Oyun

Bladestorm: Nightmare – İnceleme

Yapımcı Şirket: Koei Tecmo Games

Yayıncı Şirket: Koei Tecmo Games

Oyun Türü: Strateji

Türkiye Dağıtıcısı: Aral Game

 

Oyun Orta Çağ döneminde geçiyor. Oyunda tek bir karaktere dayalı olarak değil, büyük bir orduyu yönetmeye dayalık oynuyoruz. Oyun İngiltere ve Fransa arasında geçen bir savaşı konu alıyor. 2009’da yapılan bir oyun olmasına rağmen 2015 yılında Steam‘e getirildi. Aslında Mount&Blade serisine benzetebiliriz çünkü onlarda da ordu yöneterek saldırıyorduk. Ancak biraz daha farklı.

Oyunun karakter yaratma ekranı çok detaylı olmuş. Çoğu oyunun 3 adet yüz modeli yaparak bıraktığı sistemlere taş çıkartacak bir karakter yaratma sistemi mevcut. Onlarca hatta yüzlerce saç, yüz ayarı vs. bulunuyor.

29188_screen_bladestorm_nightmare_1

 

Aynı şirketin yaptığı daha eski bir oyun var, hatta bununla aynı isimde. Oyunun adı Bladestorm: The Hundred Years’War. Fakat farketmiş olacağınız üzere önceki oyun da “Yüzyıl Savaşları“nı konu alıyor. Yani şirket yeni oyun yaparken konuyu değiştirmek yerine sadece oyunu geliştirmeyi hedeflemiş.

2832403-2015031615422603

 

Grafiklerden çok fazla bir şey beklememek gerek her ne kadar Steam‘e yeni gelmiş olsa da 2009 yapımı bir oyun. Aslında oyun atmosferi ve mekan texture’leri gayet hoşuma gitti. Orta Çağ oyunu olduğunu hissettiren bir grafik yapısı var. Ancak ille de “Next-gen olsun.“, “Grafikleri gerçek hayattan daha gerçek görünsün.” diye tutturanlardan değilseniz ve Medieval tarzı oyunlardan hoşlanıyorsanız bu oyun sizin için Mount&Blade, Chivalry: Medieval Warfare alternatifi olarak güzel bir tercih olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın