ayrıca sırf yaratık değil, eğer bir NPC ile konuşacakken yanlışlıkla veya bilerek ona vurursanız, o da size saldırmaya başlıyor ve sizi öldürene dek kovalıyor. Öldürdüğünüzde ise belki çok güzel ödülü olan bir görev alabilecekken bu şansı kaybediyorsunuz çünkü o NPC kayboluyor ve bir daha gelmiyor.

2500754-ds2monument

 

Bazen kendinizin 3-4 katı büyük yaratıklarla savaştığımız bu oyunun grafikleri de kendisi kadar muhteşem. Zor bir oyun olsa da alıştıkça aşırı zevkli olmaya başlıyor. Üstelik o manzaralar, o mitolojik atmosfer, devasa yaratıklar baktıkça bir daha baktıracak kadar güzel görünüyor gözünüze. Bu güzelliklerin yanında oyunun çok fazla keşfedilecek mekanı var. Bazen yanlışlıkla düştüğünüz bir yer bile bir tapınağa veya ödüllerle dolu bir odaya açılabiliyor. Eğer oyunu oynayacaksanız, önceden ufak bir inceleme okumakta veya ilk bölümleri bir Youtuber‘den izlemekte fayda var. Yoksa oyunu silmeniz için 5 dakika bile fazla kalabilir.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın