Anime Tanıtımları

Ao Haru Ride – Anime Manga Tanıtım ve İncelemesi

Anime: Ao Haru Ride
Mangaka: Saisaka Io
Tür: Komedi, Dram, Romantizm, Okul, Shoujo, Slice-of-life
Manga Çıkış Yılı : 2011
Anime Çıkış Yılı : 2014
Bölüm Sayısı : 12

Merhabalar. Bugün shoujo anime olan Ao Haru Ride’dan bahsedeceğim.

Yoshioka Futaba’nın, yeni bir lise öğrencisi olarak imajını ve hayatını baştan yaratmak istemesinin birkaç sebebi vardır. Sevimli görünümünden dolayı, ortaokulda kız arkadaşları tarafından dışlanmıştır ve bir yanlış anlaşılma yüzünden, hayatı boyunca hoşlandığı tek erkek olan Tanaka-kun’a aşkını ilan edememiştir.

ao-haru-ride

Şimdi lisede, arkadaşları onu yine kıskanmasın diye, mümkün olduğunca erkeksi görünmeye kararlıdır. Futaba hayatını mutlu mesut bir şekilde sürdürürken, tekrar Tanaka-kun’la karşılaşır ancak Tanaka’nın şimdiki adı Mabuchi Kou’dur. Tanaka, ona çocukken kendisinin de aynı duyguları beslediğini ama artık hiçbir şeyin aynı olamayacağını söyler. Futaba, üç yıl önce başlamaya fırsat bile bulamamış aşkını sürdürebilecek midir?

Ao Haru Ride - 01 - Large 24

Ao Haru Ride komedi, dram ve romantizmin güzel bir şekilde harmanlandığı bir anime. Daha çok dram ve romantizm olarak ön planda olsa da tam hüznün kederin dibine vurduğunuz anlarda, ufak tebessümlerle sizi hayata döndürüyor. Karakterlerin şirinlikleri arada geçen komik sohbetler ve diğerleri, sizleri sıkmayan bir aşk hikayesi anlatan Ao Haru Ride, bu türü sevmeyenler arasında oldukça ilgi çekici bir durumda. Eğer uzun süren ve sıkan animelerden bıktıysanız Ao Haru Ride aradığınız seçim olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın