Kamidere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri, yazım ile Tüm Dere Tipleri yazı serime devam ediyorum arkadaşlar. Bu serimizde, Kamidere gibi bilinen tüm karakter tiplemelerini inceleyeceğiz. Umarım okurken zevk alırsınız. Aşağıda Kamidere karakter tipinin tanımlanması ve Kamidere anime yer almaktadır.

 

Kamidere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri

Bu tip erkek yada kadın olabilir. Her birini de animelerde görebiliriz. Bu kategoriye giren karakterler kendilerini bir tanrı gibi görürler. Sürekli olarak her şeye güçlerinin yeteceğini ve her varlığın üstünde olduklarını düşünürler. Zeka olsun, düşünceler olsun her konuda yaşayan tüm canlılardan daha üstün olduklarını düşünürler.

Kendilerine bir tanrıymış gibi tapınmalarını ve ne emrederse anında yerine getirilmesini isterler. Konuşma tarzları diğer karakterlerden farklıdır. Kendilerinden 3. kişi olarak bahsederler. Bu özellik himedere ve ouijidere dere tiplerinde de görülür.

Kamidere kadın karakterlerin genel bir sözüdür.

“Benim gibi tanrıçanın huzuruna çıktığın için bile sevinmelisin.”

yada

“Benim gibi tanrıça ile konuşabildiğine sevinmelisin.”

Bazı animelerde birden fazla bu tipte karakter olabilir. Örnek olarak Kill La Kill animesinde iki tane vardır. Satsuki karakteri ve onun annesi olan karakter ikisi de kamidere’dir.

Kamidere içeren animeler;

Death Note

Code Geass

Kill La Kill 

MM!


Kamidere Nedir? Kimdir? – Anime Karakter Tipleri , yazımız da bu kadardı. Diğer anime karakter tipleri yazılarıma ve diğer ne nedir yazıları için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bu tanıma uyan bildiğiniz karakterler ve animeler var ise yorum olarak yazarsanız diğer arkadaşlarımızda görürler. Gerekirse bu yazıya da eklerim. 😉

About Mustafa BÜKÜLMEZ

Boş zamanlarımın tümü bilgisayar karşısında geçer. Bilgisayar oyunlarından en sevdiğim oyun World Of Warcraft’tır. Daha sonra sırası ile half-life, minecraft, moba oyunları ve prince of persia serisidir ek olarak hemen her oyunu oynarım. Animelerde en genel anlamda fantastik türü anime-manga severim.

Back to list

Related Posts

Bir cevap yazın