Yapımcı Şirket: PopCap Games

Yayımcı Şirket: Electronic Arts

Platformlar: PC, Xbox 360, Xbox One

Oyun Türü: Aksiyon

 

Plants vs. Zombies‘i daha önceden mutlaka duymuş olmalısınız, en azından oyun sektörüyle biraz da olsa uğraşıyorsanız. Sizin bitkiler yetiştirip karşıdan gelen zombileri öldürdüğünüz bir oyun. Hiç oynamamış ve türünden dolayı oynamak istememiş olanlara oyunu sevdirmek için PopCap Games oyunu shooter türüne dönüştürdü. Oyunun orjinalinde bitkiler yere sabit şekilde duruyor ve zombiler üzerlerine saldırıyor. Garden Warfare‘de ise bu sorunu ortadan kaldırmak için bitkileri de hareket edebilir şekilde tasarlamışlar.

Plants vs zombies garden warfare_20140823211853

 

Oyunda 3 farklı mod var. Arkadaşlarınıza ekranınızı bölerek 4 kişiye kadar co-op oynayabilme imkanı gibi birçok güzel özellik de bu modlarla birlikte geliyor. Team Deathmatch şeklinde takıma dayalı oyun modu da var, bitkilerin bahçeyi koruyup zombilerin orayı mezarlığa çevirmesini engellemeye çalıştığınız mod da. Yani oyundan sıkılacakken denemediğiniz bir modla girerek oyuna tekrar bağlanabilmeniz için çok güzel bir çözüm bulmuşlar.

Plants-vs-zombies-garden-warfare-screenshot2

 

Oyunun, sadece shooter versiyonu olan Garden Warfare değil, Plants vs. Zombies 1 ve 2 de bu kadar canlı ve renkli grafiklere sahipti. Yani yapımcı şirket oyunu oynarken sıkıcı ve boğucu bir atmosfere girmeyip, bazen saatlerce doya doya oynayabilmeniz için gerçekten çok güzel bir grafik çizimine başvurmuş. Oyunu 100 TL civarı bir fiyata satın alabiliyorsunuz. Aslında bazı sitelerde origin key’leri satıldığını da gördüm daha ucuza. Her ne kadar yenilikçi bir yaklaşımla çok farlı tarzda bir oyun yapmış olsalar da bu oyuna bu kadar para verilir mi orası tartışılır.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın