Oyun

Windward – İnceleme

Yapımcı Şirket: Tasharen Entertainment

Yayıncı Şirket: Tasharen Entertainment

Oyun Türü: RPG, Adventure

Platformlar: PC

 

Sonunda en sevdiğim oyun türüyle karşınızdayım. Yeni bir korsan oyunu. Kısacası şu oyunları oynarken aldığım zevki next-gen oyunlardan alamayabiliyorum. Oyuna başlarken 4 ana gruptan birini seçmeniz gerekiyor. Bu sizin oyun türünüzü de belirliyor. Exploration, Combat, Trading veya Diplomacy‘i seçtikten sonra oyuna giriyorsunuz. AC: Black Flag‘de yaptığımız gibi kalelere saldırabiliyoruz, diğer korsan gemilerine veya ticaret gemilerine de tabii. Hem görevleri yapmaya uğraşıp hemde kocaman ve denizlerle dolu bir dünyada keşife çıkıyorsunuz.

Ss6

 

Başlarda çoğu oyunda olduğu gibi size bir kolaylık sağlanıyor ve oyunu öğrenmeniz açısından yapacağınız şeyler açıkça gösteriliyor. Fakat oyun devam ettikçe savaştığımız gemilerin sayısı artıyor, daha güçlü gemiler gelmeye başlıyor. Bu yüzden oyun zorlaştıkça sizin de oyun stilinizi ve taktiklerinizi geliştirmeniz gerekiyor. Fakat bir süre sonra aşırı zorlaşıp can sıkmaya başlayabiliyor. Üstelik bu tarz oynanışa eli çok yatkın olmayanlar için baya sıkıntılı hale geliyor ve hatta oyunu sildirebilecek aşamaya getiriyor. Çünkü gerçekten baş edemeyeceğiniz sayıda gemiler gelebiliyor veya 2 dakika önce aldığınız kaleyi geri ele geçirmiş olabiliyorlar.

ead713491f289cb47d1c46366bc92b7d947

 

Grafik açısından denizlerin o güzel maviliğini, sığ suların o rahatlatıcı görüntüsünü yakalayabilmişler. Gemi detayları da gayet hoşuma gitti. Fakat her ne kadar güzel bir atmosfer yakalamış olsalar da ağaç yapılarını yapmayı başaramamışlar. Yani bu kadar güzel bir manzarayı detaysız, çizgifilmden fırlama ağaçlar bozuyor bana sorarsanız. Ha tabii ki “Zaten en bilindik firmalar bile ağaç detayında gerçekçiliği yakalamakta zorluk çekiyor, bu kadar tanınmayan bir firma için acımasızca bir yorum değil mi?” diye düşünebilirsiniz. Fakat oyundaki ağaçları gördükten sonra sizde bana hak vereceksiniz. Kısacası oyunun ufak tefek hataları yok değil fakat sağladığı güzel atmosfer sizi içine çekebilecek seviyede hoş görünüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın