Oyun

Battlefield 4: Second Assault – İnceleme

Yapımcı Şirket: EA DICE

Yayımcı Şirket: Electronic Arts

Platformlar: PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One

Oyun Türü: FPS

 

Battlefield 4: Secound Assault, aslında Battlefield 4 oyununun 2. genişleme paketi olarak piyasaya sürüldü. Şubat ayında Premium üyelere, Mart ayında da normal oyunculara sunuldu. Genişleme paketiyle oyuna Battlefield 3‘ün en büyük haritalarından olan 4 harita, daha da geliştirilerek Battlefield 4‘e geliyor. Bu haritaların isimleri Caspian BorderGulf of OmanOperation Firestorm ve Operation Metro. Bu geliştirme paketiyle haritalara yeni yıkılma mekanikleri eklendi. Metroda bazı yıkılma efektleri, çöl haritasında kimsenin kimseyi göremediği kum fırtınaları gibi birçok gelişmiş ve oyunu daha gerçekçi kılan özellik eklendi.

2112249-169_battlefield_3_back_karkand_gulf_oman_gameplay_ps3_110711

 

Metrodaki yürüyen merdivenin fazla aktif olması sebebiyle de bir asansör eklenmiş. Ayrıca eskilerden Capture the Flag modunu da geri getiriyorlar bu genişleme paketiyle. Ayrıca sadece haritalara yönelik yenilikler de yok. Önceki oyunda yer alan bazı silahların da grafiklerini geliştirerek bu ek paketle Battlefield 4‘e eklemişler. Aslında oyuna genişleme paketi olarak yenilikler geliyor fakat bu yenilikler önceki oyunlardan hatırlayacağınız silahlar ve haritalar şeklinde geliyor.

maxresdefault

 

Tabii sadece eskileri getirip önünüze koyuyor değiller. Yıkılma mekaniği, kum fırtınası, asansör gibi büyük yeniliklerin dışında haritalarda da genel bir değişim söz konusu. Yani bazen eski oyunda saklandığınız bariyerler, taktiksel olarak hareket ettiğiniz yollar veya etraftaki başka dekorasyonlar değişmiş olabilir. Yani eskilerden hatırlıyorum diyerek bir haritaya direkt olarak ısınamıyorsunuz, çünkü haritanın yenilenmiş haline de alışmanız gerekiyor.

Related Posts

Bir cevap yazın