Oyun

Blue Estate – İnceleme

Yapımcı Şirket: He Saw

Yayıncı Şirket: He Saw, Focus On

Oyun Türü: Shooter

Platformlar: PC, PS4, Xbox One

 

Merhaba sevgili okurlar, bu sefer çok farklı bir oyun türüyle sizlerleyim. Oyun türü olarak “Shooter” i gördüğünüzde biraz anlamış olabilirsiniz. Oyunun amacı sadece hedef alıp düşmanı öldürmek. Oyunun senaryosunu oynayabiliyor veya Arcade moduna girebiliyorsunuz. Senaryo modunda Clerance ve Tony isimli karakterlerin hikayesine tanık oluyoruz. Clerance mantıklı düşünebilen, zeki birisiyken Tony her türlü aksiyona girebilecek bir karakter. Bir gün Tony‘nin kız arkadaşı kaçırılır ve Tony kız arkadaşını kurtarmak için onu kaçıranlara saldırmaya başlar. Clerance ise zekasını kullanarak Tony‘nin bu hareketinden dolayı mafyalar arasında çıkabilecek savaşı önlemeye çalışır.

2324521-blue+estate+-+blue+estate+-+2013-10-10+10-04-5027

 

Oyunumuz sadece ateş etmeye dayalı olduğu için yönlendirmeyi de siz yapmıyorsunuz. Otomatik olarak yönlendiriliyor ve sadece ateş etme işini kontrol ediyorsunuz. Klasik ateş etme oyunlarında olduğu gibi “Red Barrel“lar var. Yani ateş ettiğinizde patlayan ve birçok düşmanı birden alt edebileceğiniz kırmızı variller. Ayrıca Slow Motion özelliği de var. Bazı yerlerde karşınızda beliren Slow Motion işaretlerine ateş ederek bir süreliğine ağır çekim moduna giriyorsunuz.

BlueEstate_theGame_3

 

Grafikler idare eder yapıda, gerçekçiliği biraz farklı açıdan yakalamaya çalışmışlar gibi. Daha önceki oyunlarda görmediğimiz bir grafik yapısı var. Bazı silahlarda zaman zaman parlama efektleri oluyor, bilerek mi yaptılar bilmiyorum fakat silahın bu kadar parlaması biraz garibime gitti açıkçası. Ayrıca oyunun sadece ateş etmeye dayalı olması, hareket edebilme özgürlüğünüzün bile elinizde olmaması gibi olumsuz etkenler oyunu bir süre sonra sıkıcı hale getiriyor. Yani “Ben bu oyunu bitene kadar oynarım!” demek biraz cesaret ister doğrusu.

Related Posts

Bir cevap yazın