Yapımcı Şirket: Blizzard Entertainment

Yayımcı Şirket: Blizzard Entertainment

Platformlar: PC, Mac, iPad

Oyun Türü: Kart Oyunu

Bugün bir kart oyunu incelemesiyle karşınızdayım. Diğer kart oyunlarına oranla daha hızlı bir oynanışa sahip. İki oyuncunun karşılıklı olarak kartları kullanarak savaşmasından ibaret bir oyun. İki tarafın da 30 canı var ve bu canlar düşman yaratıkların saldırısıyla azalabiliyor. Oyundaki sınıflar MageShamanDruidPriest, Warrior, Hunter, Warlock, Rogue ve Paladin olarak dokuza ayrılıyor.

Her sınıfın kendine ait özellikleri ve kartları var. Bu kahramanları seçmeniz size oyunda aşırı bir üstünlük sağlamıyor, sadece oynanış tarzınıza uygun bir sınıf seçmiş oluyorsunuz. Örneğin Mage sınıfı için büyü gücünü yükselten bazı özel kartlar var.

Hearthstone-heroes-of-warcraft-beta

Diğer birçok kart oyununda olduğu gibi Common, Rare, Legendary şeklinde kart sınıfları var. Her sırada 1 kristal kazanıyoruz ve sıra bize geldiğinde 3 kristale sahipsek ve kullanmak istediğimiz kart 5 kristal istiyorsa kristal yetmediği için sonraki turları beklemek gerekiyor. Tabii bu sırada oyunu rakibinize teslim etmemek için bazı hamleler yapmanız da gerekebiliyor. Biraz karışık sistemi var gibi görünse de oyuna alışması çok kolay oluyor çünkü yapacağınız şeyler gayet sade ve basit şekilde belirtilmiş.

Hearthstone-heroes-of-warcraft-is-beta-feature-complete-gamers-might-soon-get-access-373941-2

Bir kart oyunu için aslında çok fazla grafik önemli değil gibi görünse de en azından içimizi sıkan, boğucu grafikler yerine daha canlı renklerden oluşan bir oyunu tercih edeceğinizi düşünüyorum. Bu oyun da onlardan biri. Gayet canlı ve güzel grafiklere sahip, saldırı, kart oynama vs. efektleri de sade fakat gözünüze güzel görünecek bir yapıda. Üstelik böyle güzel bir oyun ücretsiz. Hatta oyundaki bütün kartlara da ücretsiz olarak erişebiliyorsunuz. Ancak Arena modu gibi bazı özelliklere eğer oyun içi altın vermek istemiyorsanız gerçek parayla ulaşabilmeniz mümkün. Yine de Pay-To-Play bir oyun olmaktan çok uzak durmuş bir oyun.

Related Posts

Bir cevap yazın