Oyun

BioShock Infinite: Burial at Sea E02 – İnceleme

Yapımcı Şirket: Irrational Games

Yayımcı Şirket: 2K Games

Platformlar: PC, PS3, Xbox 360

Oyun Türü: FPS

 

 

Bugün yine ek paketlerin oyunun can damarı yerine geçebildiği oyun dünyasından bir ek paket içeriği inceledim. Aslında BioShock Infinite çoğu kişinin beğenisini kazanmış çok güzel bir oyun. Bu ek paket ise hikayenin son kısmını anlatıyor gibi. Yani senaryonun hayranları için üzücü bir haber. Bu ek paketle oyunda gördüğümüz Elizabeth‘i yönetiyoruz. İşler tamamen değişiyor, eskiden güçlü ve yetenekli bir adamı oynarken şimdi ufak ve savunmasız bir kızın kontrolünü ele alıyoruz.

BurialatSeaEpisode2_WEB

 

Hal böyle olunca rakiplerle karşı karşıya savaşmak yerine gizli bir ajan gibi yavaş yavaş ve sessizce ilerleyip her düşmanı sinsice ve teker teker öldürmemiz gelekiyor. Kısacası oyun yeni oynanışıyla, bazen de hiç adam öldürmeden geçtiğimiz bölümlerle ufak bir Assassin’s Creed oynanışı andırmaya başlıyor üzerimizde. Fakat hatırlatmadan geçmeyeyim, oyun bir seri olduğu ve bu ek paket hikayenin sonuna denk geldiği için, bunu oynamadan önce BioShock serisine göz atmanız, oynamasanız bile en azından biraz araştırma yapmanız en mantıklısı olur. Çünkü kocaman bir hikayenin sadece en sonunu görüp hiç birşey anlamadan oyunu bitirdiğinizi farkedebilirsiniz.

Episode-2-1

 

Oyunun grafikleri BioShock Infinite‘den çok da farklı değil. Aslında biraz daha gelişmiş gibi ancak grafik yapısı, karakter çizimleri, oyun atmosferi gibi şeyler değişmemiş. Zaten BioShock Infinite‘nin grafiklerinin güzelliğinden bahsetmeye gerek bile yok. Oynadıkça insanı daha da içine çeken, muhteşem manzaralara sahip bir oyunun ek paketi de onun kadar kaliteli grafiklere sahip olmalı zaten.

Related Posts

Bir cevap yazın