Oyun

Lightning Returns: Final Fantasy XIII – İnceleme

Yapımcı Şirket: Square Enix

Yayımcı Şirket: Square Enix

Platformlar: PS3, Xbox 360

Oyun Türü: RPG

 

Çok sayıda oyunu olan Final Fantasy‘den bir oyunla karşınızdayım. Oyunda dünyanın yok olmasına 13 gün kalmış, biz ise bir kurtarıcı olarak oyuna başlıyoruz. Ne kadar çok insanın ruhunu kurtarabilirseniz insanlığın yok olmasını o kadar engellemiş olursunuz. Oyundaki insanlar bizi daha çok ölümcül bir meleğe benzetiyor. Bu nedenle bizden çekiniyorlar.

Eskiden bu serideki oyunlarda farklı farklı karakterlerle oynayamazdık ve bu bir süre sonra sıkıcı bir hal almaya başlardı. Serinin bu oyununa “Schemata” sistemi eklenmiş ve bu sayede farklı farklı stillerde yeteneklere sahip olabiliyoruz. Haliyle bu sıkıcılık biraz da olsa ortadan kalkıyor.

l4

 

Haritada düşmanları görüp onların üzerine gittiğimizde savaş ekranına geçmiş oluyoruz. Eğer düşmana arkadan yaklaşarak savaşa girersek sağlık puanları az bir şekilde oyuna başlıyorlar. Aslında başlarda güzel bir savaş sistemi oturtulmuş gibi görünüyor ancak biraz ilerledikten sonra sürekli benzer düşmanlar ve bunların sadece canı daha fazla olanlarıyla karşılaşmak, onları öldürmek için bir ton çaba harcamak sıkıcı hale gelebiliyor.

2431351-0002

 

Oyunun grafikleri gerçekten muhteşem. Çok ayrı bir atmosfere sahip, mekan çizimleri çok güzel ayarlanmış. Üstelik o saldırı yeteneklerinin efektlerini yapan her kimse ellerine sağlık. O kadar güzel ve göz kamaştırıcı efektler var ki oyunun devam ettikçe biraz sıkıcı olmaya başlayan yapısını size tamamen unutturacak nitelikte. Bu kadar uzun süren serinin bir oyununu oynamamış olmak bile büyük bir eksiklik açıkçası. Eğer oynama imkanınız varsa kesinlikle oynamanızı öneririm.

Related Posts

Bir cevap yazın