Oyun

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – İnceleme

Yapımcı Şirket: Kojima Productions

Yayımcı Şirket: Konami

Platformlar: PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One

Oyun Türü: Aksiyon

 

Metal Gear Solid serisini mutlaka duymuşsunuzdur. Final Fantasy serisi gibi uzun soluklu bir serinin yeni oyununun adı ise Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Senaryosu diğer bir oyun olan Guns of the Patriots‘un devamı şeklinde ilerliyor. Oyun Guns on the Patriots‘un devamı ve The Phantom Pain‘in başlangıcı şeklinde planlanmış. Snake‘in Küba‘daki Amerikan üssüne saldırması üzerine olaylar başlıyor. Bize verilen görev ise “Chico” ile “Paz“ı kurtarmak.

MGS_V_GZ_day2

 

Oyunun oynanış tarzı biraz gizliliğe dayalı gibi. Splinter Cell serisini andırıyor gibi daha çok. Saklanma mekanikleri ayrı bir güzel. Senaryo biraz kısa olmuş çabucak bitiyor gibi. Bu yüzden her bölümü sakin sakin, acele etmeden oynamanız oyundan daha çok keyif almanızı sağlayabilir. Zaten olur da yakalanırsanız yine acele etmeye çalışmanıza gerek yok. Sizi görenlerin işini bitirdikten sonra yine saklanarak alarm seviyesinin düşmesini bekleyip aynı gizlilikte ilerlemeye devam edebiliyorsunuz.

2610815-8_rescue

 

Grafik açısından bakacak olursak gerçekten kaliteli ve bu seriden bir oyuna yakışacak şekilde göz alıcı bir güzelliğe sahip. Bina dokuları bile gayet özenle dizayn edilmiş, gerçekten güzel grafiklerle bambaşka bir dünyaya geçiş yapıyor gibi hissediyorsunuz. Yapımcılar çok güzel ve bir o kadar da gergin bir atmosfer yaratmayı başarabilmişler. Böyle güzel bir seriden ve kaliteli bir oyun Steam üzerinde 19.99$ gibi bir ücrete sahip.

Related Posts

Bir cevap yazın